ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Аутсайдерът Коста Рика победи Япония с 1:0 и завърза интригата в група „Е“ на Мондиал 2022. „Тикос“, които загубиха с 0:7 от Испания в първия си мач, предимно се защитаваха през целия мач и нанесоха своя удар десет минути преди края на редовното време.

Първото полувреме протече изключително скучно и без никакви опасности пред двете врати. Втората част започна с два важни намеси на костариканския вратар Кейлор Навас, който парира удари на Хидемаса Морита и Такума Асано.

Специална Бонус игра от efbet за Световното първенство

В 81-ата минута Япония направи грешка при изнасянето на топката от защитата и тя попадна в Кейшър Фулър. Той стреля фалцово от границата на наказателното поле. Вратарят Шуичи Гонда докосна топката с върха на пръстите си, но не успя да спре полета ѝ към мрежата.

Пет минути по-късно съдията Майкъл Оливър подмина претенции за дузпа от страна на японците. В 88-ата минута Навас с нова добра намеса парира удар на Камада. Последва разбъркване в наказателното поле, но защитата на Коста Рика успя да изчисти.

ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Така Коста Рика спечели първата си победа на световно първенство от осем години и събра актив от три точки. С толкова са още Япония и Испания. Германия за момента е без спечелен актив, а по-късно тази вечер се изправя срещу „червените фурии“.

В последните мачове от група „Е“, които ще се играят на 1 декември (четвъртък) от 21:00 часа, Япония среща Испания, а Коста Рика ще мери сили с германските национали.

ВИЖТЕ КЛАСИРАНИЯТА В ГРУПИТЕ!

ЯПОНИЯ – КОСТА РИКА 0:1
0:1 Кейшър Фулър (81)

JapanЯпония: 12. Шуичи Гонда, 2. Мики Ямане  (62-9.Каоро Митома), 4. Коу Итакура , 5. Юто Нагатомо (46-26.Хироки Ито), 22. Мая Йошида, 6. Уатару Ендо , 8. Ритсу Доан (67-14.Джуния Ито), 13. Хидемаса Морита, 15. Даичи Камада, 24. Юки Сома (82-10.Такуми Минамино), 21. Аясе Уеда (46-18.Такума Асано)
Резерви: 1. Ейджи Кавашима, 23. Даниел Шмид, 3. Шого Танигучи, 7. Гаку Шибасаки, 9. Каоро Митома, 10. Такуми Минамино, 11. Такефуса Кубо, 14. Джуния Ито, 16. Такехиро, Тимаясу, 17. Ао Танака, 18. Такума Асано, 19. Хироки Сакаи, 20. Шуто Мачино, 25. Дайзен Маеда, 26. Хироки Ито
Селекционер: Хаджима Мориясу

Costa RicaКоста Рика: 1. Кейлор Навас, 6. Оскар Дуарте, 8. Браян Овиедо, 15. Франсиско Калво , 19. Кендал Уостън, 4. Кейшър Фулър , 5. Селсо Борхес  (89-14.Юстин Салас), 13. Джерсон Торес (65-20.Брендън Агилера), 17. Йелцин Техеда, 7. Антони Контрерас  (65-9.ЗДжевисон Бенете), 12. Джоел Кембъл (90+5-2Даниел Чакон)
Резерви: 18. Естебан Алварадо, 23. Пакрик Секейра, 2. Даниел Чакон, 3. Хуан Варгас, 9. Джевисон Бенете, 10. Браян Руис, 11. Йохан Венегас, 14. Юстин Салас, 16. Карлос Мартинес, 20. Брендън Агилера, 21. Дъглас Лопес, 22. Роналд Матарита, 24. Роан Уилсън, 25. Антони Ернандес, 26. Алваро Замора
Селекционер: Луис Фернандо Суарес

Ал Раян, „Ахмад бин Али Стейдиъм“
Съдия: Майкъл Оливър (Англия)

По-интересното от мача по минути
1 – Начало на мача
30 - За половин час игра двата отбора не създадоха никакви опасни положения за гол. В актива на японците е един доста наточен далечен удар, докато костариканците също имат опит за далечен изстрел, но той беше блокиран
35 - Джоел Кембъл опита удар към вратата на Гонда от границата на наказателното поле, но топката мина високо над вратата
45+1 - Край на първото полувреме
-----------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
46 -  Кайлор Навас с първо решително спасяване в мача. Парира мощен далечен удар на Морита
48 -  Нова добра намеса на вратаря на Коста Рика след удар на Такума Асано с глава
63 - Юки Сома стреля от фаул, но топката минава над вратата
81 -  ГОООЛ! Фулър откри резултата за Коста Рика. Той овладя топката след грешка на защитата на Япония и стреля фалцово от границата на наказателното поле. Вратарят Гонда докосна топката, но не можа да отклони полета ѝ към вратата
86 - Претенции на Япония за дузпа, но съдията Майкъл Оливър не отсъди такава
88 -  Кейлор Навас с нова добра намеса, спасявайки удар на Камада от наказателното поле
90+6 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР