ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Мароко победи Канада с 2:1 в последен мач от група F на Мондиала в Катар и се класира на 1/8-финал на световни финали за втори път в историята си след 1986 година.

Двубоят започна отлично за мароканците, които поведоха с първия си точен удар в срещата. Бившият вратар на Лудогорец Милан Борян (Канада) сбърка в опита си да изчисти топката, тя попадна у Хаким Зиеш, който прехвърли стража за 1:0.

Милан Борян  трябваше да вади топката от мрежата си и в 24-ата минута, в която Юсеф Ен Несири го преодоля с удар в долния ляв ъгъл (2:0).

Пет минути преди края на редовното време Канада намали изоставането си след автогол на Найеф Агер, който засече центриране в собствената си врата (2:1).

В продължението на срещата попадение на Юсеф Ен Несири от Мароко бе отменено заради засада.

1500 x 50 лв. всеки ден до края на Световното първенство по футбол

Втората част започна с по-активна игра на канадците, а Алфонсо Дейвис пропусна ситуация за гол четвърт час след почивката.

Малко повече от десет минути след това и гредата попречи на Канада да стигне до равенството след удар на Атиба Хътчинсън.

В последните минути на мача грешка на вратаря на Мароко можеше да донесе равенство на Канада, но Боно се справи в трудна ситуация и не допусна гол. В продължението и колегата му Милан Борян сбърка в опит да помогна на тима си да вкара изравнителен гол, но Алфонсо Дейвис поправи грешката му.

Така Мароко печели групата със 7 точки и чака втория от група Е, в която са Испания, Япония, Коста Рика и Германия. Хърватия остава на второ място с 5 точки и чака победителя в група Е. Белгия и Канада отпадат съответно с 4 и 0 точки.

ВИЖТЕ КЛАСИРАНИЯТА В ГРУПИТЕ!

КАНАДА - МАРОКО 1:2
0:1 Хаким Зиеш (4'), 2:0 Юсеф Ен Несири (24'), 1:2 Найеф Агер (40' автогол)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
4'  ГООООЛ за Мароко! Милан Борян допусна грешка при изчистване на топката и я прати в краката на Хаким Зиеш, който го прехвърли за 1:0.
24'  ГООООЛ за Мароко! Юсеф Ен Несири получи вдясно от Хакими и преодоля Борян с удар в долния ляв ъгъл за 2:0.
40'  ГООООЛ за Канада! Найеф Агер си отбеляза автогол, след като засече центриране в собствената си врата.
45+3'  ОТМЕНЕН ГОЛ на Мароко! Юсеф Ен Несири  прати топката във вратата на канадците, но има сигнал за засада.
45+5' Край на полувремето.

46' Начало на втората част.
57' Алфонсо Дейвис засече центриране на Жуниор Хойлет, но ударът му бе неточен.
72' ГРЕДА! Удар на Атиба Хътчинсън срещна напречната греда на вратата на мароканците, след което топката тупна на голлинията.
87'  Вратарят на Мароко Боно вдигна кръвното на съотборниците си, след като излезе неразчетено, а след това пое с гърди топката на границата на наказателното поле. В крайна сметка стражът улови.
90+2'  Неумело действие на Милан Борян в центъра на терена едва не доведе до гол за Мароко, но Алфонсо Дейвис бе по-бърз и се намеси.
90+4' Край на мача!

Shirt badge/Association crestКАНАДА: 18. Милан Борян (К.) – 2. Алистаир Джонстън, 5. Стивън Витория , 4. Камал Милър, 10. Джуниър Хойлет (75  24. Дейвид Утерспуун), 21. Джонатан Осорио , 14. Марк-Антони Кей (60'  13. Атиба Хътчинсън), 3. Сам Адекугбе (60'  15. Исмаел Коне), 11. Таджон Буханан, 17. Кайл Ларин (60'  20. Джонатан Давид), 19. Алфонсо Дейвис
Резерви: 1. Дуейн Сейнт Клер, 16. Джеймс Пентемис, 22. Ричи Ларея, 7. Естебан Еустакио, 26. Жоел Валтерман, 25. Дерек Корнелиус, 8. Лиъм Фрейсър, 6. Самуел Пит, 23. Лиъм Милър, 9. Лукас Кавалини, 12. Ике Угбо
Треньор: Джон Хърдман

Shirt badge/Association crestМАРОКО: 1. Боно, 2. Ашраф Хакими (85 26. Яхия Жабран) , 5. Найеф Агер , 6. Ромен Саис (К), 3. Нусаир Мазрауи, 4. Софян Амбрабат, 8. Азедин Унахи (75  18. Жауад Ел Ямик), 11. Абделхамид Сабири (65' 15. Селим Амала), 7. Хаким Зиеш  (75  9. Абдеразак Хамдала, 19. Юсеф Ен Несири , 17. Софиан Буфал (65'  14. Закария Абухал)
Резерви: 12. Мунир, 22. Ахмед Тагнаути, , ), 10. Анас Зарури, 13. Илиас Шаир, , 16. Абде Езалзули, , 20. Ашраф Дари, 21. Уалид Кехрида, 23. Билал Ел Канус, 24. Бадр Бенун, 25. Яхия Атиат-Алах,
Треньор: ​Уалид Реграгуи

Стадион: "Ал Тумама" (Доха)
Съдия: Р. Клаус (Бразилия)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,   - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР