ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Лудогорец завърши при 1:1 с финландския ХИК (Хелзинки) като гост в двубоя от груповата фаза на Лига Европа на изкуствения терен на "Болт Арена".

Така разградчани запазиха втората си позиция в групата на точка пред Рома, но тимът на Жозе Моуриньо посреща лидера Бетис от 22:00 часа наше време. За ХИК равенството носи първа точка в груповата фаза, дошла след първия гол за финландците на този етап.

Срещата в Хелзинки започна с опасност пред вратата на разградчани още в третата минута, при която топката премина покрай гредата. Българският шампион успя да поведе при първата си по-добра възможност за гол. Каули и Тисера комбинираха пред наказателното поле, а играчът с номер 10 се разписа за 1:0 в 10-ата минута.

Домакините от ХИК опитаха натиск и пет минути по-късна създадоха напрежение пред вратата на Лудогорец. Финландците изпуснаха най-чистото си положение в 28-ата минута, в която нападателят на домакините Малик Абубакари спря шут на свой съотборник към българската врата.

В следващите минути Текпетей можеше да отбележи втори гол за Лудогорец, но стреля право в ръцете на Конър Хазард. Минути преди края съдията подмина падане на Кирил Десподов в наказателното поле на ХИК и даде знак играта да продължи.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Втората част започна с много опасна ситуация пред вратата на Лудогорец, но Дейвид Браун не успя да преодолее вратаря на разградчани и стреля право в ръцете му.

Точно десет минути след почивката ХИК успя да стигне до първия си гол в груповата фаза на Лига Европа и успя да изравни (1:1). Перпарим Хетемай беше най-добре пласиран в наказателното поле след фаул и с глава прати топката в мрежата.

Само няколко минути след това Лудогорец можеше отново да поведе в резултата, но Якуб Пиотровски  стреля така, че вратарят на ХИК да може да се намеси.

Лудогорец натисна съперника и пропусна две добри положения след 70-ата минута, при които вратарят на финландците спаси удари на Нонато и Кирил Десподов.

ХИК пропусна три много добри положения след 80-ата минута, но Антони Олисаня стреля покрай гредата, Боян Радулович не успя да преодолее Падт малко след това, а Сантери Ваанен шутира встрани.

Каули Оливейра можеше да донесе успеха на Лудогорец в 90-ата минута, но не уцели вратата от добра позиция.

ХИК - ЛУДОГОРЕЦ 1:1
0:1 Матиас Тисера (10'), 1:1 Перпарим Хетемай (55')

По-важното от мача по минути:

0' Двубоят ще започне с минута мълчание в памет на жертвите от трагедията на стадиона в Индонезия преди дни.
1' Начало на срещата.
3'  Първа опасност в мача! Тя е за домакините след удара на Лукас Лингман, след които топката се отби в Малик Абубакари и прелетя опасно покрай гредата.
10' ГОООЛ за Лудогорец! Каули изведе Матиас Тисера по дясното крило, последва удар между краката на вратаря и разградчани поведоха с 1:0.
15' Шанс за ХИК! Перпарим Хетемай се озова сам вдясно от вратата и опита ниско центриране, но Аслак Фон Витри го пресече.
28'  Какъв шанс за ХИК! Перпарим Хетемай получи топката и стреля към вратата, но уцели застаналия на голлинията Малик Абубакари!!!
37' Възможност за Лудогорец! Текпетей шутира силно към вратата на ХИК, но право в ръцете на вратаря.
38' Разбъркване в наказателното поле на Лудогорец, но не се стигна до удар.
42' ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Кирил Десподов бе спрян от защитник на ХИК в наказателното поле, но реферът даде знак играта да продължи.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
48'  Райтала изведе чудесно Браун сам срещу Серджио Падт, но ударът на играчът от Папуа Нова Гвинея попадна право в ръцете на вратаря.
55'  ГОЛ за ХИК Хелзинки! Перпарим Хетемай се възползва от центриране в наказателното поле на Лудогорец от фаул и с глава насочи топката неспасяемо за Падт за 1:1.
59'  Какъв пропуск на Лудогорец! Якуб Пиотровски успя да играе с топката в наказателното поле, но вратарят на финландците се намеси.
67' Хубава комбинация между Каули и Тисера пред наказателното поле на съперника, но бранител на домакините се намеси.
71'  Пореден шанс за Лудогорец! Появилият се преди секунди Нонато отправи опасен удар, но вратарят на ХИК се справи.
72'  Нова добра атака на разградчани! Игор Тиаго пое топката а дъгата на наказателното поле, пусна я към Десподов, той отправи хубав удар, но Конър Хазард за пореден път спаси.
83'  Антони Олисаня залъга Пластун и шутира по земя, но ударът му премина покрай гредата.
84'  Нова опасност пред вратата на Лудогорец! Радулович излезе сам срещу Падт, но не успя да преодолее вратаря.
89'  Пореден шанс за ХИК!  Сантери Ваанен опита удар от дистанция, но покрай вратата.
90'  Какъв пропуск за Лудогорец! Тиаго подаде към Каули, който залъга съперник, но стреля встрани.
90+3' Рик Джонатан също отправи удар, но в ръцете на вратаря.
90+4' Край на мача.

ХИК ХИК: 1. Конър Хазард, 14. Мати Пелтола, 5. Арту Хосконен, 22. Юка Райтала -к , 7. Сантери Хостика  (74 10. Насим Бужелаб) , 56. Перпарим Хетемай  (74 18. Боян Радулович) , 21. Сантери Ваанен, 8. Лукас Лингман, 23. Пуру Соири, 24. Дейвид Браун, 77. Малик Абубакари (64  29. Антони Олисаня)
Резерви: 12. Якуб Танандер, 3. Яне Саксела, 4. Йона Тойвио, 9. Рику Риски, , 17. Маннуел Мартич, , 19. Каспер Теро, 37. Атому Танака, 44. Фабиан Сераренс, 58. Йоханес Ули-Коко
Треньор: Тони Коскела

Лудогорец ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 16. Аслак Фон Витри, 32. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков -к, 95. Каули Оливейра, 6. Якуб Пиотровски , 23. Мануел Шоу (70  20. Нонато), 37. Бърнард Текпетей (60  73. Рик Джонатан), 10. Матиас Тисера  (70  9. Игор Тиаго, 11. Кирил Десподов (87  30. Педро Нареси)
Резерви: 12. Симон Слуга, 67. Дамян Христов, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонзалвеш,14. Дени Групер, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев
Треньор: Анте Шимунджа

Стадион: "Болт Арена"
Съдия: Евхени Арановски (Украйна)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия