ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Двукратният световен шампион (1930 и 1950) Уругвай приключи участието си на Мондиала в Катар след победа с 2:0 над Гана в последен двубой за двата тима от група Н на Световното.

Уругвай бе с единия крак на 1/8-финалите, но победа с късен гол на Южна Корея над Португалия (2:1) в другата среща спря Суарес, Кавани и компания, а повечето отбелязани попадения от азиатците (4 срещу 2) се оказаха решаващи.

Мачът между Уругвай и Гана трябваше да бъде реванш за драматичния им 1/4-финал преди 12 години в ЮАР, когато африканците изпуснаха дузпа в 120-ата минута, а след това отпаднаха при изпълнение на 11-метрови удари и не успяха да станат първата държава от Африка на 1/2-финал на Световно първенство. Акцентът обаче бе другаде заради драмата в края.

Срещата започна без положения пред двете врати, а след четвърт час Гана получи дузпа. Андре Аю застана зад топката, но ударът му бе спасен. Няколко минути след това Дарвин Нунес можеше да открие за Уругвай, но топката бе изчистена от голлинията.

След това дойдоха минутите на Джордан де Арескает, който в рамките на шест минути вкара два гола за Уругвай. При първия довкара топката с глава след спасен изстрел на Дарвин Нунес (1:0), а при втората ситуация я насочи в мрежата с удар от въздуха (2:0).

До края на първата част двата тима заложиха на разиграване на топката и борба в центъра на терена, а головите положения липсваха.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Втората част предложи пропуск на Гана в началото, а след час игра Уругвай имаше претенции за дузпа. Последва размяна на голови опасности, а минути преди края урусите разбраха, че отпадат, ако не вкарат още един гол.

Последва сериозен натиск, претенции за дузпа и няколко пропуска, но без резултат.

Португалия спечели групата с 6 точки и в следващата фаза ще срещне втория от група G, в която са Бразилия, Швейцария, Камерун и Сърбия.

Южна Корея зае второто място с 4 точки и повече отбелязани голове от Уругвай и ще се изправи срещу победителя от група G. Уругвай е на трето място, а Гана  на дъното с 3.

ВИЖТЕ КЛАСИРАНИЯТА В ГРУПИТЕ!

ГАНА - УРУГВАЙ 0:2
0:1 Джордан де Арескаета (26'), 0:2 Джордан де Арескаета (32')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
15' Първа опасна атака в мача! Удар от границата на наказателното поле на Джордан Аю, Серхио Рочет се справи, след което препъна Андре Аю.
16'  Съдията гледа ситуацията за евентуална дузпа.
18'  ДУЗПА за Гана!
20'  ПРОПУСК на Андре Аю от бялата точка.
22'  Страхотен шанс за Уругвай! Дарвин Нунес преодоля вратаря на Гана с прехвърлящ удар, но защитник притича и изби пред голлинията.
26'  ГООООЛ за Уругвай! Нунес стреля силно, топката попадна у Джордан де Арескаета, който я вкара в мрежата с глава.
32' ГОООЛ за Уругвай! Отново Джордан де Арескаета получи топката и от въздуха я заби във вратата за 2:0.
45+8' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
46' Страхотен шанс за Гана да намали резултата, но Мохамед Кудус се размина с прострелно подаване в наказателното поле.
58'  ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Дарвин Нунес нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от Амартей. Реферът прегледа ситуацията и прецени, че няма основание да отсъди 11-метров наказателен удар.
70' Бомбен удар на Федерико Валверде с десния крак, но Лоурънс Ати-Зиги се намеси авторитетно.
78' Шанс за Гана! Антоан Семеньо стреля опасно покрай гредата.
89'  Уникално спасяване на вратаря на Гана! Кавани засече топката на метър-два от вратата, но стражът спаси.
90+1'  ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Единсон Кавани падна в наказателното поле, но реферът подмина ситуацията.
90+4' Нов удар към вратата на Гана! Макси Гомес стреля, но вратарят на Гана пак бе блестящ.
90+8' Край на мача.

Резултат с изображение за ghana football ГАНА: 1. Лоурънс Ати-Зиги, 26. Алиду Сейду , 18. Даниел Амартей, 4. Мохамед Салису, 17. Абдул Раман Баба, 5. Томас Партей, 21. Салис Абдул Самед (72 8. Даниел-Кофи Киере), 20. Мохамед Кудус (90+8 7. Абдул Фатауи Исаку), 10. Андре Аю (К) (46 11. Осман Букари), 9. Джордан Аю (46 22. Камалдеен Сулемана), 19. Инаки Уилиямс (72  25. Антоан Семеньо)
Резерви: 12. Даналд Ибрахим, 16. Абдул Манаф Нуредеен, 2. Тарик Лампти, 3. Денис Одой, 6. Елиша Овусу, 13. Даниел Африйе, 14. Гидеон Менса, 15. Джоузес Айду, 23. Александър Джику, 24. Камал Сова,
Селекционер: Ото Адо

Shirt badge/Association crest УРУГВАЙ: 23. Серхио Рочет, 13. Гийермо Варела, 2. Хосе Хименес, 19. Себастиан Коатес , 16. Матиас Оливера, 6. Родриго Бентанкур (34' 5. Матиас Весино), 10. Джордан де Арескаета   (80 18. Максимилиано Гомес), 15. Федерико Валверде, 8. Факундо Пелистри (66'  7. Николас де ла Крус),  9. Луис Суарес ( 66'  21. Единсон Кавани), 11. Дарвин Нунес (80  24. Агустин Канобио)
Резерви: 1. Фернандо Муслера, 12. Себастиан Соса, 3. Диего Годин, 14. Лукас Торейра, 17. Матиас Виня, 20. Факундо Торес, 22. Мартин Касерес, 25. Мануел Угарте, 26. Хосе Луис Родригес
Селекционер: Диего Алонсо

Съдия: Д. Зиберт (Германия)
Стадион: "Ал Жануб" (Ал Уакра)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,   - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР