Локомотив (Пловдив) елиминира драматично след дузпи Словачко с 4:3 (общ резултат от двата мача). "Смърфовете" паднаха с 0:1 в реванша в Чехия и след 1:1 от двете срещи последваха продължения. В тях не падна нов гол и се стигна до дузпи, в които Илко Пиргов се превърна в герой и Локо спечели с 3:2 при ударите от бялата точка. Вратарят на Локомотив демонстрира блестящ рефлекс и спаси три от ударите на играчите на Словачко. Бирсент Карагарен вкара победната дузпа, за да се стигне до сладкия успех на чешка земя. Точни за "смърфовете" бяха още Димитър Илиев и Конър Руан, а Лукас Салинас и Емил Янчев пропуснаха.

В третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите "черно-белите" ще се изправят срещу датския гранд ФК Копенхаген, който елиминира Торпедо Белаз-Жодино от Беларус след 5:0 в реванша тази вечер и 4:1 в първата среща преди седмица.

Първият мач ще бъде на 5 август на "Лаута" от 19:00 часа.

В реванша между Словачко и Локомотив точен в 26-ата минута беше Властимил Даничек. Така чехите изравниха общия резултат. Припомняме, че преди седмица на "Лаута" "смърфовете" спечелиха трудно с 1:0 след гол на Петър Витанов в 89-ата минута. Той имаше шанс да вкара и днес, но в 112-ата минута Нгуейн улови изстрела му от дистанция.

През цялото време чешкият тим доминираше, като избраниците на Александър Тунчев разчитаха основно на контраатаки. Заради засади бяха правилно отменени голове на Карагарен и Георги Минчев.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

В началните минути на реванша домакините имаха лек превес. В 13-ата беше първата ситуация пред вратата на Локомотив. Даничек засече с глава центрирана топка, която Илко Пиргов спаси. Веднага след това последва удар на Лукас Салинас, който не затрудни Филип Нгуйен.

В 21-ата минута Парвиз Умарбаев центрира в наказателното поле на Словачко, но Кристиан Гомис и Артун Крачун се разминаха с топката.

В 25-ата чешкият тим поведе. Домакините се възползваха от грешка в изнасянето на топката от защитниците на "черно-белите", Марек Хавлик получи вляво на атаката и видя включването на Властимил Даничек, който с мощен изстрел прониза Пиргов - 1:0.

Най-запомнящото се до почивката се случи в края на полувремето, когато Калабишка получи подаване в наказателното поле на Локомотив, шутира към близкия ъгъл, българският вратар обаче внимаваше и изби в ъглов удар.

И през второто полувреме чехите доминираха. Пред Илко Пиргов имаше доста ситуации, докато "смърфовете" разчитаха основно на контраатаки. В началото Лукаш Садилек стреля опасно към вратата на Локомотив, Пиргов плонжира към долния десен ъгъл, за да избие в ъглов удар. Натискът на домакините се засили още повече в следващите минути. В 64-ата Словачко имаше отличен шанс. Късметът обаче покри "смърфовете". Станислав Хофман се извиси в наказателното поле след центриране от корнер, засече топката с глава отблизо, но право в обсега на Пиргов и до нов гол не се стигна.

В 66-ата минута и Нгуйен трябваше да се намесва. Умарбаев центрира, а Димитър Илиев засече с глава. Ударът беше коварен и насочен точно до гредата, но вратарят на Словачко демонстрира класа и спаси. Малко след това Локомотив можеше да инкасира гол, ако не беше страхотната намеса на Кристиан Гомис. След рикошет топката падна точно пред Юречка и то фронтално срещу Пиргов. Гомис обаче направи прекрасен шпагат и попречи на нападателя да се разпише.

В 70-ата минута Петржела направи пропуск за домакините. В края "смърфовете" също имаха шансове. В 88-ата минута Димитър Илиев се справи с Кадлец, но загуби равновесие. Докато падаше на тревата, Илиев продължи към Бирсент Карагарен. Крилото на Локомотив прати топката във вратата, но още преди да отбележи страничният съдия бе вдигнал флага си за засада.

В добавеното време Димитър Илиев изведе Георги Минчев в коридор. Нападателят набра скорост, откри си ъгъл и стреля. Стражът Филип Нгуен обаче внимаваше и отрази удара. Така срещата влезе в продължения, в които Словачко и Локомотив да решат спора помежду си.

В 97-ата минута Даниел Холзер и Хавлик разиграха добре в наказателното поле. Първият получи шанс да пробва късмета си с удар в близкия ъгъл, но Илко Пиргов отново показа добра концентрация. След минута Локомотив отново вкара гол, този път чрез Георги Минчев, но и тук попадението не беше зачетено заради засада.

В 112-ата минута Петър Витанов отне топката от защитник на дъгата на наказателното поле. Последва удар от халфа, който беше слаб и не затрудни Нгуен.

В 120-ата Марек Хавлик получи подаване в наказателното поле на Локо, не успя да овладее топката, но се строполи театрално на тревата. Реферът Андрю Мадли обаче не се подлъга и остави играта да продължи, след което последва последен съдийски сигнал и изпълнението на дузпите.

"Черно-бялата" магия в акция!

