ЦСКА загуби от Зоря (Луганск) с 0:1 в мач от група "C" на Лигата на конференциите, игран на националния стадион "Васил Левски". Аллахаяр Сайядманеш (65) вкара красив гол и донесе победата за украинците, а Тибо Вион бе изгонен с края с директен червен картон и „армейците“ завършиха в намален състав. Малко преди това три техни претенции за дузпа не бяха уважени от австрийския съдия Мануел Шутенгрубер. В другата среща Бодьо/Глимт размаза Рома с 6:1.

Двата отбора премериха сили в евротурнирите отново, след като вече го направиха в Лига Европа през 2019 година, когато украинците не без помощта на съдиите елиминираха ЦСКА след 1:1 в София и 1:0 на своя земя.

Стойчо Младено заложи на схема 4-4-1-1 с Жорди Кайседо на върха на атаката, подпомаган активно от Греъм Кери. В предни позиции на украинския тим действаха Шахаб Захеди и Олександър Гладкий.

"Червените" изиграха силно първо полувреме и още в 6-ата минута пропиляха страхотен шанс да поведат в резултата. Яник Вилдсхут получи чудесен пас, нахлу в наказателното поле и шутира, но за жалост топката се удари в мрежата от външната страна. Играчите на Стойчо Младенов продължиха да имат инициативата и в 15-ата минута Жорди Кайседо бе изведен зад украинската защита, но последвалият му удар бе отразен от вратаря Матсапура.

Доминацията на ЦСКА продължи и след половин час игра Жорди Кайседо получи нов шанс да обстрелва вратата на гостите след комбинация с Вилдсхут и Йомов, но Матсапура отново бе на мястото си. До края на полувремето "армейците" не спряха да атакуват и центрират в пеналта на украинците, но без успех, а най-чистото положение се откри пред Георги Йомов, но в последния момент бранител се намеси и топката излезе в пореден корнер.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Гостите излязоха преобразени след почивката и заиграха доста по-добре, отправяйки неточни удари чрез Блутса от фаул и Громов от далечна дистанция. В 57-ата минута Стойчо Младенов направи принудителна смяна и на мястото на контузения Греъм Кери в игра се появи Федерико Варела. Украинците продължиха да са по-активни в предни позиции и след спасяване на Бусато след изпълнен от Шахаб Захеди пряк свободен удар стигнаха до гол в 65-ата минута, когато Аллаахаяр Сайядманеш бе точен за 0:1 с мощен удар от десния ъгъл на наказателното поле.

Младенов реагира с пускането в игра на Тибо Вион и Йоан Баи, а в 76-ата минута Мухар засече центриране от корнер, но не успя да преодолее Матсапура. В рамките на две минути между 84-ата и 86-ата "армейците" имаха три претенции за дузпа, но в нито една от ситуациите съдията не посочи бялата точка. Първо Йоан Баи бе изблъскан в наказателното поле, но Шутенгрубер даде корнер, а след това подмина на два пъти игра с ръце на украински бранители.

В добавеното време на мача Тибо Вион бе изгонен с директен червен картон след нарушение до страничната линия и "червените" завършиха мача в намален състав. Картонът бе леко пресилен, още повече, че французинът не бе извършвал нарушение до момента. До края на терена нямаше футбол, а преобладаваха нарушенията. Съдията Шутенгрубер пък бързо се прибра в съблекалнята под освиркванията на феновете.

След загубата ЦСКА остана на последното място в групата с една точка. Зоря вече заема трета позиция с 3 точки. Лидер е Бодьо/Глимт със 7 точки, а Рома е втори с 6 пункта.

