ЦСКА и Крумовград завършиха при 2:2 в среща от 33-ия кръг на efbet Лига. Точката е първа за гостите в досегашните им три мача с "армейците", с което беше увеличена серията без поражение в шампионата на 15 срещи.

Патрик Луан откри резултата за Крумовград след удар с глава още в третата минута, възползвайки се от центриране към далечната греда (0:1). Крумовград можеше да поведе с два гола разлика в 11-ата минута, но Бусато спаси опасен удар на Лукас Сантана.

ЦСКА отправи първия си точен удар в 21-ата минута, а осем по-късно успя да изравни с втория. Хайнц подаде към Линдсет и той преодоля вратаря на Крумовград (1:1).

Последва натиск на ЦСКА с пропуски на Хайнц и Скаршем. Минути преди края на първата част "армейците" получиха дузпа за игра с ръка на Шимич, но Линдсет не уцели вратата от бялата точка.

Минути след почивката ЦСКА стигна до обрат след асистенция на Улаус Скаршем и удар с глава на Матиас Фаетон (2:1). Минути по-късно "червените" удариха греда след удар на Скаршем.

Крумовград успя да стигне до равенство в 55-ата минута, в която Патрик Луан се разписа за 2:2, останал сам срещу Бусато.

Десет минути преди края Джонатан Линдсет засече центриране, но Янко Георгиев спаси силния му удар.

Равенството изкачи ЦСКА на второто място на точка пред Черно море, но с мач повече. Двата тима играят един срещу друг идния четвъртък. Крумовград е на шеста позиция с 49.

ЦСКА - КРУМОВГРАД 2:2
0:1 Патрик Луан (3'), 1:1 Джонатан Линдсет (29'), 2:1 Матиас Фаетон (49'), 2:2 Патрик Луан (55')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
2' Първа добра възможност! Тобиас Хайнц подаде към Марселино Кареасо, но той беше блокиран от вратаря Янко Георгиев.
3'  ГООООЛ за Крумовград! Патрик Луан засече центриране на далечната греда и с глава прати топката във вратата - 1:0.
11' Страхотен шанс за Крумовград! Лукас Сантана стреля с глава след центриране на Серкан Юсеин, но Бусато спаси.
21' Първи точен удар за ЦСКА! Матиас Фаетон финтира бранител и стреля, но право в ръцете на Янко Георгиев.
29'  ГОООООЛ за ЦСКА! Хайнц намери Линдсет с едно докосване в наказателното поле, след което последва точен удар в долния десен ъгъл (1:1).
36' Чудесен удар на Тобиас Хайнц, но Янко Георгиев спаси.
37' Нова възможност за "червените"! Хайнц към Скаршем, но ударът му премина покрай вратата.
42'  ДУЗПА ЗА ЦСКА! Матей Шимич спря удар на Хайнц с ръка в наказателното поле и реферът Иво Андреев посочи бялата точка.
43'  ПРОПУСНАТА ДУЗПА! Джонатан Линдсет не успя да уцели вратата.
45+2' Матиас Фаетон получи вляво и подаде към Марселино Кареасо, но той стреля над напречната греда.
45+4' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
49'  ГООООЛ за ЦСКА! Улаус Скаршем центрира отдясно към далечната греда, където Матиас Фаетон се разписа с глава (2:1)
52'  ГРЕДА за ЦСКА след изстрел на Улаус Скаршем.
55'  ГОООООЛ за Крмовград! Патрик Луан се измъкна от Християн Петров и изравни резултата, останал очи в очи с Бусато (2:2).
60'  Джонатан Линдсет отправи силен удар по диагонала, но без проблем за Янко Георгиев.
76' ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Данило Асприля падна в наказателното поле на Крумовград, но Иво Андреев подмина ситуацията.
81' Какъв пропуск! Джонатан Линдсет шутира мощно от въздуха, но Янко Георгиев спаси.
90+1' Последователни удари на Тибо Вион и Асприля бяха блокирани.
90+7' Край на мача.

ЦСКА СофияЦСКА: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 22. Енес Махмутович (63' 13. Браян Кордоба) , 3. Сайней Санянг, 21. Амос Юга (63'  8. Станислав Шопов), 26. Марселино Кареасо, 7. Улаус Скаршем, 10. Джонатан Линдсет , 11. Матиас Фаетон  (75'  30. Данило Асприля  ), 14. Тобиас Хайнц (75'  16. Георги Чорбаджийски )
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 17. Емануел Шакич, 19. Иван Турицов, 27. Лазар Туфегджич, 4. Мено Кох
Треньор: Стамен Белчев

КрумовградКРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 3. Калоян Пехливанов (85'  30. Жак Пехливанов), 5. Матей Шимич, 4. Лукас Сантана, 2. Джуниет Али, 8. Ренан Ареяш, 13. Диего Рапосо, 17. Патрик Луан   (88' 77. Октай Юсеин) , 91. Вячеслав Велев , 10. Серкан Юсеин (71'  80. Китан Василев), 9. Александър Колев
Резерви: 21. Благой Макенджиев, , 14. Николай Данаилов
Треньор: Станислав Генчев

Съдия: Иво Андреев
Стадион: "Васил Левски"
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР