Локомотив (Пловдив) и датския Копенхаген завършиха при резултат 1:1 първия двубой от третия квалификационен кръг на Лига на конференциите. Димитър Илиев от дузпа в 60-ата минута даде аванс на пловдивчани, но в 74-ата минута Пеп Биел изравни с отлично изпълнение на пряк свободен удар. Срещата бе изпълнена с много голови положения и емоции. Гостите пропуснаха дузпа, докато Бирсент Карагерен не успя да се разпише на празна врата. Айвън Ангелов от "смърфовете" пък бе изгонен с директен червен картон.

През първата част гостите натиснаха българския тим, но отбраната на "смърфовете" се справяше добре. Едно подхлъзване на Крачун позволи на Вилчек да излезе сам срещу Пиргов, но нападателят на Копенхаген скъси много ъгъла си и не успя да уцели вратата.

След 30-ата минута на терена започна да става горещо. Йенс Стаге бе близо до опасен удар от много добра позиция, но се забави и бе блокиран.

В 40-ата минута дойде най-добрата възможност за Локомотив. Карагерен овладя пред ъгъла на наказателното поле и стреля, топката обаче срещна напречната греда.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

След почивката гостите направиха голям пропуск, след като Йонас Винд от няколко метра не уцели вратата. Последва обаче отговора на "смърфовете". Бирсент Карагерен нахлу в полето на датчаните, финтира Нелсон, който го свали на земята и съдията отсъди дузпа. Капитанът Димитър Илиев не трепа - гол и 1:0 за пловдивчани.

След 70-ата минута датският гранд натисна и стигна до изравняване. Пеп Биел се разписа директно от пряк свободен удар, след като прехвърли стената и не остави никакъв шанс на Пиргов. Минута по-късно датчаните можеха да стигнат до пълен обрат. Реферът отсъди дузпа за нарушение на Милош Петрович, но полякът Камил Вилчек прати топката в гредата и резултатът остана непроменен.

Бирсент Карагерен можеше да донесе победата на Локо в последните минути. Той бе изведен отлично сам срещу стража на гостите, преодоля го и миг преди да прати топката в опразнената врата Нелсон се хвърли на шпагат и изби топката.

В последните секунди да двубоя Айвън Ангелов извърши грубо нарушение и бе изгонен с директен червен картон. Играчите на Александър Тунчев успяха да удържат резултата и запазиха добри шансове за класиране напред след показаното в днешната среща.

Локомотив (Пловдив) - Копенхаген 1:1
1:0 Димитър Илиев (60-дузпа), 1:1 Пеп Биел (74)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
5- Мохамед Дарами пусна извеждащ пас за Камил Вилчек, Артур Крачун се подхлъзна, а полякът излезе сам срещу Пиргов. Вилчек успя да излъже вратаря на Локо, но остана под малък ъгъл и не успя да прати топката във вратата
25- Локомотив се отбранява много добре срещу именития си съперник и на свой ред опитва атаки, но засега опасности пред вратите няма
34-  Мохамед Дарами подаде към опасно откъсналия се Йенс Стаге, който се забави много със своя изстрел и бе блокиран
40-  Греда! Карагерен овладя пред ъгъла на наказателното поле и стреля, топката обаче срещна напречната греда!
45- Край на първото полувреме
___________________________
46- Начало на второто полувреме
47-  Йонас Винд получи добър пас и бе пласиран на добра позиция на няколко метра от вратата, не успя да уцели очертанията
58- Дузпа за Локо! Карагерен финтира отлично в наказателното поле Нелсон, който го свали на земята и съдията посочи бялата точка
60- ГОЛ ЗА ЛОКО! Димитър Илиев е безпощаден от бялата точка - 1:0!
70- Бирсен Карагарен центрира отлично за своя лидер Митко Илиев, който отправи удар с глава, но стражът на гостите спаси
74- ГОЛ  ЗА КОПЕНХАГЕН!  Пеп Биел се разписа директно от пряк свободен удар, след като прехвърли стената и не остави никакъв шанс на Пиргов
76- Пропусната дузпа! Съдията отсъди наказателен удар в полза на датчаните, но Камил Вилчек прати топката в гредата, а след това тя бе изчистена.
85- Димитър Илиев намери с извеждащ пас за Карагарен, който изпревари Грабара и се понесе към опразнената врата. Но с решителен шпагат Нелсон успя да избие топката
90- 5 минути продължение
90+3- Червен картон на Айвън Ангелов за груб фаул
90+6- Край на мача!

PFК Lokomotiv Plovdiv 1926Локомотив: 1. Илко Пиргов, 4. Кристиан Гомис, 25. Артур Крачун, 20. Милош Петрович, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев (65-61. Венсан Марсел), 9. Бирсент Карагарен (90+5-44. Николай Николаев), 16. Лукас Салинас, 11. Конър Руан, 14. Димитър Илиев, 10. Георги Минчев (88-28.Айвън Ангелов)
Резерви: 71. Лукас Редер, 2. Олекси Биков, 5. Мартин Паскалев, 6. Емил Янчев, 7. Видол Сейменски, 15. Георги Мавродиев, 19. Александър Иванов, 28.Айвън Ангелов, 44. Николай Николаев, 61. Венсан Марсел
Треньор: Александър Тунчев

Копенхаген: 1. Камил Грабара, 2. Кевин Дикс , 5. Давид Кочолава, 4. Виктор Нелсон, 34. Виктор Кристиансен (70-3. Пиер Бенгстон), 10. Зека (к), 23. Йонас Винд (74-12. Лукас Лерагер), 33. Расмус Фалк, 6. Йенс Стаге (70-16. Пеп Биел), 11. Мойамед Дарами, 9. Камил Вилчек (78-28. Расмус Хьойлунд)
Резерви: 13. Стен Гритебуст, 21. Карл-Йохан Йонсон, 3. Пиер Бенгстон, 12. Лукас Лерагер, 16. Пеп Биел, 20. Николай Бойлесен, 22. Петер Анкерсен, 24. Уилям Бьовинг, 26. Мариос Ойконому, 28. Расмус Хьойлунд
Треньор: Йес Торуп

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия