Реал (Мадрид) записа второ поредно равенство в първенството. "Белите" стигнаха само до 2:2 като гост на Виляреал, като изравнителното попадение за тима на Зидан падна в 86-ата минута.

Низвергнатият доскоро Гарет Бейл отбеляза два гола, а след това получи два жълти картона и бе изгонен. Лука Йович също бе титуляр и застана на върха на атаката до Карим Бензема.

Реал натисна, но "жълтата подводница" бързо откри резултата. В 12-ата минута Рамос направи грешка, а Варан покри засадата. Екаби стреля, Куртоа изби, но Жерард Морено с добавка реализира. Съдията първоначално отмени гола, но след намеса на ВАР попадението бе зачетено.

Бейл и Йович пропуснаха отлични възможности, а мадридчани стигнаха до изравняването в добавеното време на първото полувреме. Даниел Карвахал и Йович разиграха отлично, а непокрития  Гарет Бейл само насочи в мрежата - 1:1.

В 60-ата Бензема отклони топката в мрежата на Виляреал, но при вдигнат флаг за засада. След кратка консултация реферът потвърди решението - засада.

Тимът на Зидан натисна още повече, но отново Виляреал излезе напред в резултата отново. Хавиер Онтиверос центрира отляво към непокрития Мой Гомес, а той не пропусна от непосредствена близост - 2:1.

В 86-ата минута получи отличен пас и с удар по земя оформи крайното 2:2. Уелсецът бе изгонен с жълти картони в 92-ата и 94-ата минути.

Реал е с актив от 5 точки на петата позиция, докато Виляреал продължава да е без победа и с 2 точки в актива си.