ГРУПА „F“ - ТУК  ТВ ПРОГРАМА – ТУК!

Германия и Унгария завършиха наравно 2:2 в последен мач от група "F" на Европейското първенство. Двубоят на "Алианц Арена" предложи много емоции, като тимът на Льов на два пъти изоставаше в резултата, но в последните минути успя да изравни и да си осигури класиране в елиминациите. Адам Шалай откри в 10-ата минута, Кай Хаверц изравни в средата на второто полувреме, но в следващата атака Шафер отново изведе Унгария напред. Малко преди края Леон Горецка изравни с мощен удар.

Бундестимът започна по-активно и атакуващо, но беше изненадан още в 10-ата минута при многоходова атака на Унгария. Топката бе центрирана в полето на Нойер, където Шалай изкочи между бранителите и реализира с глава.

Хумелс можеше да изравни малко по-късно, но ударът му с глава срещна напречната греда. Веднага след това положение германският бранител свали топката за Гинтер в наказателното поле, но ударът му бе избит зрелищно от Гулаши.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Под проливния дъжд в Мюнхен домакините не успяха да създадат нови опасности през първата част.

Германия успя да стигне до изравняване в 64-ата минута. Кимих центрира остро от пряк свободен удар. Гулачи се размина с топката, която Хумелс насочи към вратата. Хаверц успя да изпревари Него и прати топката във вратата.

Радостта им обаче трая само 3 минути. Кошмарна грешка в отбраната на Германия позволи на Адам Шалай да изведе Шафер, който бе изпуснат от Сане. Халфът с глава преодоля Нойер - 2:1 за Унгария!

В 84-ата минута Германия постигна своето! След няколко избити удара, топката попадна на крака на Горецка, който с мощен изстрел простреля Гулаши - 2:2!

До края на двубоя Германия контролираше събитията не позволи на унгарците на застрашат вратата. Равенството устройваше Бундестима и той го постигна.

Бундестимът завърши на второ място с 4 точки и ще гостува на Англия на "Уембли" на 1/8-финалите. Първо място в групата зае Франция, а третото е за Португалия. "Петлите" и "мореплавателите" завършиха 2:2 и трите отбора продължават на 1/8-финалите.

Германия - Унгария 2:2
0:1 Адам Шалай (10), 1:1 Кай Хаверц (64), 1:2 Андраш Шафер (67), 2:2 Леон Горецка (84)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
10- ГОЛ ЗА УНГАРИЯ! "Маджарите" направиха многоходова атака, която завърши с центриране към Шалай, а той с глава прониза Нойер!
21- Греда! Кроос центрира от корнер, а в наказателното поле Хумелс се извиси и стреля с глава, но в горната греда.
24- Госенс центрира в наказателното поле, Хумелс свали за Гинтер, който от няколко метра отправи удар, но вратарят на "маджарите" спаси
44- Сане отправи удар, който бе блокиран. Топката остана в него и последва втори удар, който излезе в аут
45- Край на първото полувреме
_________________
46- Начало на второто полувреме
64- ГОЛ ЗА ГЕРМАНИЯ! Кимих центрира остро от пряк свободен удар. Гулачи се размина с топката, която Хумелс насочи към вратата. Хаверц успя да изпревари Него и прати топката във вратата - 1:1
67- ГОЛ ЗА УНГАРИЯ! Кошмарна грешка в отбраната на Германия позволи на Адам Шалай да изведе Шафер, който бе изпуснат от Сане. Халфът с глава преодоля Нойер!
84- ГОЛ ЗА ГЕРМАНИЯ! След няколко избити удара, топката попадна на крака на Горецка, който с мощен изстрел простреля Гулаши - 2:2!
90- Край на мача!

Германия: 1. Мануел Нойер, 4. Матиас Гинтер (82-9. Кевин Фоланд), 5. Матс Хумелс, 2. Антонио Рюдигер, 6. Йосуа Кимих, 21. Илкай Гюндоган(58-18. Леон Горецка), 8. Тони Кроос, 20. Робин Госенс (82-14. Джамал Мусиала), 7. Кай Хаверц (65-25. Томас Мюлер), 19. Лирой Сане, 10. Серж Гнабри
Резерви:  12. Бернд Лено, 22. Кевин Трап, 3. Марсел Халстенберг, 9. Кевин Фоланд, 11. Тимо Вернер, 14. Джамал Мусиала, 15. Никлас Зюле, 17. Флориан Нойхаус, 18. Леон Горецка, 23. Емре Джан, 24. Робин Кох, 25. Томас Мюлер
Селекционер: Йоаким Льовю

Унгария: 1. Петер Гулаши, 5. Атила Фиола, 2. Атила Салай (82-19. Кевин Варга), 6. Вили Орбан, 21. Ендре Ботка, 7. Лоик Него, 13. Андраш Шафер, 8. Адам Наги, 15. Ласло Клайнхайстер, 20. Роланд Салай, 9. Адам Шалай(75-24. Шаболш Шьон)
Резерви12. Денес Дибус, 22. Адам Богдан, 2. Адам Ланг, 3. Акос Кешкес, 11. Филип Холендер, 14. Герго Ловренчикс, 17. Роланд Варга, 18. Давид Сигер, 19. Кевин Варга, 23. Неманя Николич, 24. Шаболш Шьон, 26. Бендегюз Бола
Селекционер: Марко Роси

Мюнхен, стадион "Алианц Арена"
Съдия: Сергей Карасев (Русия)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - оказване на лекарска помощ