Французинът Майк ди Мелио взе титлата в клас до 125 куб. см. В Мото Джи Пи, след като спечели Гран При на Австралия. Стартирайки от първа позиция, Ди Мелия успя да се съвземе от слабия си старт, който го прати на седмо място в първата обиколка и още в следващия тур си върна лидерската позиция.

Френският пилот на “Аджо Мотоспорт Дерби” премина състезанието за 37 минути и 55,589 секунди, като остави на 10 секунди след себе си германецът Щефан Брандъл, който преди седмица спечели Гран При на Япония. Трети финишира унгарецът Габор Талмаши.

Победата осигури на Ди Мелио аванс от 50 точки в генералното класиране, като тази преднина не може да бъде съкратена в оставащите две състезания от сезона. Най-големият му конкурент за титлата Симоне Корси трябваше да финишира по-напред от шесто място, за да съхрани надежди за титлата. Италианецът обаче завърши девети./БЛИЦ