Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) с 3:0 у дома в среща от 34-ия кръг на efbet Лига. Разградчани ще получат шампионските си медали и купата лично от президента на БФС Георги Иванов след края на мача.

Домакините откриха резултата още в 9-ата минута , след като Руан Крус отне топката пред наказателното поле и я насочи във вратата за 1:0. Само минутa по-късно нападателят засече центриране с глава и удвои аванса на Лудогорец - 2:0.

Локомотив отвърна с опасен удар на Христо Иванов, но Педро Нареси застана на пътя на топката.

В следващите минути Лудогорец натисна, но Квадво Дуа и Рик Джонатан пропуснаха добри възможности.

Малко след изтичането на половин час игра Квадво Дуа успя да се разпише за 3:0 след пас през центъра.

Първите минути на втората част не предложиха особени емоции за феновете. След час игра Лудогорец се размина с четвърти гол при удар на Рик Джонатан.

Локомотив показа зъби в 68-ата минута, когато Ангел Лясков можеше да вкара от няколко метра, но прати топката над вратата. По-малко от десет минути по-късно той отново стреля, но отново неточно.

Лудогорец е начело в класирането с 82 точки, а Локомотив е пети с 55.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 3:0
1:0 Руан Крус (9'), 2:0 Руан Крус (10'), 3:0 Квадво Дуа (32')

По-важното от мача по минути:

0' Играчите на Локо (Пловдив) посрещнаха съперниците си с шпалир. На трибуните е президентът на БФС Георги Иванов, който ще награди шампионите.
1' Начало на срещата.
9'  ГООООЛ за Лудогорец! Руан Крус отне топката пред наказателното поле на Локомотив и със силен удар преодоля Луков за 1:0.
10'  ГООООЛ за Лудогорец! Отново Крус засече центриране с глава и прати топката във вратата за 2:0.
17' Шанс за Локомотив! Христо Иванов стреля от около десетина метра, но Педро Нареси го блокира.
25' Възможност за Лудогорец! Квадво Дуа опита да вкара красив гол с пета, но не уцели вратата.
29' Нов опит на разградчани! Рик Джонатан овладя на границата на наказателното поле и стреля, но встрани от целта.
32'  ГООООЛ за Лудогорец! Квадво Дуа пое топката след пас пред наказателното поле и простреля Луков за 3:0.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
60' Хубав удар на Рик Джонатан към долния десен ъгъл, но Луков спаси.
68' Какъв пропуск! Ангел Лясков засече топката от границата на вратарското поле, но я прати над вратата.
76' Нова възможност за Лясков, но изстрелът му премина встрани.
90+3' Край на мача.

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт - 17. Сон (71' 5. Георги Терзиев) , 26. Ноа Сонко Сундберг, 4. Диниш Алмейда (86' 24. Оливие Вердон) , 3. Антон Недялков (К) (46' 14. Дени Групер )  - 6. Якуб Пьотровски, 30. Педро Нареси (77' 18. Ивайло Чочев), 90. Спас Делев, 99. Руан Крус  , 9. Квадво Дуа , 7. Рик Джонатан (71'  10. Матиас Тисера)
Резерви: 67. Дамян Христов, 8. Клод Гонзалвеш, 21. Раи Насименто, , 88. Тодор Неделев
Треньор: Георги Дерменджиев

Локомотив ПловдивЛОКО (ПЛОВДИВ): 88. Мартин Луков - 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев (К) , 5. Тодор Павлов  - 71. Оливер Камдем, 17. Мартин Райнов, 22. Ивайло Иванов (79' 11. Петър Андреев) , 6. Христо Иванов, 44. Ангел Лясков - 15. Мартин Петков (46' 12. Ефе Али), 9. Мичи Нтело (62' 19. Владимир Медвед)
Резерви: 81. Кристиан Томов, 7. Бабакар Дион, , 20. Милош Петрович, 21. Евандро
Треньор: Александър Томаш

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Съдия: Мариян Гребенчарски
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР