ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Гана победи Южна Корея с 3:2 във втора среща от група Н на Мондиала в Катар. Мачът бе белязан от сериозно недоволство на корейците в края заради това, че реферът Антъни Тейлър свири края, преди да бъде изпълнен корнер пред вратата на Гана.

Двубоят започна с по-активна игра на корейците, но без точни удари в първите минути. Азиатците поискаха дузпа в 17-ата минута за игра с ръка, но реферът даде знак играта да продължи.

Гана изненадващо поведе в 25-ата минута, когато топката бе пратена в наказателното поле на съперника, получи се разбъркване, а Мохамед Салису я прати в мрежата (1:0). При овладяването на топката имаше игра с ръка на негов съотборник, но реферът не сметна това за нарушение.

Точно десет минути след първия гол Гана успя да отбележи второ попадение. Мохамед Кудус засече топката след центриране на Джордан Аю и топката се озова в мрежата за 2:0.

До края на полувремето Южна Корея създаде няколко опасности, но не успя да стигне до промяна на резултата.

Уникално Световно с изключителни оферти на efbet.com

Второто полувреме започна с опасност за Гана, но Тарик Лампти шутира встрани. Корейците отвърнаха минути по-късно, но ударът на Ги-Сунг Чо с глава бе спасен.

Нападателят се реваншира за пропуска и минута преди да изтече час игра се разписа за 1:2 с глава. Само две минути по-късно Джин-Су Ким сложи топката на главата му в наказателното поле и централният нападател изравни резултата с втория си гол (2:2).

Гана не се притесни от бързото изравняване на резултата и поведе по-малко от десет минути след това. Мохамед Кудус бе оставен непокрит в наказателното поле и изведе тима си с втория си гол в мача (3:2).

Четвърт час преди края удар на Кангин Лий бе избит от голлинията на вратата на Гана, а минути по-късно и Джин-Су Ким пропусна страхотна възможност. В продължението голмайсторът на Южна Корея пропусна страхотна възможност, при която вратарят на Гана спаси.

Реферът Антъни Тейлър предизвика скандал в края на срещата, след като свири края на мача, преди да бъде изпълнен корнер от Южна Корея. Тогава съдията бе обграден от няколко корейски играчи в искане на обяснение, а треньорът на тима Пауло Бенто получи червен картон.

В другата среща от групата от 21:00 часа тази вечер играят Португалия и Уругвай. Португалците и Гана са начело с по 3 точки, а Южна Корея и Уругвай имат по една.

ВИЖТЕ КЛАСИРАНИЯТА В ГРУПИТЕ!

ЮЖНА КОРЕЯ - ГАНА 2:3
0:1 Мохамед Салису (25'), 0:2 Мохамед Кудус (35'), 1:2 Ги-Сунг Чо (59'), 2:2 Ги-Сунг Чо (61'), 2:3 Мохамед Кудус (69')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
8' Разбъркване пред вратата на Гана, но не се стигна до удар.
17' Претенции за дузпа от южнокорейците за игра с ръка, но реферът даде знак играта да продължи.
25'  ГООООЛ за Гана! Мохамед Салису се разписа след разбъркване в наказателното поле.
26'  В ситуацията имаше игра с ръка на негов съотборник, но реферът и ВАР не видяха нищо нередно.
32' Иняки Уилямс получи топката в наказателното поле, но извърши нарушение и не успя да стреля.
35'  ГООООЛ за Гана! Мохамед Кудус засече центриране на Джордан Аю и го отклони във вратата за 2:0.
38' Звездата на Южна Корея Хьон-Мин Сон опита удар към вратата на Гана, но има отсъдена засада.
44' Още едно опасно центриране пред вратата на Гана, но Гидеон Менса се намеси.
45' Пореден шанс за корейците! Ву-Йонг Юнг отправи коварно центриране към далечната греда, а топката премина на сантиметри от гредата.
45+5' Край на първата част!

46' Начало на второто полувреме.
50' Хубав удар на Тарик Лампти към вратата на Южна Корея, но топката преминава встрани.
53'  Чудесна възможност за Южна Корея! Ги-Сунг Чо стреля с глава, но вратарят на Гана плонжира към горния десен ъгъл и отби.
59'  ГООООЛ за Южна Корея! Бранител на Гана загуби топката на фланга, последва центриране към Ги-Сунг Чо, който заби топката с глава за 2:1.
61'  ГОООЛ за Южна Корея! Хюн-Мин Сон пусна топката към Джин-Су Ким по левия фланг, той центрира и Ги-Сунг Чо отново бе на най-добра позиция в наказателното поле, за да изравни с глава.
69'  ГООООЛ за Гана! Хубава атака на Гана отляво, последва центриране, Мохамед Кудус насочи топката във вратата за 3:2.
75'  Каква възможност за Южна Корея! Кангин Лий стреля опасно към долния ляв ъгъл, но бранител изби от голлинията.
84  Още една чудесна възможност за корейците! Джин-Су Ким получи топката в наказателното поле, но я прати над вратата.
90' Претенции за дузпа от Южна Корея за игра с ръка след удар на Хюн-Мин Сон.
90+4'  Пореден пропуск на корейците! Ги-Сунг Чо стреля, но Лоурънс Ати спаси.
90+1-' Край на мача!
 ЧЕРВЕН КАРТОН за треньора на Южна Корея за претенции към рефера Антъни Тейлър след края на срещата.

Shirt badge/Association crestЮЖНА КОРЕЯ: 1. Сьонг-Гю Ким – 15. Мун-Хван Ким, 3. Джин-Су Ким, 19. Йонг-Хвон Ким, 4. Мин-Джае Ким (90+1'  20. Кюнг-Вон Квон,)- 5. Ву-Йонг Юнг  (78 16. Уй-Джо Хванг) , 6. Ин-Беом Хванг – 22. Чанг-Хун Квон (56 18. Канг-Ин Лий), 25. Ву-Йонг Жонг (46  17. Санг-Хо На), 7. Хюн-Мин Сон - 9. Ги-Сунг Чо
Резерви: 12. Бум-Кюн Сонг, 21. Хьон-Ву Жо, 2. Йонг-Гю Йон, 8. Сьонг-Хо Паик, 10. Жае-Сун Лий, 11. Хи-Чан Хванг, 13. Юн-Хо Сон, 14. Чул Хонг, , 23. Тае-Хван Ким, 24. Ю-Мин Чо, 26. Мин-Кю Сонг
Треньор: Пауло Бенто

Резултат с изображение за ghana football federationГАНА: 1. Лоурънс Ати – 2. Тарик Лампти  (79  3. Денис Одой), 4. Мохамед Салису , 14. Гидеон Менса (80  17. Абдул Раман Баба), 18. Даниел Амартей , 20. Мохамед Кудус  , 5. Томас Партей, 21. Салис Абдул Самед, 9. Джордан Аю (79  8. Даниел-Кофи Киере), 10. Андре Аю (79  22. Камалдеен Сулемана), 19. Иняки Уилиямс
Резерви: 12. Даналд Ибрахим, 16. Абдул Манаф Нуредеен, , 6. Елиша Овусу, 7. Абдул Фатауи Исаку, , 11. Осман Букари, 13. Даниел Африйе, 15. Джоузес Айду, 23. Александър Джику, 24. Камал Сова, 25. Антоан Семеньо, 26. Алиду Сейду
Треньор: Ото Адо

Съдия: Антъни Тейлър (Англия)
Стадион: Едюкейшън Сити Стейдиъм (Ал Раян)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР