ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Арда победи Локомотив (София) с 3:1 като гост в среща от 34-ия кръг на efbet Лига.

Кърджалийци откриха резултата при първата си възможност пред вратата на съперника. Алекс Петков бе най-добре пласиран при центриране от фаул и с глава се разписа за 1:0 още в седмата минута.

Последва нов шанс за гостите, пропилян от Станислав Иванов. Локомотив отправи първия си по-сериозен удар в 29-ата минута, а само две след това можеше да получи гол.

Арда все пак успя да удвои аванса си в 37-ата минута след контраатака, завършена от Светослав Ковачев за 2:0.

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

Десет минути след почивката Локомотив (София) стигна до гол след корнер, при който Алан Диас бе най-добре пласиран и се разписа с глава за 2:1.

В следващия четвърт час и двата тима създадоха по една опасност пред съперниковата врата, но не намериха целта.  Минути преди края Арда пропусна чудесна възможност да реши всичко, но вратата на Локомотив оцеля при няколко последователни удара.

Всичко обаче свърши в 90-ата минута, в която резервата Ласана Н'Диайе се разписа за 3:1, останал сам срещу вратаря.

Победата позволи на Арда да се доближи на две точки до Славия в битката за седмото място. Столичани обаче могат да убият интрига за позицията, даваща право на бараж за участие в Европа, още тази вечер при гостуването си на Ботев (Пловдив) от 20:00 часа.

ЛОКОМОТИВ (СФ) - АРДА 1:3
0:1 Алекс Петков (7'), 0:2 Светослав Ковачев (37'), 1:2 Алан Диас (55'), 1:3 Ласана Н'Диайе (90)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
7'  ГОООООЛ за Арда! Иван Тилев центрира към далечната греда от фаул, там Алекс Петков скочи най-високо и прати топката в обратния ъгъл за 1:0.
12' Нов шанс за Арда! Станислав Иванов напредна с топка в крака и опита удар от границата на наказателното поле, но без проблеми за вратаря на Локомотив София.
29' Давид Малембана стреля от разстояние, но топката профуча над напречната греда на Анатолий Господинов.
31' Опасна атака на Арда! Преслав Боруков се озова в добра позиция и отправи удар в близкия ъгъл, но Гайе спаси.
37'  ГОООООЛ за Арда! Отнета топка в средата на терена доведе до контраатака за гостите, Светослав Ковачев получи подаване на границата на наказателното поле и с техничен удар в далечния ъгъл преодоля вратаря на съперника за 2:0.
45+3' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
55'  ГОООООООЛ за Локо! Антонио Вутов изпълни корнер, намери Алан Диас в наказателното поле, а той успя да насочи топката във вратата за 2:1.
65' Нова възможност за Локомотив! Алан Диас опита да изравни, но стреля покрай вратата.
69' Шанс за Арда! Светослав Ковачев намери Преслав Боруков на метри от вратата на Локомотив, но ударът му не намери целта.
89' Чудесна възможност за Арда! Гостите отправиха няколко последователни удара към Бабукар Гайе, но не уцелиха вратата му.
90'  ГООООООЛ за Арда! Ласана Н'Диайе бе изведен сам срещу вратаря на Локомотив и стреля покрай него за 3:1.
90' Край на мача.

Локомотив София ЛОКОМОТИВ (СФ): 1. Бабукар Гайе, 33. Алан Диас , 4. Мики Орачев (71 29. Станислав Костов) , 12. Бруно Франко, 44. Божидар Кацаров, 5. Дейвид Малембана (72  15. Лука Иванов), 26. Красимир Милошев (К), 89. Матеус Дуарте  (83  17. Теодор Иванов), 39. Антонио Вутов , 70. Димо Бакалов (46  18. Християн Чипев), 11. Карлос Франса
Резерви: 24. Александър Любенов, 3. Марио Петков, 7. Александър Александров
Старши треньор: Станислав Генчев

АрдаАРДА: 1. Анатолий Господинов, 2. Джуниет Али, 3. Умар Сако , 8. Милен Желев, 9. Преслав Боруков  (88 18. Ласана Ндиайе ) , 10. Светослав Ковачев , 21. Радослав Цонев  (87 4. Милен Стоев) , 24. Алекс Петков (К) , 33. Иван Тилев (46 17. Иван Коконов) , 77. Илия Юруков (60' 26. Ел Мами Тетах ) , 99. Станислав Иванов (90+1'  6. Пламен Крачунов)
Резерви: 36. Васил Симеонов, 11. Александър Георгиев, 15. Станислав Дюлгеров, 81. Атанас Зехиров
Старши треньор: Александър Тунчев

Съдия: Красен Георгиев
Стадион: "Локомотив", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР