-Борба, свободен стил, категория до 55 кг. - Радослав Великов донесе четвърти медал на България, след като спечели бронзово отличие. В спор за медала той надделя над представителя на Азербайджан Намик Севдимов с 2:1 части (0:2, 3:1, 1:0).

-Кану-каяк – двойката ни в дисциплината кану Деян Георгиев и Аднан Илиев завърши на пето място в серията си на 500 метра и се класира за полуфинала. Само първите три лодки си осигуриха участие направо за финала, но нашите трябва да гребат и на полуфиналната гонка.

-Ветроходство - Ирина Константинова остана извън финала, след като зае 12-о място в генералното класиране със 101 наказателни точки във ветроходната регата в клас RS:X. Българката остана 13-а в 10-а гонка и зае 12-о място в генералното класиране. За финалната гонка за разпределянето на медалите се класират първите 10 сърфистки.

-Лека атлетика, копие - Румяна Карапетрова не успя да се класира за финала. Тя се състезаваше с контузия в рамото, направи само един опит в квалификацията - 40,15 метра, след което се отказа заради силни болки. Българката зае 52-о място от общо 54 състезателки.

-Лека атлетика, 200 метра, четвъртфинална серия - Инна Ефтимова не успя да се класира на полуфиналите, след като остана на последното осмо място в четвъртфиналната си серия с време 23,48 секунди.

-Лека атлетика, 200 метра, четвъртфинална серия – Ивет Лалова също не успя да се промъкне до полуфиналните серии. Чаровната ни лекоатлетка даде четвърто време в четвъртфиналната серия с време 23,15 секунди, но въпреки това не намери място сред полуфиналистките./БЛИЦ