ЦСКА - ЗОРЯ (ЛУГАНСК) 0:1
0:1 Аллахаяр Сайядманеш (65)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
2 - Георги Йомов проби покрай Игор Снурнитсин по дясното крило и центрира, но в наказателното поле гостите успяха да изчистят, а след това топката стигна до Греъм Кери и той не намери целта
4 - Играч на гостите отправи закъснял шпагат в краката на Иван Турицов, но реферът спести жълт картон на провинилия се
6 - Яник Вилдсхут бе изведен чудесно отляво и нахлу в наказателното поле, но ударът му премина на сантиметри покрай вратата на Матсапура
7 - Георги Йомов шутира над вратата на украинския тим
13 - След центриране от корнер Юрген Матей игра с глава, но прати топката над напречната греда
16 - Жорди Кайседо бе изведен зад защитата на гостите и шутира от малък ъгъл, но Матсапура спаси
18 - Йомов получи топката в наказателното поле и миг преди да нанесе завършващ удар бе спрян от защитник
21 - Жорди Кайседо шутира отдалеч покрай вратата на Зоря
25 - Вилдсхут центрира опасно по земя успоредно на голлинията, но Георги Йомов не успя да засече топката
30 - Георги Йомов изпълни пети корнер за домакините, но гостите се справиха със ситуацията, а секунди по-късно контраатакуваха без успех
31 - След комбинация между Вилдсхут, Йомов и Кайседо последва удар на Жорди Кайседо, но Матсапура спаси
39 - Кери центрира отлично от пряк свободен удар и Томас Лам засече топката с глава, но я прати над вратата
42 - Георги Йомов шутира неточно от далечно разстояние
44 - Кери пусна добре към Йомов, който напредна, навлезе в наказателното поле и от малък ъгъл опита удар, но бранител на гостите изби топката в корнер
45+1 - Край на първата част!
..........................................................
46 - Начало на второто полувреме
48 - Булетса шутира от пряк свободен удар и топката премина покрай вратата на Бусато
49 - Артьом Громов отправи твърде неточен удар от далечна дистанция
51 - Гладки бе изключително неточен и топката мина високо над вратата на "червените"
55 - Жорди Кайседо овладя топката зад защитата на гостите, но е бил в засада
57 - Греъм Кери се контузи и бе заменен от Федерико Варела
63 - Шахаб Захеди отправи първия точен удар за гостите от фаул, но Густаво Бусато спаси
65 - ГОЛ за Зоря! Алаахаяр Сайядманеш даде преднина на гостите с мощен удар от ъгъла на наказателното поле за 0:1
76 - След центриране от корнер Карло Мухар засече топката от близка дистанция, но право в ръцете на Матсапура
84 - Йоан Баи падна в наказателното поле на гостите след съприкосновение със защитник, който го изблъска, но съдията посочи корнер
85 - След изпълнението на корнера бранители на гостите на два пъти играха с ръка в наказателното поле, но и в тези ситуации съдията Шутенгрубер не показа бялата точка и даде жълти картони за протести
90+1 - Федерико Варела центрира отляво и Жорди Кайседо извърши нарушение в атака
90+3 - Тибо Вион получи директен червен картон за нарушение срещу Кристиан и "червените" завършиха мача в намален състав
90+8 - Край на мача! ЦСКА загуби от Зоря с 0:1 и остана на последната позиция в групата

Стартовите състави:

ЦСКА София (Bul)ЦСКА (4-4-1-1): 1. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей (к) , 29. Томас Лам , 18. Брадли Мазику  – 10. Георги Йомов (83 14. Калоян Кръстев), 24. Карло Мухар, 3. Жеферсон (73 15. Тибо Вион ), 30. Янис Вилдсхут  (73  7. Йоан Баи) – 8. Греъм Кери (57 5. Федерико Варела), 9. Жорди Кайседо
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 11. Хамза Чатакович, 14. Калоян Кръстев, 15. Тибо Вион, 16. Асен Дончев, 21. Амос Юга, 23. Ахмед Ахмедов, 28. Пламен Гълъбов
Треньор: Стойчо Младенов

Зоря (4-4-2): 53. Дмитро Матсапура - 45. Денис Фаворов , 32. Максим Имереков, 74. Игор Снурнитсун, 10. Дмитро Кхомченовский (к) - 90. Алаху Сайядманеш , 23. Серхий Булетса (87 68. Кристиан), 4. Ловро Цвек , 28. Артьом Громов - 9. Шахаб Захеди, 11. Олекандър Гладкий
Резерви: 1. Олексанзър Сапутин, 36. Антон Жулкин, 6. Жуниньо, 8. Максим Лунов, 47. Раймонд Овусу, 68. Кристиан, 91. Дануил Алефиренко
Треньор: Виктор Скрипник

София, стадион „Васил Левски“
Съдия: Мануел Шутенгрубер (Австрия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия