Локомотив (Пловдив) и Монтана завършиха наравно 2:2 в мач от 11 кръг на efbet Лига. Двубоят се запомни с вихрени 20-ина минути, в които паднаха и четирите гола.

Играчите на Бруно Акрапович поведоха в резултата още в 6-ата минута, когато Димитър Илиев засече с летящ плонж центриране от корнер и прониза Орлинов.

Тимът на Никола Спасов обаче се развихри и за 6 минути направи пълен обрат. Най-дейният в състава Тони Тасев първо реализира, след като получи хубав пас от Бари, а след това центрира по земя пред вратата, а Масоеро засече топката в собствената си врата.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Още в следващата атака обаче "смърфовете" изравниха. Момчил Цветанов центрира в наказателното поле, двама играчи се разминаха с топката, но Карагарен плонжира и реализира за 2:2.

След почивката темпото спадна много, а пред двете врати имаше само по едно чисто положение за гол. Такъв обаче не падна и двата отбора добавиха по една точка към актива си.

Локомотив продължава да е начело в класирането с 23 точки, но и с два мача повече от втория Лудогорец, който има 20. Монтана пък е с 12 точки на 11-ата позиция, като изпревари временно Левски.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Следете с БЛИЦ: Трансферно лято 2020 в efbet Лига​

Локомотив (Пловдив) - Монтана 2:2
1:0 Димитър Илиев (6), 1:1 Тони Тасев (25), 1:2 Лукас Масоеро (31-авт), 2:2 Бирсент Карагерен (33)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
6- ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Димитър Илиев засече с летящ плонж топката, която бе центрирана от корнер и продължена от играч на "смърфовете" - 1:0!
25- ГОЛ ЗА МОНТАНА! Парвиз Умарбаев сбърка при изнасянето на топката, а Бари намери Тони Тасев в наказателното поле, който с техничен удар реализира - 1:1
31- ГОЛ ЗА МОНТАНА! Тони Тасев премина покрай Петър Витанов и пусна успоредно на голлинията подаване, където Масоеро засече топката в собствената си врата.
33-
ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Момчил Цветанов центрира в наказателното поле, двама играчи се разминаха с топката, но Карагарен плонжира и реализира - 2:2
45- Край на първото полувреме
____________________________
46- Начало на второто полувреме
62- Билал Бари отправи изстрел към вратата на Мартин Луков, но топката премина на сантиметри от вратата на домакините
86- Гомис стреля с глава след корнер, но право в ръцете на Орлинов
90+4- Край на мача!

Локомотив: 71. Мартин Луков, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 20. Милош Петрович, 10. Парвиз Умарбаев (46-19.Георги Минчев), 34. Петър Витанов (78-4.Кристиан Гомис), 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагерен (78-11.Кенан Муслимович), 15. Кристиан Илич, 14. Димитър Илиев, 77. Анте Аралица (66-44.Николай Николаев)
Резерви: 1.Илко Пиргов, 4.Кристиан Гомис, 44.Николай Николаев, 11.Кенан Муслимович, 50.Филип Михалевич, 13.Валентино Пулиезе, 19.Георги Минчев
Треньор: Бруно Акрапович

Монтана: 1. Марин Орлинов, 25. Александър Башлиев, 15. Преслав Петров (46-33.Стефан Цонков), 24. Давид Кики, 5. Раян Сенхаджи, 20. Димитър Илиев, 6. Янко Ангелов, 8. Тони Тасев (60-23.Сергей Георгиев), 9. Билал Бари, 22. Стефан Каменов, 11. Николай Минков (72-2.Валери Христов (80-13.Йордан Йорданов))
Резерви: 30.Благой Макенджиев, 2.Валери Христов, 3.Иван Михов, 13.Йордан Йорданов, 16.Николай Цветков, 23.Сергей Георгиев, 33.Стефан Цонков
Треньор: Никола Спасов

Пловдив, ст. "Локомотив"
Съдия:
Ивайло Занев

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация