Локомотив (Пловдив) се завърна в първата шестица на класирането, след като в мач от 16 кръг обърна Пирин с 3:2 като гост. Хеттрик за успеха отбеляза Георги Минчев, което той се изравни с Жорди Кайседо на върха на голмайсторската листа на efbet Лигата. Срещата беше белязана и с две дузпи в заключителните минути на двубоя.

Станислав Костов откри резултата в 29-ата минута, когато се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле и с удар от десетина метра прати топката във вратата на Лукас Редер.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В 58-ата минута Георги Минчев изравни, когато успя да изпревари Николай Бодуров и да засече центриране на Парвиз Умарбаев. Само четири минути по-късно националът удвои преднината на гостите след подаване по земя на Димитър Илиев отдясно.

Две минути преди края Бирсент Карагерен беше съборен в наказателното поле от Иван Тасев и Минчев беше точен при изпълнението на отсъдената дузпа. Четири минути по-късно последва 11-метров наказателен удари и за Пирин, след като Кристиан Гомис фаулира Тасев. Станислав Манолев изпълни дузпата и оформи крайния резултат.

ПИРИН – ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:3
1:0 Станислав Костов (29), 1:1 Георги Минчев (58), 1:2 Георги Минчев (62), 1:3 Георги Минчев (88-дузпа), 2:3 Станислав Манолев (90+2-дузпа)

Пирин: 12.Ник Хенгелман, 38.Александър Дюлгеров, 71.Антон Карачанаков (73-17.Спас Георгиев), 31.Красимир Станоев (83-26.Иван Тасев), 5.Николай Бодуров, 3.Петър Занев, 18.Светослав Дяков , 29.Станислав Костов, 11.Станислав Манолев, 14.Стилиян Николов, 6.Юлиян Попев (66-9.Преслав Йорданов)
Резерви: 1.Марио Кирев, 73.Венцислав Бенгюзов, 26.Иван Тасев, 44.Конър Хендерсън, 9.Преслав Йорданов, 17.Спас Георгиев, 45.Христофор Хубчев
Треньор: Уорън Фийни

Локомотив (Пловдив): 71.Лукас Редер , 2.Олексий Биков (72-20.Милош Петрович), 5.Мартин Паскалев, 4.Кристиан Гомис  (90+2-25.Антур Крачун), 6.Емил Янчев, 39.Парвиз Умарбаев (89-7.Шакил Сно), 33.Йосип Томашевич , 9.Бирсент Карагарен, 16.Лукас Салинас, 14.Димитър Илиев, 10.Георги Минчев (89-44.Николай Николаев)
Резерви: 1.Илко Пиргов, 44.Николай Николаев, 20.Милош Петрович, 7.Шакил Сно, 25.Артур Крачун, 28.Айвън Ангелов, 19.Александър Иванов
Треньор: Александър Тунчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия