ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Нидерландия е първият четвъртфиналист на световното първенство в Катар, след като елиминира САЩ с 3:1. Много силно за "лалетата" игра Дензъл Дъмфрис от Интер, който асистира за головете на Мемфис Депай и Дейли Блинд, а в края и той успя да се разпише. Включилият се като резерва Хаджи Райт стана автор на почетното попадение за САЩ.

Припомняме, че по-рано стана ясно, че Нидерландия блокира България за Шенген, което е най-коментираната тема у нас в последните часове.

Съперник на "лалетата" на 1/4-финалите ще е Аржентина или Австралия, които спорят от 21:00 часа тази вечер.

Възпитаниците на Луис ван Гаал спечелиха група "A" след победи с по 2:0 над Сенегал и домакина Катар, както и равенство с Еквадор (1:1). САЩ пък завършиха втори в група "B". "Янките" пък записаха успех с 1:0 над Иран в последната среща, а преди това равенства с Уелс (1:1) и Англия (0:0).

Уникално Световно с изключителни оферти на efbet.com

Ван Гаал не направи промени за 1/8-финала със САЩ и заложи на титулярите от мача с Катар. За "янките" пък Кристиан Пулишич започна от първата минута, а Джош Сърджант пропуска двубоя заради контузия.

Американците първи имаха възможност да открият резултата. В третата минута Пулишич се оказа сам срещу вратаря Ноперт, който успя да спаси удара му. "Лалетата" наказаха съперника още с първата си реална голова ситуация. В десетата минута Мемфис Депай се възползва от отличен пас на Дензъл Дъмфрис и вкара в мрежата на Мат Търнър - 1:0.

Малко по-късно Върджил ван Дайк направи пропуск с глава, а три минути преди почивката Тимъти Уеа не успя да изравни с удар от дистанция.

Секунди преди края на добавеното време нидерландците вкараха втори гол. Много активният Дъмфрис подаде на Дейли Блинд до точката на дузпата, откъдето той се разписа за 2:0.

В началото на втората част американците пропуснаха две добри положения чрез Уестън Маккени и Тим Рийм.

В 61-ата минута Мемфис Депай стреля опасно, а Търнър изби в корнер. Малко след това вратарят на Арсенал отново спаси удар на Мемфис.

Резервата на САЩ Хаджи Райт с доза късмет намали изоставането на "янките" в 76-ата минута. Депай сгреши с изнасянето на топката, а впоследствие Кристиан Пулишич центрира остро отдясно. В наказателното поле на "лалетата" топката по-скоро срещна крака на Хаджи Райт, залъга вратаря Ноперт, който не можа да реагира - 2:1.

След това "лалетата" реагираха като ужилени и успяха да стигнат до трети гол, подпечатвайки победата си. Авторът на двете асистенции Дензъл Дъмфрис бе оставен непокрит в наказателното поле на САЩ, получи подаване от Дейли Блинд и се разписа от воле за крайното 3:1.

ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

НИДЕРЛАНДИЯ - САЩ 3:1
1:0 Mемфис Депай (10), 2:0 Дейли Блинд (45+1), 2:1 Хаджи Райт (76), 3:1 Дензъл Дъмфрис (81)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
10  ГООООЛ! 1:0 за Нидерландия след гол на Мемфис Депай! "Лалетата" организираха бърза атака, Дензъл Дъмфрис получи топката по дясното крило, напредна и центрира към връхлитащия в наказателното поле Депай, който не остави шанс на Мат Търнър.
43  Силен изстрел на Тимъти Уеа от дистанция е спасен от Ноперт.
45+1  ГОООЛ! Дейли Блинд бележи за 2:0! Отново Дензъл Дъмфрис се превърна в асистент, след като пак реши да върне топката към точката на дузпата, откъдето Блинд я изпрати неспасяемо във вратата на САЩ.
45+2 - Край на първото полувреме.
-------------
46 - Начало на второто полувреме.
61  Отлична намеса на Мат Търнър, който спаси далечен изстрел на Депай. Топката летеше под напречната греда, а стражът на САЩ я изби в корнер с една ръка.
76  ГОООЛ! Хаджи Райт намали изоставането на САЩ с куриозен гол - 2:1 за Нидерландия! Мемфис Депай сгреши с изнасянето на топката, а впоследствие Кристиан Пулишич центрира остро отдясно. В наказателното поле на "лалетата" топката по-скоро срещна крака на появилия се на смяна Хаджи Райт, залъга вратаря Ноперт и го прехвърли, попадайки в далечния му ъгъл.
81
ГООООЛ! Дензъл Дъмфрис прави 3:1 за "лалетата"! Aвторът на двете асистенции бе оставен непокрит в наказателното поле на САЩ, получи подаване от Дейли Блинд и се разписа от воле.
90 - Добавеното време е 6 минути.
90+7 - Край на мача. Нидерландия е на 1/4-финал в Катар след победа с 3:1 над САЩ.

Shirt badge/Association crest
НИДЕРЛАНДИЯ: 23.Андриес Ноперт, 2.Юриен Тимбер, 4.Върджил ван Дайк (к), 5.Нейтън Аке (90  3.Матайс де Лихт), 22.Дензъл Дъмфрис , 15.Мартен де Роон (46  7.Стивън Бергвайн), 21.Френки де Йонг , 17.Дейли Блинд , 14.Дейви Клаасен (46  20.Тьон Копмайнерс ), 8.Коди Гакпо (90  19.Вут Вегхорст), 10.Мемфис Депай  (83  25.Хави Симонс)
Резерви: 1.Ремко Пасвеер, 13.Джъстин Байлоу, 3.Матайс де Лихт, 6.Стефан де Врай, 7.Стивън Бергвайн, 9.Люк де Йонг, 11.Стивън Бергхуис, 12.Ноа Ланг, 16.Тайрел Маласия, 18.Винсент Янсен, 19.Вут Вегхорст, 20.Тьон Копмайнерс, 24.Кенет Тейлър, 25.Хави Симонс, 26.Джереми Фримпонг
Селекционер: Луис ван Гаал

САЩ: 1.Мат Търнър, 2.Сержиньо Дест (76  22.ДеАндре Йедлин), 3.Уокър Цимерман, 13.Тим Рийм, 5.Антони Робинсън (90  16.Джордан Морис), 6.Юнус Муса, 4.Тайлър Адамс (к), 8.Уестън Маккени (67  19.Хаджи Уайт ), 9.Хесус Ферейра (46  7.Джовани Рейна), 21.Тимъти Уеа (67  11.Брендън Ааронсон), 10.Кристиан Пулишич
Резерви: 12. Итън Хорват, 25. Шон Джонсън, 7.Джовани Рейна, 9. Хесус Ферейра, 11.Брендън Ааронсон, 14. Лука де ла Торе, 15. Аарън Лонг, 16.Джордан Морис, 17. Кристиан Ролдан, 18. Шакил Мур, 19.Хаджи Райт, 20. Камерън Картър-Викърс, 22.ДеАндре Йедлин, 23. Келин Акоста, 26. Джо Скали
Селекционер: Грег Берхалтер

Ал Раян, „Халифа Интернешънъл Стейдиъм“
Съдия: Уилтън Перейра Сампайо (Бразилия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР