Локомотив (Пловдив) победи ЦСКА с 1:0 в среща от последния 35-и кръг на първата шестица на Първа лига. За "червените" играха предимно футболисти, които досега получаваха по-малко шанс за изява, както и няколко юноши.

Домакините откриха резултата още в петата минута след центриране на Бабакар Дион отдясно и удар с глава на Петър Андреев. Няколко минути след това нападателят отново се озова на стрелкова позиция, но този път вратарят на ЦСКА Димитър Евтимов се справи.

Единственото по-опасно положение до края на първото полувреме беше минути преди почивката, но Евтимов се справи удара на Дион.

Началото на втората част предложи опасност пред вратата на ЦСКА, но Хорхе Сегура не се възползва. Минути по-късно Георги Чорбаджийски прати топката гредата на вратата на Локомотив след удар с глава.

ЦСКА стигна до много добра възможност в 72-ата минута, но Станислав Шопов не успя да преодолее Луков от около 10 метра.

Десет минути преди края вратарят на Локо трябваше да се намесва решително при бомбен удар на Турицов.

ЦСКА приключва първенството на трето място с 67 точки, а на "червените" предстои бараж за класиране в Лигата на конференциите. Двубоят е в петък, 31 май, на "Васил Левски" от 19:00 часа срещу седмия в таблицата - ЦСКА 1948 или Арда

Локо (Пловдив) финишира на пета позиция с 58 точки.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЦСКА 1:0
1:0 Петър Андреев (5')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
5'  ГОООООЛ за Локомотив (Пловдив)! Петър Андреев засече с глава центриране отдясно и с плонж преодоля Евтимов за 1:0.
14' Хубав удар на Петър Андреев, но този път Евтимов се справи.
39' Първи корнер в полза на ЦСКА в мача. След центрирането Асприля и Линдсет си попречиха и не успяха да стрелят към вратата.
42' Изстрел на Дион, който е отразен от Димитър Евтимов.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
46' Шанс за Локомотив! Топката попадна у Хорхе Сегура след разбъркване, но не се стигна до голов удар от много добра позиция на метри от вратата на ЦСКА.
52'  ГРЕДА за ЦСКА! Линдсет центрира към Чорбаджийски, той стреля с глава, но Луков отби топката и с помощта на гредата.
70' ПРЕТЕНЦИИ за дузпа за игра с ръка на Иван Турицов в наказателното поле на ЦСКА. Реферът даде знак играта да продължи.
72'  Какъв шанс за ЦСКА! Станислав Шопов стеля към вратата на Локомотив от около 10 метра, но в обсега на Луков, който изби.
79' Лазар Туфегджич се измъкна от отбраната, преодоля и Луков, но не уцели вратата. Има и сигнал за засада.
81'  Бомбен удар на Иван Турицов, но Луков отново спаси.
90+5' Край на мача.

Локомотив Пловдив ЛОКОМОТИВ (ПД): 88. Мартин Луков - 44. Ангел Лясков, 5. Тодор Павлов, 91. Хорхе Сегура, 71. Оливер Камдем - 21. Евандро (85'  22. Ивайло Иванов), 6. Христо Иванов (85'  10. Алекс Асенов)- 11. Петър Андреев   (19'  16. Кристиян Пешов), 14. Димитър Илиев (К), 7. Бабакар Дион (85' 12. Ефе Ели)- 9. Мичи Нтело (66'  15. Мартин Петков)
Резерви: 81. Кристиан Томов, 4. Мартин Паскалев, 17. Мартин Райнов, 19. Владимир Медвед
Треньор: Константин Мирчев

ЦСКА София ЦСКА: 25. Димитър Евтимов (К) - 19. Иван Турицов , 22. Енес Махмутович, 4. Мено Кох, 3. Сейни Санянг - 10. Джонатан Линдсет, 17. Емануел Шакич (73' 29. Алесандро Николов), 7. Улаус Скаршем, 8. Станислав Шопов (84' 29. Александро Николов) , 16. Георги Чорбаджийски  (73' 28. Наско Цеков ), 30. Данило Асприля (46'  27. Лазар Туфегджич)
Резерви: 12. Марин Орлинов, 11. Матиас Фаетон, 2. Юрген Матай, 6. Християн Петров, 24. Петко Панайотов
Треньор: Стамен Белчев

Съдия: Любослав Любомиров
Стадион: "Локомотив", Пловдив
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР