ГРУПА „F“ - ТУК  ТВ ПРОГРАМА – ТУК!

Настоящият европейски и настоящият световен шампион - Португалия и Франция, завършиха при резултат 2:2 в решителния мач от от група "F" на Евро 2020. Така и двата отбора продължават на 1/8-финалите. "Петлите" завършиха първи в групата, докато второто място е за Германия. "Мореплавателите" остават трети и ще играят с Белгия в първата фаза на елиминациите.

Срещата на "Пушкаш Арена" се превърна в истинско зрелище с три отсъдени дузпи и рекорд на Кристиано Роналдо. Португалецът вече е най-резултатният играч на големи първенства (световни и европейки), а освен това изравни голмайстор номер в международните мачове - иранецът Али Даи. Двамата имат по 109 попадения за своите страни.

Килиан Мбапе имаше възможност първи да реализира, но младият френски нападател не успя да преодолее Патрисио, след като бе изведен сам срещу вратаря на Португалия.

В 27-ата минута топката бе центрирана в полето на "петлите". Данило изпревари Лорис, който му нанесе тежък удар в лицето и съдията Матеу Лаос посочи веднага бялата точка. Наложи се влизане на медицински екип, който няколко минути помагаше на играча на Португалия. Звездата Кристиано Роналдо застана зад топката на бялата точка и безкомпромисно реализира - 1:0 за "мореплавателите". Това е попадение номер 20 за капитана на европейски и световни първенства, което е рекорд.

В добавеното време на първото полувреме Франция изравни. Семедо удар в наказателното поле Мбапе, а съдията посочи бялата точка. Карим Бензема не сгреши и изравни.

Веднага след началото на второто полувреме Бензема бе изведен сам срещу Патрисио и майсторски реализира. Попадението първоначално бе отменено, но след намесата на ВАР беше зачетено.

В 60-ата минута Роналдо опита да центрира топката, тя срещна ръката на Жул Кунде и Матеу Лаос отсъди трета дузпа в мача. Кристиано Роналдо отново бе безмилостен и изравни резултата. Той изравни и рекорда на Али Даи с това попадение.

Пол Погба изстреля снаряд към вратата на Португалия, но Патрисио акробатично спаси.

След 75-ата минута играта се успокои, като постоянно всички хвърляха един поглед и какво се случва на мача Германия - Унгария.

В добавеното време се наложи намесата на ВАР и можеше да се стигне до отсъждане на четвърта дузпа, но в крайна сметка бялата точка не бе посочена.

Португалия - Франция 2:2
1:0 Кристиано Роналдо (30-дузпа), 1:1 Карим Бензема (45+2 -дузпа), 1:2 Карим Бензема (47), 2:2 Кристиано Роналдо (60-дузпа)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача
16- Мбапе се озова сам срещу Патрисио, но не успя да го преодолее
27-  Дузпа за Португалия! Данило изпревари за висока топка Лорис, който му нанесе тежък удар с юмрук в лицето. Съдията посочи бялата точка
30- ГОЛ ЗА ПОРТУГАЛИЯ! Кристиано Роналдо е безмилостен от бялата точка!
45- Дузпа за Франция! Семедо удари с ръка Мбапе в наказателното поле на Португалия и съдията посочи бялата точка!
45+2- ГОЛ ЗА ФРАНЦИЯ! Карим Бензема се нае с изпълнението и реализира - 1:1!
45+5- Край на първото полувреме!

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

46- Начало на второто полувреме
47- ГОЛ ЗА ФРАНЦИЯ! Бензема бе изведен сам срещу Патрисио и майсторски реализира!
59- Дузпа за Португалия! Роналдо опита да центрира, топката срещна ръката на Жул Кунде и съдията посочи за трети път бялата точка!
60- ГОЛ ЗА ПОРТУГАЛИЯ! Роналдо изпълни безупречно дузпата и изравнява резултата!
68- Погба изпрати снаряд от дъгата пред наказателното поле, но вратарят на Португалия изби акробатично
90+3- Намеса на ВАР за потенциална нова дузпа, но този път такава не бе отсъдена
90+5- Край на мача!

Португалия: 1. Руи Патрисио, 2. Нелсон Семедо (79-20. Диого Далот), 4. Рубен Диаш, 3. Пепе, 5. Рафаел Герейро, 8. Жоао Моутиньо (72-18. Рубен Невеш), 13. Данило Перейра (46-26. Жоао Палиня), 16. Ренато Санчес, 10. Бернардо Силва (72-11. Бруно Фернандеш), 21. Диого Жота, 7. Кристиано Роналдо
Резерви: 12. Антони Лопес, 22. Руй Силва, 6. Жозе Фонте, 9. Андре Силва, 11. Бруно Фернандеш, 14. Уилям Карвальо, 15. Рафа Силва, 18. Рубен Невеш, 20. Диого Далот, 23. Жоао Феликс, 24. Серджо Оливейра, 26. Жоао Палиня
Селекционер: Фернандо Сантош

Франция: 1. Юго Лорис, 25. Жул Кунде, 4. Рафаел Варан, 3. Преснел Кимпембе, 21. Люка Ернандес(46-18. Люка Дин (52-14. Адриен Рабио)), 12. Корентен Толисо (66-20. Кингсли Коман), 6. Пол Погба, 13. Н'Голо Канте, 7. Антоан Гризман, 10. Килиан Мбапе, 19. Карим Бензема
Резерви: 16. Стив Манданда, 23. Майк Менян, 2. Бенжамен Павар, 5. Клеман Лангле, 8. Тома Лемар, 9. Оливие Жиру, 14. Адриен Рабио, 15. Курт Зума, 17. Муса Сисоко, 18. Люка Дин, 20. Кингсли Коман, 22. Висам Бен Йедер
Селекционер: Дидие Дешан

Стадион: „Пушкаш Арена“, Будапеща
Съдия: Антонио Матеу Лаос (Испания)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия