ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Германия победи Коста Рика с 4:2 в последен мач от група Е на Мондиала в Катар, но отпадна от турнира заради по-лоша голова разлика.

Въпреки изразителния успех германците не прескочиха груповата фаза за втори път след Мондиала в Русия (тогава останаха последни) и приключват класирането на трето място след Испания, загубила с 1:2 от Япония. Така на 1/8-финалите Япония ще срещне Хърватия, а Испания - Мароко.

Двубоят влезе в историята като първият на световни финали, ръководен пот женска съдийска тройка.

Германците започнаха ударно и в първия четвърт час отправиха няколко удара към вратата на съперника. При един от тях в 10-ата минута Серж Гнабри бе намерен в наказателното поле и с глава откри резултата 1:0.

След гола европейците продължиха да бъдат по-активният отбор, но Горецка, Кимих, Мусиуала и Гнабри се разминаха с второ попадение. Минути преди края Коста Рика можеше да шокира германците с първия си удар в мача, но Нойер спаси изстрела на Кейшер Фулер.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Втората част започна с шокираш гол за Коста Рика при добавка отблизо на Йелцин Техеда (1:1).

Германия тръгна да изравнява с всички сили и дари три греди в рамките на шест минути след удари на Джамал Мусиала на два пъти и Антонио Рюдигер.

Шокът стана пълен за германците в 71-ата минута, в която Хуан Варгас се разписа за 2:1 след грешка на отбраната на Бундестима. За щастие на Германия само две минути по-късно Кай Хаверц изравни с прехвърлящ удар (2:2).

Четвърт час преди края героят за Испания от дербито с Испания (1:1) Никлас Фюлкруг прати топката в тялото на Кейлор Навас от няколко метра.

Четвърт час преди края Германия поведе с 3:2 с попадение на Кай Хаверц в 85-ата минута, а по-малко от пет след това Никлас Фюлкруг се разписа за 4:2.

Япония приключва групата на първо място с 6 точки, Испания е на втора позиция с 4 точки, колкото има и Германия, но "Ла Фурия" е с по-добра голова разлика - 9:3 срещу 6:5 за Бундестима. Коста Рика е на дъното с 3 точки.

ВИЖТЕ КЛАСИРАНИЯТА В ГРУПИТЕ!

КОСТА РИКА - ГЕРМАНИЯ 2:4
0:1 Серж Гнабри (10'), 1:1 Йелцин Техеда (58'), 2:1 Хуан Варгас (70'), 2:2 Кай Хаверц (73'), 2:3 Кай Хаверц (85'), 2:4 Никлас Фюлкруг (89')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3' Първи удар в мача! Джамал Мусиала стреля по тревата от ръба на наказателното поле, но Кейлор Навас се справи без усилия.
8'  Каква възможност за Германия! Томас Мюлер плонжира и стреля с глава около точка за изпълнение на дузпа, но стреля страни.
10'  ГОООЛ за Германия! Мусиала центрира към Серж Гнабри, който прати топката в далечния ъгъл с глава.
14' Пореден шанс за Германия! Горецка стреля отблизо, но ударът му е отбит в корнер.
34' Нов шанс за германците! Кейлор  Навас не се намеси добре при далечен шут на Кимих, но прибра топката преди връхлитащия Горецка.
35' Мусиала напред в наказателното поле на Коста Рика, но шутира покрай вратата.
40' Серж Гнабри стреля в далечния ъгъл, но топката профуча покрай лявата греда.
43'  Страхотен шанс за Коста Рика! Кейшер Фулер се озова сам срещу Нойер, но вратарят отби удара му.
44' Грешка на Никлас Зюле, но играч на Коста Рика не се възползва и Нойер улови.
45+1' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част!
58'  ГООООЛ за Коста Рика! Разбъркване пред вратата на Германия, Нойер спаси удар оптблизо, но бе безпомощен при добавката на Йелцин Техеда.
61'  ГРЕДА за Германия! Джамал Мусиала прати топката в дясната греда.
63'  ГРЕДА за Германия! Антонио Рюдигер стреля на близката греда, но ударът му срещна левия страничен стълб.
67'  ГРЕДА за Германия! Мусиала шутира в далечния ъгъл, но гредата за трети път лиши Бундестима от гол.
70'  ГООООЛ за Коста Рика! Хуан Варгас получи топката в наказателното поле и се разписа за 2:1.
73'   ГООООЛ за Германия! Кай Хаверц преодоля Кейлор Навас с прехвърлящ удар за 2:2.
76'  Невероятен пропуск на Никлас Фюлкруг! Героят срещу Испания прати топката в тялото на вратаря от два метра.
85'  ГООООЛ за Германия! Кай Хаверц беше изведен в наказателното поле от превъзходен прехвърлящ пас на Серж Гнабри и направи резултата 3:2.
89'  ГООООЛ на Германия! Никлас Фюлкруг бележи за 4:2 с удар отблизо.
90+10' Край на мача.

Shirt badge/Association crest КОСТА РИКА: 1. Кейлор Навас – 6. Оскар Дуарте , 19. Кендал Уостън, 3. Хуан Пабло Варгас  – 4. Кейшер Фулер (74'  9. Джевисон Бенет), 5. Селсо Борхес, 17. Йелцин Техеда , 8. Браян Овиедо – 20. Брандон Агилера (46'  14. Юстин Салас), 12. Джоел Кемпбъл – 11. Йохан Венегас (74'  22. Роналд Матарита)
Резерви: 18. Естебан Алварадо, 23. Патрик Секейра, 2. Даниел Чакон, 7. Антони Контрерас, 9. Джевисон Бенет,  10. Брайън Руис, 13. Герсон Торес, 14. Юстин Салас, 16. Карлос Мартинес, 21. Дъглас Лопес, 22. Роналд Матарита, 24. Роан Уилсон, 25. Антони Ернандес, 26. Алваро Самора
Селекционер: Луис Фернандо Суарес

Shirt badge/Association crestГЕРМАНИЯ: 1. Мануел Нойер (К) – 3. Давид Раум (67'  11. Марио Гьотце), 2. Антонио Рюдигер, 15. Никлас Зюле, 6. Йосуа Кимих – 8. Леон Горецка (46'  16. Лукас Клощерман), 21. Илкай Гюндоган (55' 9. Никлас Фюлкруг ) – 19. Лерой Сане, 14. Джамал Мусиала, 10. Серж Гнабри  – 13. Томас Мюлер (67'  7. Кай Хаверц  )
Резерви: 12. Кевин Трап, 23. Марк-Андре тер Щеген, 4. Матиас Гинтер, 5. Тило Керер, 7. Кай Хаверц, 9. Никлас Фюлкруг, 11. Марио Гьотце, 16. Лукас Клощерман, 17. Юлиан Бранд, 18. Йонас Хофман, 20. Кристиан Гюнтер, 23. Нико Шлотербек, 24. Карим Адейеми, 25. Армел Бела Котчап, 26. Юсуфа Мукоко
Селекционер: Ханзи Флик

Стадион: "Ал Бейт" (Ал Хор)
Съдия: Стефани Фрапар (Франция)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,   - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР