ЦСКА победи Локомотив София с 2:0 на своя стадион в среща от 17-ия кръг на efbet Лига. Жорди Кайседо откри резултата в 46-ата минута на двубоя след пас на Георги Йомов. Именно Йомов реши всичко с попадение в добавеното време. Така крилото ознаменува по блестящ начин своя мач 150 в българския елит.

Заради травма в десния крак още в 5-ата минута треньорът на "червените" Стойчо Младенов замени контузилия се Варела с Баи. ЦСКА вкара топката във вратата на съперника в 43-ата минута чрез Баи, но попадението не беше зачетено заради игра с ръка на Кайседо при старта на атаката. Домакините се отчетоха и с греда през първата част. Гол на Октавио за Локо беше отменен заради засада. "Червените" отново заеха второто място в класирането с актив от 32 точки, Локо е на 11-ото място с 15 точки.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Мачът започна с неприятна новина за треньора на ЦСКА Стойчо Младенов, след като още в 5-ата минута аржентинецът Федерико Варела напусна терена принудително, след като получи контузия на десния крак. Това доведе до промяна в позициите на играчите. Греъм Кери, който бе започнал по  крилото, мина в центъра зад Кайседо, а мястото му зае влезлият като резерва Йоан Баи.

През първата част Локомотив създаде няколко възможности пред вратата на Бусато, но неточният мерник не позволи на "железничарите" да се разпишат.

В последните пет минути на първото полувреме ЦСКА натисна съперника си и първо в 41-ата минута гредата помогна на Любенов, а в 43-ата минута Баи прекара топката между краката на вратаря от малък ъгъл. Попадените обаче не беше зачетено след намесата на ВАР, след като при старта на атаката Кайседо беше играл с ръка. Принудително напусна и Юга, който беше заменен от Турицов. Това пак принуди Стойчо Младенов да направи рокади. Започналият като титуляр в ролята на десен бек Тибо Вион премина в средата на терена на мястото на Юга, а Турицов си застана на любимата позиция в защитата.

ЦСКА нанесе своя удар в първата минута на втората част. Отлична атака на "червените" преминала през Баи и Йомов завърши с гол на Кайседо, който от няколко метра прониза Любенов. Локо вкара топката във вратата на Бусато в 71-ата минута, но гол нямаше заради засада. В добавеното време на мача Йомов сложи точка на спора с удар от няколко метра.

ЦСКА - Локо Сф 2:0
1:0 Кайседо (46), 2:0 Йомов (90)

Най-интересното по минути:
1 - Старт на мача
5 -  Федерико Варела получи неприятна контузия и напусна терена
26 -  Мики Орачев центрира от свободен удар към Лолала. В опит да изчисти Карол Метс свали топката за Матеус Дуарте, чийто изстрел премина много близо до страничния стълб.
37 -  Александър Александров пое пас, залъга "червената" защита и моментално стреля към вратата на Бусато, но кълбото мина встрани.
43 - Баи вкара топката в мрежата от малък ъгъл през краката на Любенов, но след разглеждане на ситуацията със системата ВАР попадението беше отменено заради игра с ръка на Кайседо при старта на атаката.
45 - Край на първото полувреме
46 - Старт на второто полувреме
46 -  ГОООООЛЛЛЛ за ЦСКА! Кайседо разпечата вратата на Локо!  Йоан Баи пусна отличен пас към Георги Йомов, който подаде към Кайседо, за да може еквадорецът да се разпише онблизо.
71 - Октавио преодоля Бусато и прати топката в мрежата, но голът беше отменен заради засада
90 -   ГОООООЛЛ за ЦСКА! Йомов получи отличен пас отдясно и от няколко метра търкулна топката в мрежата на Любенов
90 - Край на мача

СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА:

ЦСКА СофияЦСКА: 1. Густаво Бусато, 15. Тибо Вион , 29. Томас Лам, 20. Карол Метс, 18. Брадли Мазику, 21. Амос Юга (к) (43 - 19. Иван Турицов), 24. Карло Мухар, 8. Греъм Кери ( 80 - 3. Жеферсон), 10. Георги Йомов, 5. Федерико Варела ( 8 - 7. Йоан Баи), 9. Жорди Кайседо
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 28. Пламен Гълъбов, 14. Калоян Кръстев, 30. Яник Видсхут
Треньор: Стойчо Младенов

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 22. Владимир Семерджиев, 5. Йоргос Катсикас , 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев (к) , 89. Матеус Роча  ( 78 - 10. Валентин Николов), 44. Божидар Кацаров, 58. Октавио, 7. Александър Александров, 11. Раел Лолала ( 65 - 8. Христо Иванов ), 93. Виржил Пинсон
Резерви: 1. Цветомир Витков, 15. Лука Иванов, 9. Мохамед Бухмиди, 2. Стойчо Атанасов, 14. Християн Чипев
Треньор: Иван Колев

Съдия: Станимир Тренчев
Стадион: "Българска армия", гр. София

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия