ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Испания и Германия завършиха 1:1 в здрава битка от група Е на Световното първенство в Катар, а равенството запазва шансовете и на двата тима за продължаване към 1/8-финалите. Резервата Алваро Мората (62) даде аванс на "Ла Фурия", но влезлият също от пейката съотборник на Илия Груев-младши във Вердер Никлас Фюлкруг (83) спаси Бундестима и запази шансовете му за класиране на 1/8-финалите. В другия мач от групата по-рано през деня Коста Рика изненадващо надви кошмара на немците Япония с 1:0.

Двубоят започна на висока скорост, а в 7-ата минута Дани Олмо стреля от далечна дистанция и Мануел Нойер показа фантастичен рефлекс, избивайки топката в напречната греда. Германците отвърнаха с бърза атака, при която Гнабри бе изведен сам срещу Симон, но стреля право в тялото на вратаря, а се оказа, че е бил и в засада.

В средата на първата част Жорди Алба получи пас от Бускетс на левия фланг, навлезе към центъра и обстрелва германската врата и топката премина покрай вратата. В 25-ата минута Гюндоган нахлу опасно в испанското наказателно поле, но топката бе отклонена от краката му към Унай Симон. Стражът опита да изчисти, но прати топката в Гнабри, който стреля технично в аут. Осем минути по-късно Дани Олмо се измъкна зад защитата по крилото и пусна ниско подаване към Феран Торес, който не намери вратата, а след това бе маркирана и засада.

Пет минути преди почивката Рюдигер засече с глава центриране от свободен удар и прати топката в мрежата на Унай Симон, но попадението му не бе зачетено заради засада. В 45-ата минута Рюдигер получи топката отляво след пряк свободен удар и шутира силно, а вратарят Симон спаси.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Десетина минути след почивката Гюндоган залъга двама на границата на наказателното и заложи топката за удар на Кимих, но ударът му бе спасен с вещина от Симон. В ответната атака Дани Олмо стреля по земя и не затрудни Нойер.

В 62-ата минута "Ла Фурия" разви атака по лявото крило и Жорди Алба пусна хубаво подаване по земя към малкото наказателно, където влезлият като резерва Алваро Мората с изкусно докосване преодоля Мануел Нойер за 1:0. Малко след това испанците можеха да удвоят аванса си, но Марко Асенсио шутира над вратата.

Селекционерът на германците Ханзи Флик реагира веднага извърши три смени накуп, вкарвайки в игра Лерой Сане, Никлас Фюлкруг и Лукас Клостерман. Първо Фюлкруг бе блокиран в най-ключов момент преди да нанесе изстрел от близка дистанция, а след това Джамал Мусиала излезе сам срещу Унай Симон, който спаси удара му. В 83-ата минута нападателят на Вердер Никлас Фюлкруг се възползва от недобро овладяване на Мусиала с гръб към вратата и с мощен шут прати топката във вратата за 1:1.

В последната минута на продължението Германия можеше да отбележи победен гол, но Родри изчисти топката в корнер.

След равенството германците имат само една точка от две срещи, но запазват добри шансове за класиране на 1/8-финалите при успех над Коста Рика в последния си мач от груповата фаза на 1 декември (четвъртък) от 21:00 часа българско време. В другата среща имащият 4 точки тим Испания се изправя срещу този на Япония, който също като костариканците е с 3 пункта.

ВИЖТЕ КЛАСИРАНИЯТА В ГРУПИТЕ!

ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ИСПАНИЯ - ГЕРМАНИЯ 1:1
1:0 Алваро Мората (62), 1:1 Никлас Фюлкруг (83)

По-интересното от мача по минути
1 - Начало на двубоя.
7 - ГРЕДА за Испания! Дани Олмо шутира от далечна дистанция и след докосване на Мануел Нойер топката се удари в напречната греда, след което излезе в корнер.
10 - Леон Горецка проби през центъра и изведе Серж Гнабри зад испанската защита, но вратарят Унай Симон се намеси, а бе отсъдена и засада.
15 - Дани Олмо се опита да изведе Гави, но топката напусна очертанията на терена и излезе в аут.
22 - Жорди Алба шутира опасно от далечна дистанция и топката премина на сантиметри покрай вратата.
25 - Серж Гнабри нанесе техничен и неточен удар към вратата на Унай Симон.
30 - Антонио Рюдигер нанесе силен удар от далечна дистанция, но и твърде неточен над вратата.
33 - Дани Олмо се измъкна зад германската защита и намери Феран Торес, който направи фрапантен пропуск от точката на дузпата, но е отсъдена и засада в зародиша на атаката.
35 - След центриране от корнер топката стигна до Феран Торес, чийто удар бе блокиран от Мусиала.
40 - След центриране от пряк свободен удар Антонио Рюдигер вкара гол с глава, но ВАР се намеси и попадението не бе зачетено заради засада.
45 - Рюдигер получи топката отляво след пряк свободен удар и шутира силно, а вратарят Унай Симон спаси.
45+2 - Край на първата част!
..............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Томас Мюлер изпадна в положение на засада при извеждащ пас зад защитата.
50 - Германия изпълни пряк свободен удар, но не се случи нищо съществено и топката излезе в аут.
56 - Испанците сгрешиха в защита при висока преса на немците и Йошуа Кимих имаше шанс да вкара, но Унай Симон спаси удара му и топката излезе в корнер.
58 - Дани Олмо шутира отдалеч право в ръцете на Мануел Нойер.
62 - ГОООЛ за Испания! Жорди Алба центрира топката към Алваро Мората, който с едно докосване я изпрати в мрежата на Нойер за 1:0.
65 - След нова хубава атака на испанците Гави остави топката за Асенсио, който шутира над вратата.
73 - Мусиала бе изведен на чиста позиция зад защита и сам срещу Симон шутира, но вратарят изби в корнер.
81 - Йошуа Кимих шутира от пряк свободен удар в стената и топката излезе в корнер.
83 - ГОООЛ за Германия! Влезлият като резерва нападател Никлас Фюлкруг получи топката зад защитата и с мощен удар под гредата изравни за 1:1.
89 - Алваро Мората бе изведен зад немската отбрана и в последния момент Нико Шлотербек с шпагат го спря, а топката излезе в корнер.
90+6 - Край на мача! Испания и Германия завършиха 1:1.

Испания: 1. Унал Симон, 20. Дани Карвахал, 16. Родри, 14. Аймерик Лапорт, 18. Жорди Алба (8214. Алехандро Балде), 5. Серхио Бускетс , 30. Гави (6612. Нико Уилямс), 8. Педри, 10. Марко Асенсио (668. Коке), 21. Дани Олмо, 11. Феран Торес (547. Алваро Мората )
Резерви: 1. Роберт Санчес, 13. Давид Рая, 2. Сезар Аспиликуета, 3. Ерик Гарсия, 4. Пау Торес, 6. Маркос Йоренте, 7. Алваро Мората, 8. Коке, 12. Нико Уилиямс, 14. Алехандро Балде, 15. Уго Гиямон, 17. Йереми Пино, 19. Карлос Солер, 22. Пабло Сарабия, 25. Ансу Фати
Селекционер: Луис Енрике

Германия: 1. Мануел Нойер, 5. Тило Керер (7016. Лукас Клостерман), 2. Антонио Рюдигер, 15. Никлас Зюле, 3. Давид Раум (8723. Нико Шлотербек), 8. Леон Горетцка , 21. Илкай Гюндоган (7019. Лерой Сане), 6. Йошуа Кимих, 14. Джамал Мусиала, 10. Серж Гнабри (8518. Йонас Хофман), 13. Томас Мюлер (709. Никлас Фюлкруг )
Резерви: 12. Кевин Трап, 22. Марк-Андре тер Стеген, 4. Матиас Гинтер, 5. Тило Кехер, 7. Кай Хаверц, 9. Никлас Фюлкруг, 11. Марио Гьотце, 16. Лукас Клостерман, 17. Юлиан Брандт, 18. Йонас Хофман, 19. Лерой Сане, 20. Кристиан Гюнтер, 23. Нико Шлотербек, 24. Карим Адейеми, 25. Армел Бела-Котчап, 26. Юсуфа Мукоко
Селекционер: Ханзи Флик

Стадион: „Ал Байт“, Ал Хор
Съдия: Дани Маккели (Нидерландия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР