С двоен успех за Ямаха завърши състезанието в кралския клас Мото GР за Гран При на Сан Марино по мотоциклетизъм на писта. Победата извоюва лидерът в световния шампионат Валентино Роси (Италия), който измина 28-те обиколки с обща дължина от 118,328 км за 44:41,884 минути, със средна скорост от 158,836 км/ч.

По този начин Роси записа трета поредна, шеста за сезона и общо 68-а победа в кариерата си. Така италианецът изравни рекорда на сънародника си Джакомо Агостини, чийто последен успех бе през 1976 година. Втори на 3,163 секунди завърши неговият съотборник съотборника си Хорхе Лоренсо (Испания), а трети на 11,705 секунди е друг испанец - Тони Елиас с Дукати.

Световният шампион Кейси Стоунър (Австралия) с Дукати, който стартира от първа позиция и водеше в надпреварата, отпадна на шестата обиколка, след като се заби в чакъла край пистата. След това състезание Валентино Роси увеличи преднината си в генералното класиране. Италианецът води с 262 точки, пред Кейси Стоунър - 187 и Дани Педроса (Испания) с Хонда - 185. /БЛИЦ