Левски победи полския Подбескидзе с 1:0 във втората си контрола на хърватска земя. Единственото попадение бе дело на 18-годишния Мартин Петков.

Треньорът Славиша Стоянович заложи на новото попълнение Звонимир Микулич на вратата от първата минута за сметка на Николай Михайлов. Другият нов играч при "сините"  Ребин Сулака бе сред резервите, както и пристигналият на проби хърватски ляв бек Анте Врличак.

Левски стартира силно и с висока преса. Тя даде резултат още във втората минута, когато Марин Петков отне топката от защитник на поляците и подаде точно към Найджъл Робърта. Нападателя стреля моментално, но вратарят Пешкович спаси.

Вратарят на Левски Звонимир Микулич спаси положение в 12-ата минута, когато Камил Билински бе оставен сам срещу него. В 15-ата минута Даниелак от Подбескидзе бе изведен очи в очи в вратаря на Левски, но притичалият Живко Атанасов изби в ъглов удар.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

В 24-ата минута Левски поведе със страхотен гол на Мартин Петков. Ивайло Найденов центрира в наказателното поле, а Петков пробва странична ножица, която изненада вратаря на поляците - 1:0.

Здравко Димитров направи солова акция и стреля, но вратарят Пешкович улови. Последва удачна намеса и на Микулич, който отрази удар на Мамич.

Второто полувреме стартира с натиск на Левски. В 48-ата минута Здравко Димитров финтира двама души и стреля много добре, но вратарят на поляците изби. Марин Петков отправи удар към вратата на поляците в 59-ата минута, но отново стражът се намеси.

В 62-ата минута Славиша Стоянович направи шест смени. Дебют със синята фланелка направи новото попълнение Ребин Сулака, а в игра се появи и дошлият на проби хърватин Анте Врличак.

В 80-ата минута поляците пробваха Николай Михайлов с бомбен шут, но той се намеси подобаващо. Найджъл Робърта пък не успя да преодолее вратаря на Подбескидзе с хубав удар от границата на наказателното поле.

В продължението на срещата полският тим получи право да изпълни дузпа, но Николай Михайлов реагира отлично при наказателния удар и запази победата на "сините".

В сряда Левски загуби с 1:2 в първата си контрола от словенския Домжале в Умаг.

Левски - Подбескидзе 1:0
1:0 Мартин Петков (17)

Левски: 1. Звонимир Микулич (46- 13. Николай Михайлов), 6. Ивайло Найденов, 2. Алекс Петков (62 - 5. Ребин Сулака), 3. Живко Атанасов, 22. Патрик-Габриел Галчев (62 - 15. Анте Врличак), 4. Мартин Райнов, 28. Тома Даске (62 - 41. Георги Александров), 11. Здравко Димитров (62 - 77. Илия Юруков), 88. Марин Петков (62 - 8. Симеон Славчев), 79. Мартин Петков (62 - 9. Стивън Петков), 17. Найджъл Робърта (83 - 86. Валери Божинов)

Резерви: 13. Николай Михайлов (В), 12. Николай Кръстев (В), 66. Пламен Андреев (В), 5. Ребин Сулака, 8. Симеон Славчев, 9. Стивън Петков, 14. Матео Стаматов, 15. Анте Врличак, 18. Насиру Мохамед, 27. Асен Митков, 41. Георги Александров, 45. Илия Димитров, 77. Илия Юруков, 86. Валери Божинов, 99. Николай Арахангелов
Треньор: Славиша Стоянович

Подбескидзе: Михал Пескович-К, Дмитро Башлай, Милан Руднич, Рафаел Янички, Петар МаМич, Герго Кошич, Якуб Биеронски, Десли Убник, Матеуш, Маржец, Карол Даниелак, Камил Билински

Резерви: 33. Аркадиуш Лесзински, 2. Филип Моделси, 22. Каспер Гах, 44. Доминик Фрелек, 19.Михал Рзуховски, 90. Якуб Хора, 50. Максимилиан Ситек, 95. Марко Рогинич, 77. Конрад Гутовски, 26. Конрад Сиерадски, 7. Лукаш Сиерпина, 32. Сергей Миакушко Кристиян Виецзорек