Апоел (Беер Шева) размаза Арда с 4:0 в реванш от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите и с общ резултат 6:0 продължава напред в турнира. Както в първата среща, така и в тази дебютиращият в евротурнирите отбор от Кърджали показа атакуващ футбол, но ефективността и класата помогнаха на домакините. Елтон Аколатсе (5), Рамзи Сафури (31-дузпа), Юджийн Анса (71), и Ротем Атуел (83) реализираха головете за израелския тим.

Домакините взеха инициативата от началото и още в 5-ата минута развиха страхотна атака, при която топката стигна до Елтон Аколатсе, който с прецизен удар от границата на наказателното поле вкара за 1:0. Арда можеше да изравни пет минути по-късно, когато Спас Делев шутира опасно от пряк свободен удар, но вратарят Ариел Харуш изби с вещина топката в корнер. Българският тим продължи да атакува опасно и две минути след това Лъчезар Котев опита далечен удар, а Харуш отново се намеси блестящо.

В 27-ата минута Светослав Ковачев даде страхотен диагонален пас за Спас Делев, който преодоля играч на Апоел и остана сам срещу вратаря Харуш, който обаче спаси с крак удара. Три минути по-късно израелците получиха право да изпълнят дузпа. Юджийн Анса напредна отляво и центрира в наказателното поле, където Мартин Желев скочи на шпагат, но докосна топката с ръка и бе отсъден 11-метров наказателен удар. С изпълнението се зае Рамзи Сафури, който в 31-ата минута бе точен от бялата точка за 2:0. Скоро след това Акулатсе проби отдясно в наказателното поле, излъга Милен Стоев и шутира, но Караджов се намеси и изби. Вратарят на Арда се намеси много добре и в края на първата част, предотвратявайки сигурен гол.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

На почивката Николай Киров направи промяна, като пусна в игра Жуниньо на мястото на Иван Коконов, но това не промени кой знае с какво нещата на терена. В 61-ата минута домакините можеха да направят разликата класическа, но Иван Караджов спаси удар с глава на Килтъенс, който засече центриране от фаул. Пет минути по-късно Караджов направи ново феноменално спасяване след удар на Анса от близка дистанция. В 71-ата минута Караджов отрази удар на излезлия сам срещу него Дор Мича. След това двама играчи на кърджалийци се хвърлиха в краката на Мича пред голлинията, но макар и паднал на тревата той успя да чукне кълбото с глава за Юджийн Анса, който се разписа за 3:0. В 83-ата минута продължителна атака на домакините завърши с красив фалцов изстрел по диагонала на Ротем Атуел, който не остави шансове на Караджов и оформи крайното 4:0.

Така петкратният израелски шампион елиминира Арда и се класира за следващия кръг на надпреварата.

АПОЕЛ (БЕЕР ШЕВА) – АРДА 4:0
(2:0 в първия мач, общ резултат 6:0)
1:0 Елтон Аколатсе (5), 2:0 Рамзи Сафури (31-дузпа), 3:0 Юджийн Анса (71), 4:0 Ротем Атуел (83)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
5 - ГОООЛ за Апоел! Домакините развиха страхотна атака, при която топката стигна до Елтон Аколатсе, който с прецизен удар от границата на наказателното поле вкара за 1:0
10 - Спас Делев шутира от пряк свободен удар и вратарят Ариел Харуш изби в корнер с блестяща намеса
12 - Лъчезар Котев опита далечен удар, а Харуш отново се намеси блестящо и прати топката в нов корнер
26 - Дадиа Ор центрира отдясно и капитанът Мигел Витор засече, но Караджов спаси по страхотен начин
28 - Светослав Ковачев даде страхотен диагонален пас за Спас Делев, който преодоля играч на Апоел и остана сам срещу вратаря Харуш, който обаче спаси с крак удара
30 - ДУЗПА за Апоел! Юджийн Анса напредна отляво и центрира в наказателното поле, където Мартин Желев скочи на шпагат, но докосна топката с ръка и бе отсъден 11-метров наказателен удар
31 -  ГОООЛ за Апоел! Рамзи Сафури се разписа от бялата точка за 2:0, въпреки че Караджов докосна топката
34 - Акулатсе проби отдясно в наказателното поле, излъга Милен Стоев и шутира, но Караджов се намеси и изби
45+1 - Иван Караджов направи страхотно спасяване
45+1 - Край на първата част
........................................................
46 - Начало на второто полувреме
61 - Иван Караджов спаси с вещина удар с глава на Килтъенс, който засече центриране от фаул
66 - Ново феноменално спасяване на Иван Караджов след удар на Анса от близка дистанция
71 - ГОООЛ за Апоел! Караджов отрази удар на излезлия сам срещу него Дор Мича. След това двама играчи на кърджалийци се хвърлиха в краката на Мича пред голлинията, но макар и паднал на тревата той успя да чукне кълбото с глава за Юджийн Анса, който се разписа за 3:0
83 - ГОООЛ за Апоел! Продължителна атака на домакините завърши с красив фалцов изстрел по диагонала на Ротем Атуел, който не остави шансове на Караджов - 4:0
90+3 - Край на мача! Апоел (Беер Шева) разби Арда с 4:0 и се класира напред с общ резултат 6:0

Апоел (Беер Шева): 1. Ариел Харуш, 30. Дадиа Ор (51 5. Абу Абаид), 4. Мигел Витор (к), 18. Ейтан Тиби, 3. Дейвид Килтьенс, 35. Мариано Барейро, 26. Рой Гордана (60 10. Дор Мича, 7. Рамзи Сафури (67 77. Ротем Атуел ), 14. Елтон Аколатсе (60 21. Петручи), 11. Сагив Йехезкел (67 9. Шехтер), 13. Юджийн Анса
Резерви: 36. Елиаси, 9. Шехтер, 21. Петручи, 5. Абу Абаид, 99. Швиро, 10. Дор Мича, 12. Соломон, 15. Йосефи, 55. Глейзър, 77. Ротем Атуел, 17. Мадмон
Треньор: Рони Леви

Арда: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 71. Пламен Крумов (к) , 8. Милен Желев, 11. Александър Георгиев, 27. Емил Мартинов  (73 19. Румен Руменов), 80. Лъчезар Котев, 20. Деян Лозев, 17. Иван Коконов (46 37. Жуниньо), 9. Спас Делев  (72 33. Иван Тилев), 10. Светослав Ковачев (56 98. Тонислав Йорданов)
Резерви: 37. Жуниньо, 98. Тонислав Йорданов, 19. Румен Руменов, 77. Илия Юруков, 36. Васил Симеонов, 5. Петко Ганев, 23. Месут Юсуф, 29. Георги Атанасов, 33. Иван Тилев
Треньор: Николай Киров

Петах Тиква, стадион "ХоМошава Стейдиъм"
Съдия: Даниеле Довери (Италия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия