Лудогорец загуби с 0:1 от Брага в двубой от груповата фаза на Лига Европа.

Мачът беше белязан от скандална ситуация десет минути преди края на мача, когато съдията Кристо Тохвер имаше пълно основание да отсъди дузпа за разградчани за игра с ръка, но не го направи и дори не прегледа ситуацията на запис с ВАР.

Срещата на "Хювефарма Арена" започна по-добре за гостите от Португалия, които удариха греда в шестата минута, а в седмата поведоха с гол на Рикардо Орта. Лудогорец отвърна с центриране на Десподов в десетата минута и попадение на Жозуе Са, което обаче беше отменено заради засада.

В следващите минути Лудогорец натисна съперника и създаде няколко опасности, завършили без резултат. Десподов и Текпетей бяха активни по двете крила, а централният нападател Пиерос Сотириу беше замесен в чудесна възможност минути преди края, но пропусна.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Втората част започна със смени в двата отбора и разменени опасности пред двамата вратари, но така и не се стигна до 100%-ови положения за отбелязване на гол. Гостите от Брага сътвориха най-опасното положение през второто полувреме четвърт час преди края, когато  Марио Гонсалес удари гредата.

Десет минути преди края реферът Кристо Тохвер не видя игра с ръка в наказателното поле на Брага и не пожела да прегледа положението с ВАР. Повторенията показаха, че имаше основание да посочи бялата точка. Минути преди края на мача резервата Чикиньо пропусна да реши всичко, но ударът му премина встрани от вратата.

В другата среща от групата Мидтиланд и Цървена звезда завършиха при 1:1 в Дания. Сърбите са първи в групата със 7 точки, на второ място е Брага с 6, Мидиланд има 2, а Лудогорец е на дъното с равенство и две загуби от три мача. В следващите два мача Лудогорец е гост на Спортнг (Брага) на 4 ноември и Цървена звезда на 25 ноември.

ЛУДОГОРЕЦ - БРАГА 0:1
0:1 Рикардо Орта (7')

Най-интересното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
6'  ГРЕДА за гостите! Юри Медейрош остана непокрит в наказателното поле и стреля, но топката срещна десния страничен стълб на Кахлина.
7'  ГОЛ за Брага! Рикардо Орта засече топката след центриране от лявото крило и я насочи в десния ъгъл на вратата на Лудогорец за 1:0.
10'  ОТМЕНЕН ГОЛ за Лудогорец! Жозуе Са вкара гол с глава във вратата на Брага при центриране на Десподов, но е бил в положение на засада. Попадението не е признато.
12' Много опасно положение в наказателното поле на Лудогорец!!! Галено се измъкна, но атаката му е спряна заради засада.
22' Хубава атака за Лудогорец! Текпетей опита да изведе Сотириу, но нападателят беше затворен от двама бранители и опасността премина.
36' Десподов и Текпетей опитаха центрирания по двата фланга в рамките на секунди, но португалската отбрана се справи.
43'  СТРАХОТЕН ШАНС за Лудогорец! Сотириу остана непокрит на границата на наказателното поле, стреля много силно, но право в ръцете на вратаря на Брага.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
47' Бърнард Текпетей се сблъска с вратаря на Брага в наказателното поле. Отсъдено е нарушение в полза на гостите.
49' Възможност за Брага! Галено опира удар, но Кахлина спаси без проблем.
57' Шанс за Лудогорец след центриране от корнер! Текпетей стреля с глава към далечния ъгъл, но след това е извършено нарушение срещу стража на гостите.
73'  ГРЕДА за Брага! Марио Гонсалес  намери топката с глава след корнер, стреля в близкия ъгъл, но удари напречния стълб.
79' Опасно центриране вдясно от вратата на Лудогорец, опит за удар и корнер за гостите.
82' ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Мавис Чибота претендира за игра с ръка на играч на Брага! Реферът Кристо Тохвер замълча и не пожела да прегледа ситуацията с ВАР. На повторенията се видя, че бранителят на гостите наистина докосва топката.
89'  ОПАСНОСТ пред вратата на Лудогорец! Чикиньо шутира, но на сантиметри встрани.
90+5' Край на мача.

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 71. Кристиан Кахлина – 22. Жордан Икоко, 32. Жозуе Са , 24. Оливие Вердон (45  30. Игор Пластун), 6. Шакил Пинас – 25. Стефан Баджи (87  45. Димитър Митков) , 8. Клод Гонзалвеш  – 37. Бърнар Текпетей  (59 13. Мавис Чибота) , 64. Доминик Янков (59 10. Елвис Ману) , 11. Кирил Десподов – 19. Пиерос Сотириу
Резерви: 1. Серджио Падт, 67. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 7. Алекс Сантана, 23. Шоу, 29. Дорин Ротариу, 82. Иван Йорданов

Брага БРАГА: 1. Матеус – 70. Фабиано, 15. Пауло Оливейра, 4. Диого Лейте , 5. Нуно Секейра – 45. Юри Медейрош (60  11. Лукас Пиазон), 8. Ал Мустрати , 88. Андре Кастро (77  25. Лукас Минейро) – 90. Галено (90   74. Франсиско Моура), 9. Абел Руис (60'  19. Марио Гонсалес), 21. Рикардо Орта  (77'  22. Чикиньо)
Резерви: 12. Тиаго Са, 2. Ян Коуто, 3. Витор Тормена, 10. Андре Орта, 34. Раул Силва, 86. Бруно Родригес, 99. Витор Оливейра

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Съдия: Кристо Тохвер (Естония)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия