Лудогорец разби с 3:0 Левски в последния си домакински мач за сезона, след който получи шампионската титла на България. В празнично настроение "орлите" категорично надиграха разкъсвания от проблеми и изпаднал в тежка финансова криза столичен гранд. Загубата бе най-тежката за Левски от 28 май 2017 година, когато претърпяха поражение със същия резултат от ЦСКА.

Головете за разградчани, които бяха с екипи посветени на 75-годишнината на клуба, отбелязаха Козмин Моци, Мавис Чибота и Дан Битон.

Левски се опита да бъде равностоен в началните минути на срещата, но класата и липсата на напрежение в Лудогорец си каза думата. Първият гол падна в 25-ата минута. Вандерсон бе повален от Райнов в наказателното поле, а Моци реализира хладнокръвно отсъдената дузпа.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

През второто полувреме Лудогорец се забавляваше, а двата гола бяха най-малкото, с което Левски се отърва. Янис Каргас направи поредната си груба грешка и позволи на Каули да изведе Чибота сам срещу Георгиев, а той не сгреши - 2:0.

15 минути преди края на срещата бе оформена класиката. Шампионите направиха отлична контраатака, топката бе подадена на Битон, който се вклини между защитниците на Левски и с хубав удар направи резултата 3:0.

Левски няма победа в шампионата срещу Лудогорец вече в 14 поредни мача. Срещу никой друг съперник "сините" не са имали толкова продължителна негативна серия.

В същото време столичани се отдалечиха от Лига Европа. "Сините" са на третото място с 53 точки, колкото има и втория ЦСКА. Славия пък е на четвърто място с 52, но и мач по-малко. "Червените" също имат един двубой по-малко от "сините".

Лудогорец - Левски 3:0
1:0 Козмин Моци (25-дузпа), 2:0 Мавис Чибота (66), 3:0 Дан Битон (75)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
4- Вандерсон нахлу и пусна към Чибота, но той не успя да уцели топката от отлична позиция
8- Мазурек центрира към Робърта, който стреля с глава, но ударът му бе избит в корнер
16- Икоко центрира отлично към Вандерсон. Бразилецът стреля от въздуха с десния крак, но Георги Георгиев с една ръка изби в корнер
24- Дузпа за Лудогорец! Вандерсон бе съборен в наказателното поле от Мартин Райнов и съдията посочи бялата точка.
26- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Козмин Моци изпълни отлично наказателния удар и не остави шансове на Георгиев - 1:0!
38- Маузрек получи топката след центриране отдясно, стреля от малък ъгъл, но Ренан закова топката под плонжа си
45- Край на първото полувреме!
__________________________________

46- Начало на второто полувреме
48- Юруков намери Паулиньо в наказателното поле на Лудогорец. Бразилецът стреля с левия крак от воле, но ударът не бе силен и бе уловен от Ренан
60- Спиерингс стреля от малък ъгъл, но Ренан лови
66- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Янис Каргас сбърка при изнасяне на топката, а тя отиде в Каули. Той видя спринтиращия Мавис Чибота и го изведе сам срещу Георгиев, а футболистът на Лудогорец с елегантно копване удвои - 2:0!​
72- Талеб Тауата получи вляво в наказателното поле на Левски и стреля мощно, но Георги Георгиев изби
75- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Шампионите направиха отлична контраатака, Топката бе подадена на Битон, който се вклини между защитниците на Левски и с хубав удар направи резултата 3:0!
85- Напрежение на терена! Иван Горанов налетя на Стефан Баджи и двамата почти стигнаха до бой
90+2- Край на мача!

Лудогорец:Лудогорец: 33. Ренан, 5. Георги Терзиев, 6. Талеб Тауата, 30. Козмин Моци, 22. Джордан Икоко (75-3. Антон Недялков), 18. Светослав Дяков, 12. Абел Анисе (75-25. Стефан Баджи), 88. Вандерсон, 17. Жоржиньо (67-8. Дан Битон), 95. Каули Оливейра, 13. Мавис Чибота
Резерви: 27. Владислав Стоянов, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 7. Димо Бакалов, 8. Дан Битон, 21. Драгош Григоре, 25. Стефан Баджи
Треньор: Павел Върба

Левски: 27. Георги Георгиев, 4. Иван Горанов, 6. Ивайло Найденов, 19. Йоанис Каргас, 26. Деян Лозев(73-79. Мартин Петков), 10. Франко Мазурек, 70. Мартин Райнов, 7. Паулиньо, 77. Илия Юруков, 40. Стайн Спиерингс (78-88. Марин Петков), 17. Найджъл Робърта
Резерви: 12. Петър Иванов, 18. Насиру Мохамед, 29. Станислав Костов, 31. Костадин Илиев, 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков
Треньор: Георги Тодоров

Разград, стадион "Лудогорец Арена"
Съдия: Николай Йорданов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация