ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Мароко поднесе голяма изненада на Мондиал 2022, побеждавайки с 2:0 Белгия и оглавявайки класирането в група "F". Точни във вратата на Тибо Куртоа бяха Абделхамид Сабири в 73-ата минута и резервата Закария Абухал в добавеното време.

Уникално Световно с изключителни оферти на efbet.com

Малко преди почивката гол на мароканците беше отменен след преглед с ВАР. Хаким Зиеш вкара директно от пряк свободен удар. При изпълнението му Хакими и Саис скочиха пред Куртоа в опит да засекат топката в мрежата му. И двамата обаче не я уцелиха, а тя се удари в тялото на белгийския страж и влетя в мрежата му. При прегледа със системата за видеоповторения обаче стана ясно, че Ромен Саис е в засада, която беше маркирана от съдията Сесар Рамос oт Мексико. Мароканците бурно изразиха недоволството си, чувствайки се ощетени.

ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

През втората част те стигнаха до успеха, надигравайки футболистите на Роберто Мартинес. Все пак първите две положения след почивката бяха за Белгия. Еден Азар дриблира покрай марокански бранител и стреля, но Мунир Ел Каджуи, който заради контузия замени предвидения за титуляр Ясин Буну преди началото на мача, спаси удара му.

Буну дори излезе на терена и беше до съотборниците си при изпълнението на химните, поздрави се с белгийците, след което обаче преотстъпи мястото си на резервата.

Мунир Ел Каджуи отрази и опасен изстрел на Дрийс Мертенс малко след пропуска на Еден Азар, а Мароко нанесе големия си удар, повеждайки в резултата в 73-ата минута. Резервата Абделхамид Сабири реши да стреля от пряк свободен удар от малък ъгъл, изненадвайки неубедителния Куртоа.

Белгийците направиха отчаяни опити да изравнят. В игра беше пуснат и Ромалу Лукаку, но мароканците бяха добре подредени и не се пропукаха. Дори успяха да вкарат втори гол, подпечатвайки победата си. Във втората минута на добавеното време Хаким Зиеш от Челси преодоля Тимоти Кастан в наказателното поле и подаде на Закария Абухал, който прониза Куртоа.

След успеха Мароко събра 4 точки и излезе на първото място в група "F". Белгия е на второто място с 3 точки след победата на старта над Канада (1:0). Хърватия е трети с 1 точка, а от 18:00 часа днес се изправя срещу "кленовите листа". В последните мачове от групата на 1 декември Белгия най-вероятно ще се нуждае от задължителна победа срещу хърватите, за да стигне до 1/8-финалите. Мароканците пък ще спорят с Канада.

ВИЖТЕ КЛАСИРАНИЯТА В ГРУПИТЕ!

БЕЛГИЯ - МАРОКО 0:2
0:1 Абделхамид Сабири (73), 0:2 Закария Абухал (90+2)

По-интересното от мача по минути
1 - Начало на двубоя в Доха.
5  Първи шанс за Белгия, Миши Батшуай стреля към Мунир Ел Каджуи, който успя с крак да избие топката в ъглов удар.
29  Жълт картон за Амаду Онана и той ще пропусне следващата среща на Белгия.
45+2   Oтменен гол на Мароко! Хаким Зиеш вкара директно от пряк свободен удар, но попадението беше отменено след преглед с ВАР. При изпълнението на Зиеш Хакими и Саис скочиха пред Тибо Куртоа в опит да засекат топката в мрежата му. И двамата обаче не я уцелиха, а тя се удари в тялото на белгийския страж и влетя в мрежата му. При прегледа със системата за видеоповторения обаче стана ясно, че Ромен Саис е в засада, която беше маркирана от съдията Сесар Рамос oт Мексико. Мароканците бурно изразиха недоволството си, чувствайки се ощетени.
45+3 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Удар на Хаким Зиеш не затруднява Куртоа, който улови топката.
52 - Мунир Ел Каджуи изби в ъглов удар шут на Еден Азар.
65  Резервата Дрийс Мертенс отправи опасен изстрел, Мунир Ел Каджуи се намеси решително и не позволи на Белгия да поведе.
73  ГОЛ! Мароко поведе с 1:0! Абделхамид Сабири се разписа от пряк свободен удар. Резервата реши да стреля от малък ъгъл директно към вратата на Тибо Куртоа, вместо да центрира, капитанът Ромен Саис атакува топката на първа греда, не я засече, а тя влетя във вратата на белгийците. Куртоа определено действа неубедително в ситуацията.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+2  ГОЛ! 2:0 за Мароко! Закария Абухал свали центрирана топка към Хаким Зиеш. Той напредна и му я върна, а Абухал прониза Тибо Куртоа, подпечатвайки победата на мароканците.
90+5 - Край на мача. Мароко сензационно спечели с 2:0 срещу Белгия.

БЕЛГИЯ:
1.Тибо Куртоа, 5.Ян Вертонген, 4.Тоби Алдервeйрелд, 15.Тома Мюние (81  9.Ромелу Лукаку), 16.Торган Азар (75  17.Леандро Тросар,), 6.Аксел Витсел, 18.Амаду Онана (60  8.Юри Тилеманс), 21.Тимоти Кастан, 10.Еден Азар (к) (60  14.Дрийс Мертенс), 7.Кевин де Бройне, 23.Миши Батшуай (75   22.Шарл де Кетеларе)
Резерви: 12.Симон Миньоле, 13.Коен Кастелс, 3.Артур Теате, 4.Ваут Фаес, 8.Юри Тилеманс, 9.Ромелу Лукаку, 11.Яник Караско, 14.Дрийс Мертенс, 17.Леандро Тросар, 19.Леандер Дендонкер, 20.Ханс Ванакен, 22.Шарл де Кетеларе, 24.Лои Опенда, 25.Жереми Доку, 26.Зено Дебаст
Селекционер: Роберто Мартинес

Morocco
МАРОКО: 12.Мунир Ел Каджуи, 3.Носаир Мазрауи, 6.Ромен Саис (к), 5.Найеф Агерд, 2.Ашраф Хакими (68   25.Яхия Алах), 15.Селим Амалах (68  11.Абделхамид Сабири  ), 4.Софиан Амрабат, 8.Адзедин Унахи, 17.Софиан Буфал (73  14.Закария Абухал ), 19.Юсеф Ен Несири (73 ), 7.Хаким Зиеш
Резерви: 22.Ахмед Ред Тагнаути, 9.Абдеразак Хамдалах, 10.Анас Зарури, 11.Абделхамид Сабири, 13.Илиас Чаир, 14. Закария Абухал, 16. Алде Езалзули, 18.Жауад Ел Ямик, 20. Ашраф Дари, 21. Уалид Кехрида, 23. Билал Ел Канус, 24. Бадр Бенун, 25. Яхия Алах, 26. Яхия Жабран
Селекционер: Уалид Реграри

Доха, „Ал Тумама Стейдиъм“
Съдия: Сесар Рамос

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР