Вижте как Гери Дончева Янков и Ники Кънчев прогнозираха крайния изход от мача между Берое и ЦСКА 1948 - ТУК

ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ботев (Пловдив) и Локомотив (Пловдив) завършиха при 1:1 в среща от 24-ия кръг на Efbet лига в 116-ото издание за първенство на градското дерби. Балансът им е по 41 победи и 34 равенства при голова разлика 140:136 за "смърфовете".

Първият удар към една от двете врати бе в първата минута, но в следващия четвърт час Ботев и Локо заложиха на предпазлива игра.

Това се промени след 19-ата минута, когато домакините пропуснаха да открият резултата с пропуск на Антоан Бароан. Няколко минути по-късно Локо отвърна със силен удар на Матеус Силва, преминал покрай вратата на Ботев.

Първият точен удар в двубоя дойде в 30-ата минута и бе на сметката на Николай Минков към вратата на Локо.

До края на полувремето двата тима се разиграха и "смърфовете" направиха голям пропуск, след като Ерик Сорга пропусна да вкара на празна врата.

Последваха нови две положения за гостите, а в последните няколко минути на първата част Ботев пренесе напрежението пред вратата на Локо, но без резултат.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Втората част също предложи динамична игра, но липсваха точните удари. Локо имаше претенции за дузпа, а добра атака на Ботев завърши с отсъдена засада.

Последваха опасни положения пред двете врати, но Бароан и Сорга не намериха целта.

Четвърт час преди края играта бе спряна за оказване на медицинска помощ на Милош Петрович, от чиято глава текна кръв след сблъсък със съперник.

Десет минути преди края Ботев успя да открие резултата с попадение на Антиоан Бароан, който бе изведен сам срещу вратаря (1:0).

Радостта на домакините обаче продължи около две минути и Яспер ван Хертъм си отбеляза автогол след силен удар на Георги Каракашев (1:1).

В последните минути домакините имаха претенции за дузпа, но реферът и ВАР не реагираха.

Локомотив е на пето място в класирането с 40 точки, докато Ботев е 10-и с 27.

БОТЕВ - ЛОКОМОТИВ 1:1
1:0 Антоан Бароан (81'), 1:1 Яспер ван Хертъм (83' автогол)

По-важното от мача по минути:

0' Домакините наградиха клубната легенда на Ботев Запрян Раков.
1' Начало на срещата.
1' Първи удар в мача! Капитанът на Локомотив Пловдив – Димитър Илиев шутира от дистанция по тревата, но в аут.
19' Шанс за Ботев! Уме Емануел преодоля двама играчи на гостите, центрира към Антоан Бароан, който обаче беше изпреварен от Хоркаш.
26' Чудесна възможност за Локомотив! Матеус Силва отправи бомбен удар към вратата на Ботев, но не намери целта.
30' Първи точен удар в мача! Николай Минков шутира към вратата на Локомотив, но твърде слабо.
33'  ОГРОМЕН ПРОПУСК! Георги Аргилашки изпусна топката при центриране, след което сякаш препъна Димитър Илиев. Ерик Сорга можеше да вкара на празна врата, но шутира над напречната греда.
36'  Поредна възможност за Локомотив, но Аргилашки се намеси решително на два пъти.
41'  Нов шанс за Локо! Джовани Маркес пое топката на границата на наказателното поле, но не успя да отправи хубав удар.
42'  Какъв пропуск на Ботев! Разбъркване пред вратата на Локомотив, но топката е изчистена.
45'  Напрегнат момент пред вратата на Локомотив! Вратарят на "смърфовете" падна на границата на наказателното поле след сблъсък със съперник, играта не бе спряна, а Па Конате пропусна да вкара на празна врата.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
56' Напрежение пред вратата на Ботев! Джовани тръгна мощно с топката към Аргилашки, но бе застигнат от бранител на "канарчетата" и падна на тревата. "Смърфовете" имаха претенции за задържане, но те не бяха уважени от рефера Валентин Железов.
59' Пропуск на Ботев! Точукву Нади получи дълъг пас отдясно в наказателното поле, смени рязко посоката и стреля силно към вратата, но Хоркаш спаси. Впоследствие Николай Минко също шутира, но над вратата. Има и сигнал за засада.
62' Антоан Бароан опита техничен изстрел от сериозна дистанция, който обаче премина над вратата на Хоркаш.
66' Чудесна възможност за Локо! Ерик Сорга отправи удар с глава, но над вратата.
75' Играта е спряна за оказване на медицинска помощ на Милош Петрович. Той получи удар в главата, а от главата му текна кръв.
81'  ГООООЛ за Ботев! Антоан Бароан се възползва от чудесен пас на Дилан Мертенс, изскочи сам срещу вратаря и го преодоля за 1:0.
83'  ГООООЛ за Локомотив! Георги Каракашев се озова на добра позиция след пас на Димитър Илиев и стреля към вратата, топката се отби в Яспер ван Хертъм и се спря в мрежата за 1:1.
89'  РЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Играч на Ботев падна на границата на наказателното поле, но Валентин Железов подмина ситуацията. ВАР също не се намеси.
90+4' Край на мача!

Ботев ПловдивБОТЕВ: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев – К, 5. Красиан Колев (62 9. Мартин Секулич),  6. Дилан Мартенс, 11. Антоан Бароан  (86 19. Абдулайе Траоре) , 17. Николай Минков (74  2. Рой Херман), 21. Точукву Ннади , 24. Яспер ван Хертъм , 31. Уме Емануел, 44. Роберто Пунчец
Резерви: 99. Стефан Смъркалев, 18. Самюел Супрайен, 20. Антонио Калдерон, 25. Станислав Работов, 27. Атанас Чернев
Треньор: Бруно Балтазар

Лок. ПловдивЛОКОМОТИВ:23. Динко Хоркаш, 5. Тодор Павлов, 20. Милош Петрович, 4. Мартин Паскалев, 34. Петър Витанов, 15. Пиел Зебли (85  6. Христо Иванов), 7. Бабакр Дион, 13. Матеус Силва , 10. Джовани Маркес (67  33. Георги Каракашев), 14. Димитър Илиев – К, 9. Ерик Сорга (90+1  19. Денислав Александров)
Резерви: 1. Илко Пиргов, 99. Джовани Трупе, 25. Иван Михайлов, 11. Ивайло Димитров, 91. Петър Андреев, 21. Аксел Велев
Треньор: Александър Томаш

Съдия: Валентин Зелезов
Стадион: Футболен комплекс "Ботев 1912", Пловдив
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР