ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Нидерландия победи Катар с 2:0 в последен двубой от група А на Световното първенство по футбол. "Лалетата" добавиха отменено попадение и греда към актива си в мача, а Коди Гакпо вкара гол в трети пореден двубой на турнира.

В следващата фаза "оранжевите" ще срещнат втория от група "В", в която са Англия, Иран, САЩ и Уелс.

Нидерландците бяха по-добрият отбор в началото на срещата и пропуснаха да поведат в първия четвърт час след пропуски на Блинд и Депай.

Нападателят на Барселона пропиля още една добра възможност в 25-ата минута, за да може една по-късно 23-годишният Коди Гакпо да открие резултата (1:0), разписвайки се в трети пореден мач в Катар.

Младата звезда имаше още един шанс да вкара в края на полувремето, но стреля неточно, а и бе в засада.

Уникално Световно с изключителни оферти на efbet.com

Втората част започна чудесно за нидерландците, които си осигуриха комфортен аванс след удар отблизо за 2:0.

Трети гол падна във вратата на Катар в 69-ата минута, но попадението бе отменено заради игра с ръка. Минути по-късно Мешал Баршам трябваше да спасява удар от свой сънародник, след рикошет при нидерландска атака.

До края "лалетата" пропуснаха да направят резултата класически, след като удар на Стивън Бергхаус срещна гредата.

Нидерландия завършва групата като лидер със 7 точки, докато Катар е на дъното с 0 от три срещи и 1:7 голова разлика. Сенегал събра 6 точки и заема втората позиция в таблицата, докато Еквадор остава на трето с 4 точки.

ВИЖТЕ КЛАСИРАНИЯТА В ГРУПИТЕ!

НИДЕРЛАНДИЯ - КАТАР 2:0
1:0 Коди Гакпо (26'), 2:0 Френки де Йонг (49')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
3' Първи опит за гол в мача! Разбъркване в наказателното поле на Катар, Дейли Блинд стреля, но над вратата.
14' Още една възможност за Нидерландия! Мемфис Депай шутира към вратата, но прати кълбото на косъм над напречната греда.
25' Нов шанс за Депай! Овладя дълъг пас и се освободи от защитник, но стреля неточно.
26'  ГОООООЛ за Нидерландия! Коди Гакпо получи топката пред наказателното поле и стреля, отбелязвайки в трети пореден мач на Мондиала.
41' Още един шанс за Гакпо! Той получи топката с гръб към вратата и стреля, но покрай вратата. Има и сигнал за засада.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
49'  ГОООООЛ за Нидерландия! Мемфис Депай получи топката на далечната греда и стреля в тялото на вратаря. Той спаси, но бранителите на Катар се засуетиха, допускайки Френки де Йонг да мине покрай тях и да вкара за 2:0.
69'  ОТМЕНЕН ГОЛ на Нидерландия! Резервата Бергхаус прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено, тъй като в хода на атаката Гакпо си бе послужил с ръка.
74 Шанс за Нидерландия! Дъмфрис напредна отдясно и центрира. Топката обаче рикошира в тялото на Абделкарим Хасан едва не се стигна до автогол.
90+2 ГРЕДА!!! Бергхаус стреля в далечния ъгъл, но топката срещна напречната греда.
90+6' Край на мача.

Shirt badge/Association crest ​НИДЕРЛАНДИЯ: 23. Андрийс Ноперт – 2. Юриен Тимбер, 4. Върджил ван Дайк, 5. Нейтън Аке , 8. Коди Гакпо  (82 19. Вут Вегхорст), 10. Мемфис Депай (66  11. Стивън Бергхаус, 14. Дейви Клаасен (66  18. Винсънт Янсен), 15. Мартен де Роон (82 20. Теун Коопмайнерс) , 17. Дейли Блинд, 21. Френки де Йонг  (86 24. Кенет Тейлър) , 22. Дензъл Дъмфрис
Резерви: 1. Ремко Пасвеер, 13. Джъстин Байлоу, 3. Матайс де Лихт, 6. Стефан де Фрай, 7. Стивън Бергвайн, 9. Люк де Йонг, 12. Ноа Ланг, 16. Тирел Маласия, 25. Шави Симонс, 26. Жереми Фримпонг
Треньор: Луис Ван Гаал

Shirt badge/Association crest КАТАР: 22. Мешал Баршам - 2. Педро Миге, 3. Абделхаким Хасан, 6. Абдулазиз Хатем (85 7. Ахмед Ал Аелдин), 14. Хомам Ахмед, 16. Буалем Хухи, 17. Исмаил Мохамад (85  13. Мусаав Хидир) - 10. Хасан Ал Хайдос (К) (64  8. Али Асадала), 23. Асим Мдиабо (64 12. Карим Будиаф), 11. Акрам Афиф, 19. Алмоез Али (64   9. Мохамед Мунтари)
Резерви: 1. Саад Ал Шееб, 21. Юсеф Хасан, 4. Мохамед Ваад, 5. Тарек Салман,15. Ал Рави, 18. Халид Мунер, 20. Салем Ал Хаджри, 24. Наиф Абдулрахим, 25. Фасем Габер, 26. Мустафа Мешаал
Треньор: Феликс Санчес

Съдия: Бакари Гасама (Гамбия)
Стадион: Ал Бейт (Ал Хор)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР