ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Лудогорец и Шахтьор (Донецк) завършиха при 2:2 в последна контрола от зимния си лагер в Турция.

Срещата започна спокойно и първата по-опасна възможност бе на сметката на Лудогорец. Аслак фон Витри изпълни фаул пред вратата на Шахтьор, топката срещна ръката на човек от стената, но реферът не реагира.

Десет по-късно Педро Нареси получи хубав пас пред наказателното поле и стреля моментално, но покрай гредата.

Лудогорец поведе в 27-ата минута Игор Тиаго изведе Лудогорец напред, след като получи топката отляво от Антон Недялков и я насочи покрай вратаря за 1:0.

Две минути след това Нонато получи пас от Недялков и направи 2:0 при идентично положение.

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

Минути след почивката Бърнард Текпетей вкара топката за трети път във вратата на украинците, но лошото позициониране на Игор Тиаго даде основание на рефера да отсъди засада и попадението не бе признато.

След малко повече от час игра Десподов стреля от пряк свободен удар пред наказателното поле, но вратарят на Шахтьор показа класа и спаси.

Украинците успяха да намалят изоставането си в 72-ата минута с гол на Ласина Траоре. При попадението имаше сериозни съмнения за нарушение срещу Мануел Шоу, последва удар, Падт спаси, но бе безпомощен при добавката на Траоре (2:1).

В самия край на срещата съдията отсъди спорна дузпа за украинците, която Артьом Бондаренко превърна в гол (2:2).

Лудогорец имаше още две предвидени проверки - срещу Вендсисел (Дания) и Динамо (Киев), но ги отмениха заради многото контузени в тима.

ЛУДОГОРЕЦ - ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) 2:2
1:0 Игор Тиаго (27'), 2:0 Нонато (29'), 2:1 Ласина Траоре (72'), Артьом Бондаренко (90' дузпа)

ЛУДОГОРЕЦ:  1. Серджо Падт, 24. Оливие Вердон, 16. Аслак фон Витри, 3. Антон Недялков, 22. Франко Русо, 23. Мануел Шоу, 30. Педро Нареси, 20. Нонато, 9. Игор Тиаго, 37. Бърнард Текпетей, 11. Кирил Десподов

ШАХТЬОР:  30 Пятов, 7 Тотовицкий, 13 Гочолешвил, 14 Сикан, 18 Борячук, 23 Тейлър, 24 Глущенко,27 Очеретко, 29 Назарина, 32 Козик, 44 Ракицкий

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023