Десеткратният шампион на България Лудогорец успя да измъкне точка от Дания при гостуването на Мидтиланд. Първият мач на "орлите" от група "F" на Лига Европа завърши 1:1.

Густав Исаксен откри даде преднина на домакините още в третата минута, а в 32-ата Кирил Десподов изравни.

Неприятното е, че капитанът Антон Недялков и голмайсторът за Лудогорец тази вечер бяха контузени и се наложи да бъдат заменени принудително от Станислав Генчев. Помощник-треньорът води "орлите" в Дания поради отсъствието на Валдас Дамбраускас, който е с коронавирус и остана в България. След груби фаулове на играчи на Мидтиланд Антон Недялков излезе от игра в 53-ата минута, а Десподов също беше наритан и напусна терена в 60-ата, когато мястото му зае Мавис Чибота.

Божидар Краев беше извън групата на датския тим за мача тази вечер.

Както е известно, Лудогорец и Мидтиланд играха и миналия сезон. Тогава датчаните елиминираха "орлите" във втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В другата среща от група "F" Цървена звезда победи с 2:1 Спортинг (Брага). Сръбският гранд гостува в Разград след две седмици - на 30 септември.

Мачът на „МСН Арена“ в Хернинг започна лошо за Лудогорец. Датчаните поведоха още в третата минута. Евандер центрира в наказателното поле, където Недялков изпусна Густав Исаксен, който реализира отблизо с глава - 1:0. В 18-ата минута Алекс Сантана реши да стреля от голяма дистанция, но топката прелетя над вратата на Олафсон.

В следващите минути домакините доминираха. В 27-ата Ониедике засече отблизо с глава, но за късмет на "орлите" неточно. Малко след това Йоел Андерсон стреля силно, но неточно.

В 32-ата минута "орлите" успяха да изравнят след контраатака. Текпетей отправи далечен удар, получи се рикошет във футболист на Мидтиланд и топката стигна до Десподов, който изпревари вратаря и я прокара под плонжа му, разписвайки се за 1:1.

В началото на втората част българите понесоха тежък удар, след като Недялков беше контузен и се наложи да напусне терена, заменен от Шакил Пинас. Пиерос Сотириу пък се появи в игра на мястото на Елвис Ману. Малко след контузията на Недялков и Кирил Десподов, който взе капитанската лента от защитника, се строполи на терена и трябваше също да напусне, след като в рамките само на три минути беше два пъти фаулиран грубо. На мястото му се появи Мавис Чибота в 58-ата минута.

До края датчаните изцяло доминираха, но с отличните си намеси Кахлина не позволи Лудогорец да загуби и срещата завърши 1:1.

Efbet Лига - сезон 2021/2022
БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

МИДТИЛАНД - ЛУДОГОРЕЦ 1:1
1:0 Густав Исаксен (3), 1:1 Кирил Десподов (32)

ГЛЕДАЙТЕ - ТУК!

Най-интересното от срещата по минути:
1 - Начало на мача.
3  ГОЛ! Мидтиланд поведе рано - 1:0. Евандер центрира в наказателното поле на Лудогорец, където връхлитащият Густав Исаксен беше изпуснат от Антон Недялков и засече топката с глава, изпращайки я във вратата на Кристиан Кахлина.
8 - Нов шанс пред Исаксен, който стреля над напречната греда.
30 - Удар на Андерсон от границата на наказателното поле, топката прелетя високо над вратата на българите.
32  ГОЛ! Кирил Десподов изравни - 1:1. Елвис Ману стреля от границата на наказателното поле, получи се рикошет, след което топката беше засечена от гонещия я Десподов. Националът успя да я прокара под плонжа на Елиас Олафсон и да я изпрати в мрежата му.
35  Жълт картон за Стефан Баджи.
45+1 - Край на първото полувреме.
--------------------
46 - Начало на второто полувреме.
50  Недялков беше фаулиран в гръб от Густав Исаксен и остана да лежи на земята, превивайки се от болка.
51 - Българският национал получава медицинска помощ извън терена.
52  Недялков се върна на полето, но секунди след това отново падна на тревата и показа, че не може да продължи участие. Капитанът на "орлите" напусна терена със сълзи в очите.
53 Шакил Пинас влезе на мястото на Недялков.
54  Eлвис Ману е сменен от Пиерос Сотириу.
59  И Десподов напуска контузен. Звездата на Лудогорец беше фаулиран на два пъти в рамките на три минути и също се наложи да бъде заменен принудително.
60  Станислав Генчев пуска Мавис Чибота в игра.
64  Спасяване на Кахлина след изстрел на Систо.
69  Нова отлична намеса на стража на Лудогорец, който успя да избие топката в корнер след удар на играч на Мидтиланд.
70  Силен изстрел на Евандер, топката прелетя на сантиметри над напречната греда.
74  Текпетей е заменен от Оливие Вердон, а Алекс Сантана отстъпва място на Доминик Янков.
90 - Добавеното време е 7 минути.
90+1  Кахлина спаси с една ръка след остро центриране от корнер.
90+2 - Удар на Линд по земя, топката прелетя покрай дясната греда в аут.
90+7 - Край на мача. Мидтиланд и Лудогорец завършиха 1:1.

FC Midtjylland
МИДТИЛАНД: 16.Елиас Олафсон, 14.Хенрик Далсгор, 28.Ерик Святченко, 73.Жуниньо, 6.Йоел Андерсон, 29.Паулиньо (86  2.Дион Кулс), 37.Рафаел Ониедике , 10.Евандер, 45.Густав Исаксен  (75  53.Виктор Линд), 7.Пионе Систо (86  35.Чарлс), 74.Жуниор Брумадо (75  11.Ануер Мабил)
Резерви: 30.Джаред Томпсън, 2.Дион Кулс, 5.Даниел Хьог, 11.Ануер Мабил, 24.Оливер Сьоренсен, 35.Чарлс, 44.Николас Дир, 48.Мадс Хансен, 53.Виктор Линд, 54.Оскар Фрауло, 58.Арал Симсир
Треньор: Бо Хенриксен

PFC Ludogorets 1945 Razgrad
ЛУДОГОРЕЦ: 71.Кристиан Кахлина, 3.Антон Недялков (к) (53  6.Шакил Пинас), 30.Игор Пластун, 32.Жосуе Са, 4.Сисиньо , 25.Стефан Баджи , 7.Алекс Сантана (74  64.Доминик Янков), 8.Клод Гонсалвеш, 37.Бернард Текпетей (74  24.Оливие Вердон), 11.Кирил Десподов  (60  13.Мавис Чибота), 10.Елвис Ману (54  19.Пиерос Сотириу)
Резерви: 1.Серджио Падт, 67.Дамян Христов, 5.Георги Терзиев, 6.Шакил Пинас, 13.Мавис Чибота, 19.Пиерос Сотириу, 24.Оливие Вердон, 45.Димитър Митков, 64.Доминик Янков
Треньор: Станислав Генчев

Хернинг, „МСН Арена“
Съдия: Аляр Агаев (Азербайджан)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

* Снимки: АНТОН УЗУНОВ