Норвежкият шампион Бодьо/Глимт смачка Рома с 6:1 в домакинството си от група „C“ на турнира Лига на конференциите и записа най-голямата си победа в европейските клубни турнири. Ерик Ботхайм (7, 53) и Ола Солбакен (71, 80) вкараха по два гола, а капитанът Патрик Берг (20) и Амал Пелегрино (78) също се разписаха за знаменити успех на домакините. Калес Перес (28) вкара за "вълците" на Жозе Моуриньо. ЦСКА посреща Зоря (Луганск) по-късно в другия мач от групата.

Домакините стартираха превъзходно и още в 7-ата минута поведоха, след като Ерик Ботхайм си освободи пространство в наказателното поле и прати топката в долния ляв ъгъл на Патрисио за 1:0. Норвежците доминираха и след гола, а в 16-ата минута Конрадсен пропусна изгодна възможност да удвои аванса си. В този случай Руи Патрисио се намеси добре и отрази удара, но четири минути по-късно отново бе преодолян. Капитанът Патрик Берг със страхотен шут увеличи преднината на Бодьо/Глимт.

„Вълците“ реагираха и в 28-ата минута Карлес Перес намали изоставането им, възползвайки се от асистенция на Амаду Диавара. В края на първата част Амал Пелегрино засече центриране в наказателното поле и насочи топката към вратата на Рома, но тя прелетя на сантиметри от напречната греда.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Доминацията на домакините бе затвърдена в 53-ата минута, когато Ерик Ботхайм бе изведен от Алфонс Сампстед и с лекота направи резултата 3:1. Норвежците продължиха да контролират събитията на терена, а в 71-ата минута Ола Солбакен остана сам срещу Руи Патрисио и не сгреши за 4:1.

Играчите на Жозе Моуриньо тотално капитулираха и инкасираха още две попадения. Първо Амал Пелегрино се разписа в 78-ата минута след пас на Ботхайм, а две минути по-късно Ола Солбакен довърши „вълците“ и оформи крайния резултат.

След убедителната си победа Бодьо/Глимт оглави временното класиране в групата със 7 точки, а Рома вече е на втора позиция с 6 пункта.

Бодьо/Глимт - Рома  6:1
1:0 Ерик Ботхайм (7), 2:0 Патрик Берг (20), 2:1 Карлес Перес (28), 3:1 Ерик Ботхайм (53), 4:1 Ола Солбакен (71), 5:1 Амал Пелегрино (78), 6:1 Ола Солбакен (80)