Дрийм тимът на Станимир Стоилов, който стигна до 1/4-финал в Лига Европа и игра в групите на Шампионската лига, победи с 4:2 в демонстративен мач настоящия състав на Мъри. Шоуто се състоя пред около 8 хиляди фенове на "Герена", където цареше празнична атмосфера.

Футболната среща между "Синята приказка I" и "Синята приказка II" беше кулминацията на тържествата по случай 108-ата годишнина на Левски. Двубоят беше oт две части по 20 минути.

Сред титулярите за Дрийм тима бяха големите любимци на "синя" България - Димитър Иванков, Георги Иванов-Гонзо, Даниел Боримиров, Христо Йовов, Димитър Телкийски, Седрик Бардон, Игор Томашич, капитанът Елин Топузаков и др.

Наставникът на Левски Станимир Стоилов избра съставите, но не беше на резервната скамейка. Начело на Дрийм тима бе Емил Велев, а на сегашния отбор - Цанко Цветанов.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

На пистата край скамейките беше Тодор Батков, собственик на клуба от периода на лудите европейски вечери на Левски. Любопитно беше, че през втората част един срещу друг се изправиха Йовов-баща и Йовов-младши.

В петата минута играта беше спряна, за да бъдат почетени починалите Павел Панов, Васил Методиев-Шпайдела, Сашо Костов, Георги Марков, д-р Жан Филипов и др.

През първото полувреме паднаха три гола. Билал Бари откри резултата за настоящия състав на Левски в 14-ата минута, а в 19-ата Димитър Телкийски изравни. Минута след това Радослав Цонев също вкара на Димитър Иванов - 1:2.

На полувремето двата състава начело със Станимир Стоилов отидоха пред сектор "Б", където получиха шампионския трофей от 2009 година. Той беше върнат от Националния клуб на привържениците на Левски, който го откупи преди време, и отново ще бъде поставен в музея на "Герена".

В началото на второто полувреме в игра за настоящия тим на Левски се появиха Йоан Загоров, Драган Михайлович, Андриан Краев, Илиян Стефанов, докато за "Синята приказка I" се появиха Божидар Митрев, Милен Коприваров, Веселин Минев, Борислав Стойчев, Мариян Огнянов, Георги Сърмов и Николай Димитров-Хичо.

В 22-ата минута Станислав Ангелов направи 2:2 след подаване на Георги Иванов-Гонзо.

В 36-ата минута Хосе Кордоба фаулира Христо Йовов за дузпа. Димитър Иванков се върна в игра, заменяйки Митрев, за да може да изпълни 11-метровия наказателен удар. Легендарният вратар oбаче копна топката над вратата. В духа на шоуто съдията Георги Игнатов реши да прегледа ситуацията с ВАР и дузпата беше пребита, като този път Иванков бе точен, давайки преднина на "Синята приказка I" - 3:2.

След това завърналите се от европейското първенство за юноши до 17 години Антоан Стоянов и Асен Митков влязоха на терена. До края публиката видя още едно попадение. За 4:2 се разписа Валери Домовчийски след подаване на Мариян Огнянов. Както е известно, двамата все още са активни футболисти - Домо играе за Марица (Пловдив), а Мацата - за Спартак (Плевен).

"Синята приказка I" - "Синята приказка II" 4:2
0:1 Билал Бари (14), 1:1 Димитър Телкийски (19), 1:2 Радослав Цонев (20), 2:2 Станислав Ангелов (22), 3:2 Димитър Иванков (37-дузпа), 4:2 Валери Домовчийски (39)

Левски София
"Синята приказка I": 27. Димитър Иванков (21  12.Божидар Митрев), 3. Живко Миланов, 11. Елин Топузаков (23  18.Мирослав Иванов), 4. Игор Томашич, 20. Станислав Ангелов , 7. Даниел Боримиров, 27. Седрик Бардон, 17. Валери Домовчийски, 21. Димитър Телкийски , 10. Христо Йовов, 9. Георги Иванов (22  Емил Ангелов)
Резерви: 12. Божидар Митрев, 5. Борислав Стойчев, 8. Георги Сърмов, 13. Асен Букарев, 14. Веселин Минев, 16. Мариян Огнянов, 18. Мирослав Иванов, 19. Георги Чиликов, 24. Николай Димитров, 33. Николай Петров, 77. Милан Коприваров
Треньор: Емил Велев

"Синята приказка II": 1.Пламен Андреев (21  99.Йоан Загоров), 22.Патрик-Габриел Галчев, 23.Ноа Сонко Сундберг, 5.Келиан ван дер Каап, 6.Цунами (21  14.Илиян Стефанов), 4.Иван Горанов (30  34.Преслав Бачев), 30.Филип Кръстев, 10.Радослав Цонев , 88.Марин Петков, 7.Георги Миланов (26  33.Хосе Кордоба), 19. Билал Бари  (30  39.Кристиян Йовов)
Резерви: 99.Йоан Загоров, 8.Андриан Краев, 14.Илиян Стефанов, 27.Асен Митков, 33.Хосе Кордоба, 34.Преслав Бачев, 39.Кристиян Йовов, 71.Антоан Стоянов, 91.Драган Михайлович
Треньор: Цанко Цветанов

Старши треньор: Станимир Стоилов

София, ст. "Виваком Арена - Георги Аспарухов"
Съдия: Георги Игнатов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

Снимки: АНТОН УЗУНОВ