Шампионките от Етър-64 разбиха с 32:11 новака в женската хандбална „А” група на старта на първенството - ЦСКА. Както се и очакваше, „виолетовите” имаха пълен превес и треньорката Йонка Генчева използва мача да даде шанс за игра на всички налични състезателки.

Домакините започнаха с Гери Александрова на вратата, а пред нея Д. Коцева, Бурнева, Дончева, Зоя Стефанова, Ст. Димитрова и Богданова. В игра след лечение на контузия се завърна Александрина Бурнева, а след майчинство – Ина Стоилова, като и двете показаха, че са напълно готови за новия сезон, пише sport-vt.com.

Опитната Зоя Стефанова вкара първия гол за етърки в новото първенство, а после резултатът стигна до 4:0 и едва в 9-ата минута гостенките върнаха първото попадение. С нови голове на Бурнева, Стефанова и Димитрова резултатът набъбна до 10:1 в 16-ата минута. ЦСКА отбеляза два последователни за 10:3, а после Йонка Генчева започна да прави смени, като първо влязоха Петя и Десислава Кръстеви. Почивката дойде при 17:4 за „виолетовите”.

През втората част в игра влязоха и всички останали – Деси Николова на вратата, както и Зорница Стефанова, Мирела Павлова, Кристина Стефанова, Ина Стоилова и Първолета Димова. Резултатът продължи да расте, а краят на мача дойде при 32:11. С най-много голове завършиха Зорница Стефанова и Бурнева – по 5, а по 4 имат Павлова и П. Кръстева.