Славия победи Арда с 3:2 в интересен мач от 19 кръг на efbet Лигата. „Белите“ на два пъти бяха догонващи в резултата и в крайна сметка стигнаха до успеха.

Австралиецът Питър Макрилос вкара два гола за първата победа на Славия от 10 декември 2020 г., когато беше записан успех с 2:1 над Ботев във Враца. Това пък е първа загуба за тима от Кърджали от 27 септември, когато отстъпиха с 0:2 като гост на Черно море. След това тимът на Николай Киров беше в серия от 10 поредни срещи без поражение (5 победи и 5 равенства).

Начален Бонус до 1000 лв. за онлайн казино игри от efbet

След по-силно начало Арда поведе в резултата в 14-ата минута. Тонислав Йорданов беше изпуснат от централните защитници на домакините и успя да отклони във вратата на Светослав Вуцов подаване по земя на Александър Георгиев. Само минута по-късно Славия изравни. Питър Макрилос овладя на гърди топката, която беше избита от Иван Караджов след центриране и след това от воле я прати в долния десен ъгъл на вратата на гостите.

Пет минути преди почивката Арда отново извезе напред в резултата. Румен Руменов беше точен с глава след центриране на Александър Георгиев отляво. В 55-ата минута Славия пак изравни. Георги Вълчев се разписа с удар от наказателното поле, след като финтира двама играчи на гостите от Кърджали. 18 минути преди края Питър Макрилос с втория си гол в мача донесе победата на „белите“. Австралиецът беше изведен в чиста позиция от Дарко Тасевски и не сбърка при изстрела си към вратата.

С този успех Славия събра актив от 16 точки и излезе на 11-о място в класирането. Арда пък запази четвъртото си място с 35-а пункта. В четвъртък „белите“ приемат Монтана в мач за купата на България, а в следващия понеделник (8 март) гостуват на Царско село за първенството. Тимът от Кърджали във вторник гостува на Етър за Купата, а следващата събота е домакин на Черно море.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

СЛАВИЯ – АРДА 3:2
071 Тонислав Йорданов (14), 1:1 Питър Макрилос (15), 1:2 Румен Руменов (40), 2:2 Георги Вълчев (55), 3:2 Питър Макрилос (72)

PFC Slavia SofiaСЛАВИЯ: 13.Светослав Вуцов, 4.Петър Патев, 23.Емил Виячки, 75.Надер Гандри, 19.Филип Антовски, 77.Георги Вълчев  , 17.Ерол Дост (58-22.Дарко Тасевски), 7.Питър Макрилос , 71.Емил Стоев (58-73.Мартин Сораков), 10.Радослав Кирилов (90+1-70.Михаил Александров), 8.Димитър Рангелов (88-9.Калоян Кръстев)
Резерви: 1.Георги Петков, 22.Дарко Тасевски, 9.Калоян Кръстев, 70.Михаил Александров, 20.Филип Ангелов, 73.Мартин Сораков, 6.Костадин Велков
Треньор: Александър Тарханов

FK Arda 1924 KardzhaliАРДА: 12.Иван Караджов, 4.Милен Стоев, 8.Милен Желев, 9.Спас Делев, 11.Александър Георгиев, 13.Никола Таравел, 17.Иван Коконов, 19.Румен Руменов  (84-18.Георги Атанасов), 27.Емил Мартинов (77-33-Иван Тилев), 80.Лъчезар Котев, 98.Тонислав Йорданов
Резерви: 36.Васил Симеонов, 18.Георги Атанасов, 21.Мaртин Костадинов, 22.Емануил Русакис, 25.Радослав Узунов, 33.Иван Тилев, 71.Пламен Крумов

9 - Удар на Лъчезар Котев от наказателното поле, но Вуцов лови без проблем
14 -  ГОООЛ! Тонислав Йорданов откри резултата за Арда. Играчът на гостите беше изпуснат от защитата на Славия в центъра на наказателното поле, където засече подаване по земя на пробилия отляво на Александър Георгиев
15 -  ГОООЛ! Питър Макрилос изравни! На границата на наказателното поле австралиецът на гърди спря избитата от Караджов топка и след това с воле я прати във вратата
30 - Емил Стоев стреля от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от вратата на Иван Караджов
34 - Далечен удар на Димитър Рангелов, но право във вратаря на Арда
36 - Арда отговори с удар на Таравел от границата на наказателното поле, при който топката мина над вратата
40 -  ГОООЛ! Арда отново поведе! Румен Руменов се разписа с глава след центриране на Александър Георгиев отляво
42 - Спас Делев стреля от границата на наказателното поле, но без проблем за Вуцов
45+1 - Край на първото полувреме
--------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
50 - Александър Георгиев проби отляво в наказателното поле на Славия и стреля, но топката прелетя над вратата на Вуцов
55 -  ГОООЛ! Славия отново изравни резултата! Георги Вълчев се разписа с удар от наказателното поле, след като финтира двама защитници и стреля във вратата на Караджов
72 -  ГОООЛ! Славия обърна! Питър Макрилос вкара втория си гол в мача, след като беше изведен в чиста позиция от Дарко Тасевски
76 -  Спас Делев стреля опасно от фаул, топката премина малко над вратата. При плонжа си Светослав Вуцов си удари главата в гредата
90+3 - Край на мача
Легенда:  - гол;  - автогол;  - жълт картон;  - втори жълт картон;  - червен картон;  - смяна;  - опасно положение