- Волейбол, група “А” - мъжкият волейболен отбор на България спечели с 3:1 гейма (23:25, 25:19, 25:16, 25:22) срещу Венецуела и се нареди на трето място в група "А" на олимпийския турнир в Пекин. Четвъртфиналите са в сряда, 20 август.

-Гимнастика, халки - Йордан Йовчев остана на последното осмо място на финала на халки в Пекин. Той получи ниска оценка, която го лиши от медал. Заради две грешки съдиите му дадоха изключително ниска оценка - 15,525. Дори в квалификациите бе оценен по-добре - 16,275. Равносметката на Йовчев от пет участия на олимпийски игри са едно сребро (халки в Атина 2004) и три бронза (халки и земя в Сидни 2000 и земя в Атина 2004).

-Лека атлетика, троен скок - Момчил Караилиев се класира на финал. Той бе много близо до успеха и в първия опит, но постигна 17,06 метра при необходими 17,10. Вторият му опит вече бе на 17,12 метра, което му осигури класиране за финала.

-Лека атлетика, бягане, 200 метра – Десислав Гунев завърши на 6-о място в серията си и не успя да се класира за следващата фаза на надпреварата. Българинът пробяга дистанцията за 21,55 сек.

-Лека атлетика, 400 метра с препятствия - Цветелина Кирилова не стигна до финала. Атлетката ни започна добре като се движеше в основната група. Стотина метра преди края обаче силите й не издържаха на темпото, което бе наложено и пресече финала последна за 55,97 секунди.

-Ветроходство - Ирина Константинова зае второ място в 9-ата гонка в клас “RS:X” на надпреварата по ветроходство. По този начин българката има големи шансове да участва във финала за разпределение на медалите. Константинова стартира днешния ден от 16-ата позиция, но още след 8-ата гонка се придвижи 14-а. В 9-ата гонка нашата представителка зае 2-ото място, като дори успя да изпревари временната лидерка Зофия Клепачка от Полша. Така Константинова се придвижи на 11-о място във временното класиране.  Ако Константинова успее да се вмести в първите десет участнички, то тя ще участва на финала в сряда.

-Гребане, кану-каяк - двойката ни на кану Деян Георгиев и Аднан Алиев завърши шеста във втора серия на 1000 метра. Българите финишираха последни за 3:54:111 минути, но въпреки това се класираха за полуфинала.  Регламентът е по-различен и на финала отиват първите три лодки, а останалите ще гребат на полуфиналите. Полуфиналната серия ще е на 20 август (сряда), а българите ще гребат в шести коридор, като трябва да са сред първите три лодки, ако искат да участват на финала./БЛИЦ