ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Сенегал победи Еквадор с 2:1 в последен двубой от група А на Мондиала в Катар, с което измести съперника си, зае второто място в класирането и продължава към 1/8-финалите. Там тимът ще срещне лидера в група "В", в която са Англия, Иран, САЩ и Уелс.

Срещата започна по-добре за Сенегал и африканците пропуснаха две добри възможности в първите десет минути. Сегегалците продължиха с натиска към съперника, но Илиман Ндиайе  и Исмаила Сар нямаха шанс пред вратата.

Четвърт час по-късно и Пате Сис пропусна поредната възможност пред вратата на Еквадор.

Минути преди края Сенегал получи дузпа за изблъскване в наказателното поле на Исмаила Сар, който изпълни наказателния удар и откри резултата (1:0).

Световното е за ВСЕКИ! 1500 x 50 лв. Всеки ден до края на Мондиала

Еквадор стартира втората част с две смени, а една от тях Хосе Сифуентес отправи първия точен удар за тима си в мача.

След малко повече от час игра Еквадор върна интригата с гол на Мойзес Кайседо, разписал се отблизо след отклонена топа от корнер (1:1).

Само няколко минути след това Калиду Кулибали се възползва от грешка на отбраната на Еквадор и отново изведе тима си напред за 2:1.

Еквадор можеше да изравни четвърт час преди края, но ударът на Гонсало Плата бе право във вратаря на Сенегал.

Така Сенегал събра 6 точки и заема втората позиция в таблицата, докато Еквадор остава на трето с 4 точки. Нидерландия завършва групата като лидер със 7 точки, докато Катар е на дъното с 0 от три срещи и 1:7 голова разлика.

ВИЖТЕ КЛАСИРАНИЯТА В ГРУПИТЕ!

ЕКВАДОР - СЕНЕГАЛ 1:2
0:1 Исмаила Сар (44' дузпа), 1:1 Мойзес Кайседо (67'), 1:2  Калиду Кулибали (70')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
3' Първи опасен удар в мача! Идриса Гей (Сенегал) се освободи добре от пазача си в наказателното поле, но шутира покрай дясната греда.
8' Още един шанс за Сенегал! Булайе Диа получи в наказателното поле и стреля, но малко встрани от лявата греда.
13' Поредна възможност за Сенегал! Илиман Ндиайе опита късмета си от дистанция, но ударът му премина високо над вратата.
24' Исмаила Сар се пребори добре за топката и стреля с десния крак, но след рикошет, последва само корнер за Сенегал.
37' Поредна възможност за Сенегал! Пате Сис засече топката след пряк свободен удар, но ударът му премина над напречната греда на Еквадор.
42'  ДУЗПА За Сенегал! Исмаила Сар бе изблъскан в наказателното поле и реферът посочи бялата точка!
44'  ГООООЛ за Сенегал! Сар матира вратаря с прецизен удар в долния ляв ъгъл, Ернан Галиндес не помръдна.
45+5' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
49' Шанс за Еквадор! Резервата Хосе Сифуентес опита удар от разстояние, но не затрудни Едуар Менди.
67'  ГООООЛ за Еквадор! Корнер пред вратата на Сенегал,  топката бе отклонена на първа греда и тя стигна до Мойсес Кайседо, който успя да изравни резултата.
70'  ГОООООЛ за Сенегал! Калиду Кулибали достигна до отбита топка след грешка на защитата на съперника и успя отново да изведе тима си напред в резултата!
76' Хубав шанс за Еквадор! Гонсало Плата овладя топката и стреля, но Менди се справи.
90+6' Край на мача.

Shirt badge/Association crest ЕКВАДОР: 1. Ернан Галиндес - 7. Первис Еступинян 3. Пиеро Инкапие, 2. Феликс Торес, 17. Анхело Пресиадо (85  25. Джаксън Поросо) - 8. Карлос Груесо (46 5. Хосе Сифуентес) , 23. Мойсес Кайседо , 21. Алан Франко (46 16. Джереми Сармиенто) - 13. Енер Валенсия (К), 11. Майкъл Естрада (64 24. Джоркаеф Реаско) , 19. Гонсало Плата
Резерви: 12. Мойсес Рамирес, 22. Александър Домингес, 4. Роберт Арболеда, 6. Уилям Пачо, 14. Хавиер Ареага, 18. Диего Паласиос,15. Анхел Мена, 9. Айртон Пресиадо, 10. Ромарио Ибара, 26. Кевин Родригес
Треньор: Густаво Алфаро

Shirt badge/Association crestСЕНЕГАЛ: 16. Едуар Менди - 22. Абду Диало, 14. Исмаил Джейкъбс, 3. Калиду Кулибали(К) , 21. Юсуф Сабали - 26. Папе Гей, 5. Гана Гей , 11. Пате Сис (74 6. Нампалис Менди) - 18. Исмаила Сар , 9. Булай Диа (90+5'   4. Папе Абу Сисе), 13. Илиман Ндиайе (74  20. Бамба Диенг)
Резерви: 1. Сени Диенг, 23. Алфред Гомис, 2. Формос Менди,, 10. Муса Ндайе, 12. Фоде Бало, , 15. Крепен Диата, 17. Папе Сар, 24. Мустафа Наме, 25. Мамаду Ндиайе, 7. Николас Джаксън, 19. Фамара Диедиу,
Треньор: Алиу Сисе

Съдия: Клеман Тюрпен (Франция)
Стадион: Халифа интернешънъл стейдиъм (Доха)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР