ТВ ПРОГРАМА – ТУК! ГРУПА „Е“ - ТУК

Испания победи Словакия с 5:0 в последен двубой от груповата фаза на група Е от Евро 2020 на "Ла Картуха" в Севиля и записа първа победа в турнира.

Испанците бяха пълни господари на терена през първата част и след два пропуска в началото получиха дузпа за фаул срещу Коке в наказателното поле. Зад топката застана неубедителният от началото на първенството Алваро Мората, който пропусна от бялата точка. Втора пропусната дузпа за Испания на Евро 2020 след грешката на Жерар Морено срещу Полша.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

В следващия четвърт час "Ла Фурия" пропусна още две положения, при които Дубравка спаси удари на Мората. Именно вратарят на Словакия обаче се превърна в грешник в 30-ата минута, когато не успя да изчисти падаща към вратата му след удар в напречната греда топка и я заби в мрежата за 1:0. В продължението на първата част Аймерик Лапорт удвои резултата с глава (2:0) с първия си гол за Испания.

Втората част започна вихрено и Испания вкара три гола в рамките на четвърт час. Пабли Сарабия се разписа за 3:0 от няколко метра в 56-ата минута, десет по-късно резервата Феран Торес направи 4:0, а пет след това Юрай Куцка си вкара автогол за крайното 5:0.

Швеция печели групата със 7 точки и на 1/8-финалите ще срещне един от класираните на трето място тимове, докато испанците (5 т.) ще играят с Хърватия в Копенхаген. Словакия (3 т.) и Полша (1 т.) отпадат.

СЛОВАКИЯ - ИСПАНИЯ 0:5
0:1 Мартин Дубравка (30' автогол), 0:2 Аймерик Лапорт (45+3'), 0:3 Пабло Сарабия (56'), 0:4 Феран Торес (66), 0:5 Юрай Куцка (72' автогол)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
6' Два опита на Испания да застраши вратата на Словакия, но Мартин Дубравка се справи с опасностите.
10'  ДУЗПА за Испания за нарушение срещу Коке в наказателното поле.
11'  ПРОПУСК! Алваро Мората застава зад топката, но ударът му е спасен от Дубравка.
20' Алваро Мората се озова на добра позиция след центриране на Аспиликуета, но стреля встрани с глава.
24' Пореден шанс за Испания! Мората стреля от границата на наказателното поле, но Дубравка пак спаси.
30'  АВТОГОЛ в полза на Испания! Изстрел на Сарабия срещна напречната греда, а при полета на топката надолу вратарят на Словакия не успя да я избие и я прати в собствената си врата.
45+3'  ГООООЛ за Испания. Жерар Морено центрира във вратарското поле, където Лапорт скочи най-високо и с глава удвои резултата.
45+4' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
56'  ГООООЛ за Испания! Пабло Сарабия получи топката на удобна позиция пред вратарското поле и отблизо направи резултата класически.
66' ГООООЛ за Испания! Появилият се преди секунди Феран Торес бележи за 4:0.  След заучено изпълнение на корнер, Сарабия навлезе в наказателното поле и центрира успоредно на голлинията, а Торес се разписа.
71'  АВТОГОЛ в полза на Испания! Юрай Куцка опита да изчисти топката след удар на Пау Торес, но я насочи в собствената си врата.
90+5' Край на мача.

SlovakiaСЛОВАКИЯ:  1. Мартин Дубравка , 2. Петер Пекарик, 5. Любимир Шатка, 8. Ондрей Дуда  (46'  21. Михал Дуриш), 14. Милан Шкриниар , 15. Томаш Хубочан, 17. Марк Хамшик -к, 18. Лукаш Хараслин (69' 18. Лукаш Хараслин), 19. Юрай Куцка , 20. Роберт Мак (69'  7. Владимир Вайс), 25. Якуб Хромада (46'  22. Станислав Лоботка)
Резерви: 12. Душан Кучиак, 23. Марек Родак,  4. Мартин Валиент, 6. Ян Грегуш, 7. Владимир Вайс, 10. Томаш Суслов, 11. Ласло Бенеш, 13. Патрик Хросовски, 16. Давид Ханко,  18. Лукаш Хараслин, 21. Михал Дуриш, 22. Станислав Лоботка, 24. Мартин Кошчелник

SpainИСПАНИЯ: 23. Унай Симон, 2. Сесар Аспиликуета (77'  21. Микел Оярсабал), 5. Серхио Бускетс -к  (71'  10. Тиаго Алкантара), 7. Алваро Мората (66'  11. Феран Торес ), 8. Коке, 9. Жерар Морено (77'  20. Адама Траоре), 12. Ерик Гарсия (71'  4. Пау Торес), 18. Жорди Алба , 22. Пабло Сарабия , 24. Аймерик Лапорт , 26. Педри
Резерви: 1. Давид де Хеа, 13. Роберт Санчес, 4. Пау Торес, 6. Маркос Йоренте, 10. Тиаго Алкантара, 11. Феран Торес, 14. Хосе Гая, 16. Родри, 17. Фабиан Руис, 19. Дани Олмо, 20. Адама Траоре, 21. Микел Оярсабал

Стадион: „Ла Картуха“, Севиля
Съдия: Бьорн Кайперс (Нидерландия)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия