ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Хърватия направи нулево равенство с Белгия в мач от група "F" на Мондиал 2022. Този резултат беше достатъчен на световните вицешампиони да се класират за осминафиналите като втори в групата след лидера Мароко, докато "червените дяволи", трети в света от Мондиал 2018, отпаднаха.

Първото полувреме не предложи нищо интересно за феновете с изключение на ситуацията в 18-ата минута, когато първо беше отсъдена дузпа за Хърватия, а след това отменена. Яник Караско направи нарушение срещу Андрей Крамарич в наказателното поле и съдията Антъни Тейлър посочи бялата точка. При преглеждане с ВАР се оказа, че при атаката преди това Деян Ловрен е бил в засада и реферът промени решението си.

Световното е за ВСЕКИ! 1500 x 50 лв. Всеки ден до края на Мондиала

Белгийският селекционер Роберто Мартинес на почивката пусна в игра Ромелу Лукаку и това доста изостри играта през втората част. Още в 48-ата минута нападателят на „червените дяволи“ стреля с глава от вратарското поле, но прати топката в ръцете на Доминик Ливакович.

Последваха няколко добри намеси на Тибо Куртоа. В 60-ата минута белгийците имаха малшанс. Първо Караско се озова сам срещу Ливакович и би право във вратаря, а при добавката Лукаку прати топката в десния страничен стълб на рамката.

ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

До края на мача по-опасните положения бяха пред вратата на Хърватия. Ливакович спаси удар на Кевин де Бройне, а Лукаку на два пъти нямаше шанс да отиграе добре топката пред почти празната врата.

Така Хърватия завършва на второ място в групата с актив от пет точки, на две зад изненадващия лидер Мароко. Белгийците останаха трети с 4 точки и отпаднаха. Последното място остана за Канада, която напуска Мондиал 2022 без спечелен актив. На осминафиналите хърватите ще играят с първия от група „Е“, а Мароко ще се изправи срещи втория отбор от същия поток.

ВИЖТЕ КЛАСИРАНИЯТА В ГРУПИТЕ!

ХЪРВАТИЯ – БЕЛГИЯ 0:0

CroatiaХърватия: 1. Доминик Ливакович, 6. Деян Ловрен, 19. Борна Соса, 20. Йошко Гвардиол, 22. Йосип Юранович, 8. Матео Ковачич (90+2-7. Ловро Майер), 10. Лука Модрич, 11. Марцело Брозович, 4. Иван Перишич, 9. Андрей Крамарич (64-15. Марио Пашалич), 14. Марко Ливая (64-16. Бруно Петкович)
Резерви: 12. Иво Гърбич, 23. Ивица Ивушич, 2. Йосип Станишич, 3. Борна Баришич, 5. Мартин Ерлич, 7. Ловро Майер, 13. Никола Влашич, 15. Марио Пашалич, 16. Бруно Петкович, 17. Анте Будимир, 18. Мирослав Оршич, 21. Домагой Вида, 24. Йосип Шутало, 25. Лука Сучич, 26. Кристиян Якич
Селекционер: Златко Далич

BelgiumБелгия: 1. Тибо Куртоа, 2. Тоби Алдервейрелд, 5. Ян Вертонген, 19. Леандер Дендонкер  (72-8. Юри Тилеманс), 6. Аксел Витсел, 7. Кевин де Бройне, 15. Тома Мюние (87-10. Еден Азар), 21. Тимоти Кастан, 11. Яник Караско (72- 25.Жереми Доку), 14. Дрис Мертенс (46-9. Ромелу Лукаку), 17. Леандро Тросар (59-16. Торган Азар)
Резерви: 12. Симон Миньоле, 13. Кун Кастелс, 3. Артур Теате, 4. Вут Фаес, 8. Юри Тилеманс, 9. Ромелу Лукаку, 10. Еден Азар, 16. Торган Азар, 20. Ханс Ванакен, 22. Шарл де Кетеларе, 23. Миши Батшуай, 24. Лоис Опенда, 25. Жереми Доку, 26. Зено Дебаст
Селекционер: Роберто Мартинес

Ал Раян, „Ахман бин Али Стейдиъм“
Съдия: Антъни Тейлър (Англия)

По-интересното от мача по минути
1 – Начало на мача.
13' Шанс за Белгия! Дрийс Мертенс получи топката в изгодна ситуация, но я прати високо над вратата на Ливакович.
14'  ДУЗПА за Хърватия за нарушение на Караско срещу Крамарич в наказателното поле.
18'  ДУЗПАТА е отменена заради засада на Ловрен. Реферът прегледа положението в ВАР и промени решението си да присъди дузпа за Хърватия.
33 - Борна Соса центрира от фланга, но ударът на Марко Ливая с глава мина встрани от вратата.
45+5 - Край на първото полувреме
----------------------
46 - Начало на второто полувреме
48 -  Лукаку стреля с глава от вратарското поле, но право в ръцете на Ливакович
50 -  Ковачич би от границата на наказателното поле, но Куртоа изби в корнер
54 -  Брозович стреля от дъгата на пеналта, но вратарят на Белгия изби
55 -  Нова добра намеса на Куртоа, който парира изстрел на Модрич от наказателното поле
60 -  ГРЕДА за Белгия! Караско се озова сам срещу Ливая и би право във вратаря на Хърватия, а при добавката Лукаку прати топката в десния страничен стълб на рамката
68 - Модрич би от въздуха към вратата, но Куртоа без проблем улови
69 -  Ливакович се справи с удар на Де Бройне, при който топката летеше към горния десен ъгъл на вратата
87 -  Невероятен шанс за Белгия. Мюние би от наказателното поле, топката се отби в краката на намиращия се във вратарското поле Лукаку и мина встрани от вратата
90 -  Лукаку на два метра от вратата не успя да овладее на гърди центриране и топката се озова право в ръцете на Ливакович
90+4 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР