Лудогорец записа страхотна победа с 5:1 срещу ЦСКА (Москва) на старта на груповата фаза в Лига Европа. "Орлите" прегазиха носителя на Купата на УЕФА за 2005 година, постигайки обрат, след като губеха с 0:1 на почивката.

Това е най-голямата победа на български отбор в групова фаза от европейските клубни турнири. Никой друг наш тим не е вкарвал пет гола в европейски мач, когато става дума за групи.

Припомняме, че УЕФА въвежда груповата фаза за първи път в турнира за КЕШ през сезон 1991/1992. В надпреварата за Купата на УЕФА групите навлязоха в средата на първото десетилетие на ХХI век.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Както е известно, този сезон Лудогорец участва в групите на Лига Европа за четвърти път. Следващият мач на "орлите" е на 3 октомври - гостуване в Унгария на Ференцварош.