Есекил Лавеси и Диего Буонаноте вкараха по един гол при победата на Аржентина с 2:0 над Сърбия и запазиха 100-процентовия актив на “гаучосите” на олимпийските игри.
Лавеси се разписа от дузпа в 13-ата минута, а Буонаноте бе перфектен от фаул в 81-ата минута за олимпийските шампиони, който оглавиха своята Група “А” с 9 точки.
На четвъртфинала Аржентина ще играе с втория от Група “В” Холандия на стадиона в Шанхай в събота.
Сърбия завърши с една точка, колкото има и Австралия, а Кот д`Ивоар е втори с 6 точки.
Тиаго Невеш вкара два гола, а Диего добави още един за Бразилия, която победи с 3:0 Китай в мач от Група “Е”. Така “селесао” ще играе с Камерун на четвъртфинала. Белгия е другия тим от групата, който продължава напред, като в средващата фаза среща Италия./БЛИЦ