Втори медал за България на Европейските игри в Минск. Антоанета Бонева спечели бронз на 10 метра въздушен пистолет в спортната стрелба с 218.1 точки. Златото е за сръбкинята Зорана Арунович с 241.2 точки, а втора се класира олимпийската шампионка от Рио де Жанейро 2016 Анна Коракаки (Гърция) с 238.9 точки.

"Отлично представяне, Тони! Браво! Другата ни представителка в дисциплината Мария Гроздева, която днес е рожденичка, остана на една точка от финала. Честит рожден ден на двукратната ни олимпийска шампионка!", написа спортният министър Красен Кралев във "Фейсбук".

Първият медал за България от Европейските игри в Минск донесе вчера Цветелина Цветанова, която спечели бронз в категория до 48 кг на турнира по самбо.

Снимки: БОК, Костадин Андонов