Борусия (Дортмунд) и Падерборн изиграха зрелищен мач, който завърши 3:3. Двубоят беше първи от програмата на 12-ия кръг в Бундеслигата. Последният в класирането на немския елит - бившият отбор на Павел Дочев, шокира, повеждайки с 3:0 за ужас на хилядите фенове на домакините на "Сигнал Идуна Парк".

Стрели Мамба блесна с два гола - в петата и 37-ата минута, а в 43-ата и Герит Холтман наказа Борусия. В началото на второто полувреме Джейдън Санчо намали - в 47-ата минута, след което се стигна до 2:3 в 84-ата, когато точен беше Аксел Витсел. Марко Ройс донесоха точката на домакините, разписвайки се с глава в 92-ата минута.

Борусия (Дортмунд) е на петото място с 20 точки, а Падерборн остава на дъното с едва 5 точки.