Левски шокиращо беше елиминиран от Хамрун Спартанс с 2:6 след дузпи, след като малтийците ликуваха на "Герена", разплаквайки "Синя" България. Отборът на Станимир Стоилов допусна поражение с 1:2 в редовното време след безумни грешки на Николай Михайлов. В продълженията не падна нов гол - 2:2 общ резултат от двата мача, а при дузпите Левски отстъпи с 1:4 и с наведена глава напуска Лигата на конференциите.

Хамрун Спартанс измъкна победата в редовното време пред невярващите хиляди фенове, изпълнили стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов". Припомняме, че Левски спечели гостуването в Малта с 1:0 след гол на Филип Кръстев в 95-ата минута.

В 78-ата минута на реванша "сините" бяха шокирани, след като малтийците успяха да поведат. Матю Гюлами се разписа, възползвайки се от груба грешка на Николай Михайлов. Капитанът на Левски първоначално улови удара му, но изпусна топката пред голлинията и номер 6 от състава на Хамрун я довкара във вратата му.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В 91-ата Цунами изравни и "сините" предвкусваха класирането в плейофа, но само секунди след това Михайлов отново сгреши и малтийците пак излязоха напред в резултата.
Райън Камензули направи 1:2 в 92-ата минута, което означаваше продължения. 120 минути не бяха достатъчни за излъчването на победител и последваха дузпи, при които пропуски за Левски направиха Цунами и Филип Кръстев.

Станимир Стоилов направи само една промяна в стартовите единадесет за реванша с Хамрун Спартанс. Тя беше принудителна, след като Георги Миланов отпадна от групата заради настинка. Мястото му сред титулярите зае Андриан Краев.

Капитанът Николай Михайлов беше на вратата, а в защита пред него - Келиан ван дер Каап, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба и Жереми Петрис. От първата минута започнаха още Цунами, Филип Кръстев, Роналдо, Уелтън и Билал Бари.

"Сините" пропуснаха отличен шанс за откриване на резултата още във втората минута. Роналдо не успя да засече подадената му от Уелтън топка, и то фронтално срещу вратата на гостите. Избраниците на Мъри Стоилов продължиха да атакуват. Вратарят Хенри Бонело спаси удари на Хосе Кордоба и Уелтън, а в 35-ата минута и гредата беше негов верен помощник. Краев продължи топката с глава към връхлитащия Цунами. Той също с глава стреля силно от отлична позиция, стражът на Хамрун обаче се намеси блестящо, избивайки с една ръка, след което и напречната греда му помогна и нулевото равенство се запази.

До почивката в продължения на няколко минути на "Герена" имаше ефектна заря. Атмосферата по трибуните беше страхотна, но футболистите на Станимир Стоилов не съумяха да зарадват феновете си с гол през първото полувреме.

Малтийците продължиха да затрудняват Левски и след почивката. "Сините" атакуваха, но така и не намираха верния път към вратата на съперника. В 75-ата минута гостите направиха контраатака, Елвис Машике нахлу опасно, но Хосе Кордоба успя да се справи и да избие топката.

В 78-ата обаче малтийците шокираха Левски. Mатю Гюлами се разписа след фатална грешка на Николай Михайлов. Капитанът на "сините" първоначално улови удара му, след което изпусна топката пред голлинията и футболистът с номер 6 я довкара - 0:1.

Малко преди изтичането на редовните 90 минути Филип Кръстев центрира от ъглов удар, топката излезе извън наказателното поле и се стигна до далечен изстрел на резервата Патрик-Габриел Галчев, след което последва нов корнер. При неговото изпълнение Левски изравни. Кръстев центрира, а на далечната греда Цунами с глава отбеляза за 1:1.

"Сините" обаче веднага допуснаха нов гол. Михайлов отново сгреши, след като излезе встрани от вратата си в опит да спре противник - Додо, който подаде към Камензули и той прехвърли няколко играчи в синьо, за да шокира "Синя" България - 1:2.

В продълженията избраниците на Станимир Стоилов направиха отчаяни опити да вкарат нов гол и да елиминират малтийците, които се отбраняваха успешно. Играчите на Хамрун Спартанс се оказаха и по-точни при дузпите, в които спечелиха с 4:1 след пропуските на Цунами и Кръстев.

В плейофите за влизане в групите на Лигата на конференциите Хамрун ще се изправи срещу Партизан, който загуби сблъсъка с АЕК (Ларнака) в Лига Европа. В първия мач кипърците се наложиха с 2:1 като домакин, а тази вечер измъкнаха 2:2 на реванша в Белград и ликуват с общ резултат 4:3..

ЛЕВСКИ - ХАМРУН СПАРТАНС 2:6 след дузпи (1:2 в редовното време и след прод.)

0:1 Матю Гюлами (78), 1:1 Цунами (90+1), 1:2 Райън Камензули (90+2)
(първата среща: Хамрун - Левски 0:1)

ПРИ ДУЗПИТЕ:
ГОЛ! 0:1! Винисиус Фрейтас вкара в долния десен ъгъл на Михайлов.
ГОЛ! 1:1! Марин Петков се разписа с точно изпълнение.
ГОЛ! 1:2! Люк Монтебейо вкара и Хамрун отново е напред.
ПРОПУСК! Цунами стреля право в центъра на вратата, стражът на гостите спаси.
ГОЛ! 3:1 за Хамрун, след като Матю Гюлами отбеляза.
ВТОРИ ПРОПУСК ЗА ЛЕВСКИ! Филип Кръстев с неточно изпълнение.
ПРОПУСК! Михайлов спаси удар на Матео Феделе. Дузпата обаче ще бъде повторена заради излизане на стража на Левски пред голлинията.
ГОЛ! 4:1 за Хамрун и Левски отпада. Матео Феделе вкара при второто изпълнение.

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срeщата.
2  Левски пропусна отлична възможност за откриване на резултата. Изритана от Ван дер Каап топка стигна до Уелтън, който надбяга противник, нахлу вдясно в наказателното поле и се озова сам срещу стража на Хамрун Спартанс. Крилото на "сините" видя връхлитащия фронтално срещу вратата на малтийците Роналдо, който обаче се размина с подаването.
17 - Хосе Кордоба елиминира двама от гостите и отправи удар, стражът Бонело улови топката.
22 - Краев подаде на Уелтън, който стреля, Хенри Бонело спаси.
35  ГРЕДА! Ново спасяване на вратаря на Хамрун, след като Цунами отблизо засече с глава след подаване на Краев, стражът обаче беше на мястото си и успя с една ръка да отклони топката, която след това се отби в напречната греда.
40 - Феновете на Левски създават страхотна атмосфера, на "Герена" има и заря.
43 - Хуан Корбалан oтправи удар към вратата на Левски, топката излезе в аут.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.
-------------------------
46 - Начало на второто полувреме.
48 - Напрежение пред вратата на Левски, след като гостите стигнаха до ъглов удар. Опасността за "сините" все пак отмина. Николай Михайлов пък показа, че изпитва болка в лявата ръка.
54 - Краев навлезе в наказателното поле на Хамрун, стигна почти до аутлинията, центрира, но никой от съотборниците му не успя да засече.
78  ГОЛ! Хамрун Спартанс шокира Левски - 0:1. Mатю Гюлами се разписа след подарък на Николай Михайлов, който първоначално улови удара му, след което изпусна топката пред голлинията и футболистът с номер 6 я довкара във вратата му.
89  Станимир Стоилов пуска Илиян Стефанов и Патрик-Габриел Галчев, излязоха Петрис и Роналдо.
90+1  ГОЛ! Цунами изравни и хвърли в екстаз хилядите по трибуните! Toй се извиси след центриране на Филип Кръстев и отбеляза с глава за 1:1.
90+2
ГОЛ! Хамрун отново шокира Левски - 1:2! Райън Камензули вкара, след като Михайлов отново сгреши фатално. Стражът опита да затвори нахлуващия вляво Додо, излизайки встрани от вратата си. Михайлов не успя да отнеме топката от играча на гостите и той подаде към Камензули, който прехвърли няколко играчи в синьо и изпрати топката в мрежата.
90+4
 Част от осветлението на "Герена" спря да работи. Това накара съдията Ищван Ковач от Румъния да предупреди домакините, че ако не бъде оправено може да прибере двата отбора в съблекалните.
90+5 - Край на редовното време - 1:2. Ще има продължения. Следват две части по 15 минути.

91 - Начало на първите допълнителни 15 минути.
104  Жълт картон на Уелтън за симулация.
105 - Край на първото продължение.

106 - Начало на второто продължение.
109 - Удар на Филип Кръстев, вратарят на гостите изби в корнер.
110  Късмет за Левски. Додо пропусна отличен шанс, не успя да уцели добре топката и я изпрати в аут.
115  Марин Петков заменя Уелтън.
120 - Добавеното време е 2 минути.
120+2  Ивелин Попов влиза на мястото на Ван дер Каап.
120+3 - Край на продълженията, Хамрун води с 2:1, победителят ще бъде определен след изпълнение на дузпи.

ЛЕВСКИ: 13.Николай Михайлов (к), 2.Жереми Петрис (89  22.Патрик-Габриел Галчев), 23.Ноа Сонко Сундберг, 5.Келиан ван дер Каап (120+2  10.Ивелин Попов), 33.Хосе Кордоба, 6.Цунами , 8.Андриан Краев, 30.Филип Кръстев, 18.Роналдо (89  14.Илиян Стефанов), 17.Уелтън  (115  88.Марин Петков), 19.Билал Бари
Резерви: 1.Пламен Андреев, 12.Йоан Загоров, 4.Нейтън Олдър, 10.Ивелин Попов, 14.Илиян Стефанов, 22.Патрик-Габриел Галчев, 27.Асен Митков, 71.Антоан Стоянов, 88.Марин Петков
Треньор: Станимир Стоилов

Хамрун (Mlt)
ХАМРУН СПАРТАНС: 1.Хенри Бонело, 94.Райън Камензули , 14.Родриго Калеяри , 91.Емерсон (к), 27.Огнян Биеличич , 28.Хуан Корбалан (106  7.Люк Монтебейо),  3.Бруно Едерсон Домингос (85  10.Додо ), 12.Роко Пърша (118  20.Матео Феделе), 6.Матю Гюлами , 35.Игор Недялкович (72  9.Елвис Машике), 63.Джони (72  22.Муса Соу)
Резерви: 13.Стийв Султана, 7.Люк Монтебейо, 8.Бьорн Бухагяр, 9.Елвис Машике, 10.Додо, 17.Винисиус Фрейтас, 20.Матео Феделе, 22.Муса Соу, 30.Карл Микалеф, 33.Зерон Азопрди, 99.Леон Борг
Tреньор: Бранко Нишевич

София, „Георги Аспарухов“
Съдия: Ищван Ковач (Румъния)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия