ТВ ПРОГРАМА – ТУК! ГРУПА „Е“ - ТУК

Швеция победи Полша с 3:2 на "Газпром Арена" в Санкт Петербург в последен двубой от група Е на Евро 2020.

Мачът започна с "гол от съблекалнята" за шведите, които откриха резултата още във втората минута. Емил Форсберг се възползва от контраатака и насочи топката в обратния ъгъл за 1:0.

Полша отвърна с два последователни удара в напречната греда на Роберт Левандовски след центриране от корнер, но нападателят нямаше шанс да се разпише. До края на полувремето поляците натиснаха в търсене на изравнителен гол, но пропуснаха няколко възможности, най-добрата от които на Желински в добавеното време, но не завърши с попадение заради страхотна намеса на Олсен.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Второто полувреме започна с чудесни възможности и пред двете врати, но Желински и Криховяк (Полша) и Куайсон (Швеция) не успяха да преодолеят противниковите вратари.

Само за две минути между 59-ата и 61-ата обаче паднаха два гола. Първо Емил Форсберг се разписа за 2:0 в полза на шведите, а след него и Роберт Левандовски отбеляза попадение в мача (2:1). Пет минути по-късно това стори и бившият нападател на Лудогорец Якуб Швиерчок, но попадението му беше отменено заради засада след ВАР.

Головата фиеста в Санкт Петербург продължи и Роберт Левандовски изравни резултата (2:2) в 84-ата минута,  след като получи топката сам в наказателното поле. В добавеното време Виктор Клаесон  се превърна в герой за Швеция с късен гол за крайното 3:2.

Така Швеция печели групата със 7 точки и на 1/8-финалите ще срещне един от класираните на трето място тимове, докато испанците (5 т.) ще играят с Хърватия в Копенхаген. Словакия (3 т.) и Полша (1 т.) отпадат.

ШВЕЦИЯ - ПОЛША 3:2
1:0 Емил Форсберг (2'), 2:0 Емил Форсберг (59'), 2:1 Роберт Левандовски (61'), 2:2 Роберт Левандовски (84'), 3:2 Виктор Клаесон (90+4)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
2'  ГОООЛ за Швеция! Емил Форсберг пое топката на границата на наказателното поле и я прати в обратния ъгъл за 1:0.
17'  ДВЕ ГРЕДИ за Полша! Роберт Левандовски стреля с глава, топката се отби от напречната греда, но отново попадна в капитана на поляците, който с глава намери за втори път горната греда.
35' Силни минути за Полша и няколко поредни корнера, но без реална голова ситуация.
45'  Страхотна възможност за Полша. Желински стреля силно от границата на наказателното поле, но Олсен показа класа и изби топката.
45+4' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
47'  Пореден пропуск за Желински за Полша и поредна добра намеса на Олсен.
50'  Възможност и за Швеция! Робин Куайсон се промъкна с лекота през защитата и отправи изстрел от границата на наказателното поле, но Шчесни спаси.
59' ГООООЛ за Швеция!  Емил Форсберг получи топката на границата на наказателното поле и хладнокръвно я насочи в долния десен ъгъл за 2:0.
61'  ГООООЛ за Полша! Роберт Левандовски бележи, след като проби към наказателното поле, нагласи си топката на десния крак и с невероятен удар намери горния ляв ъгъл на безпомощния Олсен!
66'  ОТМЕНЕН ГОЛ за Полша! Бившият нападател на Лудогорец Якуб Швиерчок вкара топката във вратата на Швеция, но попадението беше отменено заради засада. Системата ВАР потвърди решението.
84' ГООООЛ за Полша! Роберт Левандовски изравнява резултата (2:2), след като получи топката напълно сам на метри от вратата.
90+4'  ГООООЛ за Швеция! Резервата Виктор Клаесон бележи златен гол за тима си.
90+5' Край на мача.

SwedenШВЕЦИЯ: 1. Робин Олсен – 2. Микаел Лустиг ( Емил Крафт 68'), 3. Виктор Линдельоф, 24. Маркус Даниелсон , 6. Лудвиг Аугустинсон – 7. Себастиан Ларсон, 8. Олбин Екдал, 20. Кристофер Олсон, 10. Емил Форсберг   ( Виктор Клаесон 78' ) – 22. Роберт Куайсон ( Деян Кулушевски 55'), 11. Александър Исак ( Маркус Берг 68')
Резерви: 12. Карл-Йохан Йонсон, 23. Кристофер Нордфелт, 5. Пиер Бенгстон, 9. Маркус Берг, 13. Густав Свенсон, 14. Филип Хеландер, 15. Кен Сема, 16. Емил Крафт, 17. Виктор Клаесон, 18. Понтус Янсон, 21. Деян Кулушевски, 26. Йенс Кажусте

PolandПОЛША: 1. Войчех Шчесни – 18. Бартош Бережински, 15. Камил Глик, 5. Ян Беднарек – 18. Камил Йожвиак ( Якуб Швиерчок 63'), 10. Гжежош Криховяк  ( Пржемислав Плахета 79'), 14. Матеуш Глих  ( Каспер Козловски 77'), 26. Тимотеуш Пухач – 11. Карол Свидерски, 9. Роберт Левандовски  , 20. Пьотр Желински
Резерви: 12. Лукаш Скупски, 22. Лукаш Фабиански, 3. Павел Давидович, 4. Томаш Кеджиора, 6. Каспер Козловски, 8. Карол Линети, 13. Мачей Рибус, 17. Пржемислав Плахета, 19. Пржемислав Франковски, 23. Давид Ковнацки, 24. Якуб Швиерчок, 25. Михал Хелик

Стадион: „Газпром Арена“, Санкт Петербург
Съдия: Майкъл Оливър (Англия)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия