Апоел (Беер Шева) помрачи евродебюта на Арда, побеждавайки с 2:0 в Кърджали в първия мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Израелците поведоха в 52-ата минута чрез Мариано Барейро, а в 77-ата Дор Миха подпечата успеха на гостуващия тим.

В началните минути израелците доминираха, но без да застрашат вратата на Иван Караджов. В 18-ата Спас Делев изпълни свободен удар, но без успех. Малко след това той центрира от корнер, а Милен Желев изпревари защитник на израелския тим, но ударът му излезе в аут.

В 21-ата минута гостите вкараха, но попадението не бе зачетено заради засада. Малко по-късно Иван Караджов спаси удар на Мариано Барейро.

В 30-ата минута Арда организира добра атака, но Делев не успя да центрира в наказателно поле, като вместо това върна към Деян Лозев, който прати топката към Крум Стоянов, но той не затрудни Харуш.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В 37-ата минута след грешка на Деян Лозев Аколатсе имаше шанс да вкара, Караджов се намеси убедително, за да запази мрежата си. Минута след това Крум Стоянов напусна контузен, а на негово място в игра се появи Александър Георгиев.

Второто полувреме започна ударно за гостите от Израел. В 52-ата минута след центриране от корнер Барейро засече топката с глава във вратата на Караджов  - 0:1. Секунди преди това обаче главният съдия не отсъди нарушение срещу Спас Делев.

Десет минути след това Спас Делев изпълни пряк свободен удар, но прати топката в стената от футболисти. В 77-ата минута Апоел удвои аванса си. Ужен Ансах нахлу отляво и пусна остро подаване към резервата Дор Миха, който от воле се разписа във вратата на Караджов за 0:2.

До края футболистите на Николай Киров не успяха да застрашат сериозно вратаря на гостите и Арда записа загуба в дебюта си в евротурнирите.

Като цяло обаче домакините заслужават поздравления, тъй като това беше първият им евромач и то срещу сериозен съперник. Арда се постара, игра на ниво през първото полувреме, но опитът на израелците си каза думата.

АРДА - АПОЕЛ (Беер Шева) 0:2
0:1 Барейро (52), 0:2 Дор Миха (78)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
20  Гостите от Израел пратиха топката във вратата на Иван Караджов, но бе отсъдена засада и попадението бе отменено.
45 - Край на първото полувреме.
----------------
46 - Начало на второто полувреме.
52  ГОЛ за Апоел - 0:1! Maриано Барейро засече с глава центриране от ъглов удар и прати топката във вратата на Иван Караджов.
78  ГОЛ! Апоел (Беер Шева) поведе с 2:0 в Кърджали. Ужен Анса нахлу отляво и пусна остро центриране към Дор Миха, който от воле прати топката неспасяемо във вратата на домакините.
90+4 - Край на мача. Арда загуби с 0:2.

АРДА: 12. Иван Караджов, 8. Милен Желев, 74. Пламен Крумов (к), 4. Милен Стоев, 24. Деян Лозев, 27. Емил Мартинов, 80. Лъчезар Котев, 25. Крум Стоянов, 17. Иван Коконов, 98. Тонислав Йорданов, 9. Спас Делев
Резерви: 36. Васил Симеонов, 5. Петко Ганев, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 19. Румен Руменов, 29. Георги Атанасов, 33. Иван Тилев, 37. Жуниньо, 77. Илия Юруков
Треньор: Николай Киров

АПОЕЛ (Беер Шева): 1. Ариел Харуш, 3. Давид Кетьенс, 18. Еитан Тиби, 4. Мигел Витор, 5. Абу Абаид, 3. Еужен Ансах, 7. Рамзи Сафури (74  Дор Миха ), 26. Роеи Гордана, 35. Мариано Барейро , 14. Елтон Аколатсе, 9. Етей Шехтер
Резерви: 36. Елиаси, 55. Глазер, 10. Дор Мича, 11. Йенезкел, 12. Соломон, 15. Йосефи, 17. Мадмон, 21. Петручи, 30. Дадиа, 77. Хатуел, 99. Швиро
Треньор: Рони Леви

Кърджали, стадион "Арена Арда"

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия