Севиля срази у дома Валенсия с 3:1 в един от най-интригуващите сблъсъци от шестия кръг на испанската Ла Лига и излезе на третата позиция във временното класиране.

Всички голове бяха реализирани през първото полувреме, като домакините поведоха с класическа разлика след голове на Алехандро Гомес (3), Рафа Мир (22) и автогол между тях в 15-ата минута на Тони Лато. Уго Дуро (31) вкара почетното попадение за „прилепите“.

С победата си Севиля изпревари съперника във временното класиране и има 11 точки на третата позиция след пет изиграни мача, изоставайки на 3 зад шампиона и лидер Атлетико (Мадрид). Валенсия е на четвърто място с точка по-малко, но и мач повече.

В другия мач по същото време Еспаньол надви гостуващия Алавес с 1:0. В герой за „папагалчетата“ се превърна Раул де Томас (54-дузпа), а през първото полувреме негов гол бе отменен заради засада. След успеха си каталунският тим е 13-и с 6 точки, а Алавес остава на дъното без нито една спечелена точка.