Публикувахте от Lokomotiv Plovdiv в Четвъртък, 29 юли 2021 г.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

Efbet Лига - сезон 2021/2022

СЛОВАЧКО - ЛОКОМОТИВ (Пд) 2:3 при дузпите (1:0 в ред. време и след продължения)
1:0 Властимил Даничек (26)

(в първата среща: 0:1)

ПРИ ДУЗПИЕ:
0:0! НЯМА ГОЛ!
Властимил Даничек изпълни първата дузпа за Словачко, Пиргов спаси, хвърляйки се в десния си ъгъл.
0:1! ГОЛ  Димитър Илиев вкара и даде преднина на Локомотив.
0:1! НЯМА ГОЛ! Ново спасяване на Пиргов. Българският страж този път изби изстрела на Холцер.
0:1! НЯМА ГОЛ! Лукас Салинас не успя да вкара, стражът на Словачко се хвърли в десния си ъгъл и спаси.
0:1! НЯМА ГОЛ! Блестящ Пиргов! Вратарят на Локомотив спаси удар на Mихал Кохут
0:2! ГОЛ!  Конър Руан е точен!
1:2! ГОЛ!  Яцлав Юречка вкара.
1:2! НЯМА ГОЛ! Емил Янчев пропусна, изпращайки топката високо над вратата.
2:2 ГОЛ!   Михал Кадлец е точен.
2:3! ГОЛ!  Бирсент Карагарен вкара и Локомотив ликува!!

По-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
3  Жълт картон за Хавлик за фаул срещу Карагарен.
13 - Първа опасност пред българската врата. Даничек засече с глава центрираната топка, Илко Пиргов спаси.
14 - Удар на Лукас Салинас не затрудни Филип Нгуйен.
26  ГОЛ! 1:0 за Словачко с попадение на Властимил Даничек. Хавлик се възползва от лошо изнесена топка от българите, моментално продължи към съотборника си в наказателното поле, който отблизо с прониза Илко Пиргов.
33  Феновете на Словачко запяха "УЕФА, мафия!", след като треньорът Мартин Шведик реагира бурно на решение на съдията Андрю Мадли. Британецът го санкционира с жълт картон.
45 - Добавеното време е 2 минути.
45+2  Ян Калабишка стреля от малък ъгъл, Пиргов спаси.
45+2 - Край на първото полувреме.
------------------------
46 - Начало на второто полувреме.
63  Първа смяна за домакините. Вацлав Юречка влиза в игра, Ян Навратил излиза.
64  Отлична намеса на Илко Пиргов, който улови топката след удар от близо на Станислав Хофман. Играчът на Словачко я насочи с глава след центриране, изпращайки я заплашително към вратата на Локомотив.
66  Димитър Илиев насочи топката с глава към вратата на чехите, стражът Нгуейн изби в корнер.
69  Александър Тунчев извършва първа смяна. Умарбаев отстъпва място на Емил Янчев.
70  Удар на Милан Петржела, топката прелетя над вратата на "смърфовете".
73  Жълт картон за Конър Руан за нарушение.
75  Напечена ситуация пред Пиргов, играч на Словачко нанесе удар, който Гомис изби пред голлинията.
87  Нова опасност пред Пиргов, Ян Калабишка пропусна, но и беше маркирана засада.
88  Карагарен вкара след подаване на Димитър Илиев, попадението обаче не е зачетено заради засада.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+2  Шанс за Локо! Георги Минчев получи извеждащо подаване вдясно в наказателното поле на домакините, стреля, но Филип Нгуйен спаси.
90+4 - Край на редовното време. Словачко спечели с 1:0 и след равенство 1:1 от двете срещи ще последват продължения.
--------------
91 - Начало на първото продължение.
91  Олексий Биков влиза в игра за Локомотив, Милош Петрович е сменен.
91  Треньорът на Словачко Мартин Шведик заменя Милан Петржела и Ян Калабишка с Даниел Холцер и Йозеф Дивишек.
99  Георги Минчев вкара, но беше в положение на засада и попадението логично не е зачетено.
104  Tунчев замени Георги Минчев с Александър Иванов.
105+1 - Край на първото продължение. Словачко продължава да води с 1:0.
----------------
106 - Начало на второто продължение.
108  Жълт картон за Йозеф Дивишек, който посече Димитър Илиев в близост до центъра на терена.
112  Удар на Петър Витанов от дистанция, Нгуейн улови топката.
120 - Край на продълженията, следват дузпи.

Словачко (Cze)
Словачко: 1.Филип Нгуйен, 23.Петър Райберк (105  27.Михал Томич), 6.Станислав Хофман, 3.Михал Кадлец (к), 19.Ян Калабишка (91  14.Йозеф Дивишек ), 18.Лукаш Садилек, 28.Властимил Даничек , 20.Марек Хавлик , 11.Милан Петржела (91  7.Даниел Холцер), 22.Реджино Сисилия (110  13.Mихал Кохут), 10.Ян Навратил (63  15.Вацлав Юречка)
Резерви: 91.Павол Байза, 31.Иржи Борек, 7.Даниел Холцер, 8.Даниел Маречек, 9.Филип Вечета, 13.Михал Кохут, 14.Йозеф Дивишек, 15.Вацлав Юречка, 16.Патрик Шимко, 27.Михал Томич, 29.Марко Мердович
Треньор: Мартин Шведик

PFК Lokomotiv Plovdiv 1926

Локомотив (Пловдив): 1.Илко Пиргов, 4.Кристиан Гомис, 25.Артур Крачун, 20.Милош Петрович (91  2.Олексий Биков), 34.Петър Витанов, 16.Лукас Салинас, 39.Парвиз Умарбаев (69  6.Емил Янчев), 11.Конър Руан , 9.Бирсент Карагарен, 14.Димитър Илиев (к), 10.Георги Минчев (104  19.Александър Иванов)
Резерви: 71.Лукас Редер, 2.Олексий Биков, 5. Мартин Паскалев, 6. Емил Янчев, 19. Александър Иванов, 28.Айвън Ангелов, 44. Николай Николаев
Треньор: Александър Тунчев

Ухерске Храдище, "Mирослав Валента"
Съдия: Андрю Медли (Англия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия