Олимпийският отбор на Бразилия постигна първата си победа срещу Белгия в група “С” с минималното 1:0. Единственият гол бе дело на Ернанеш в 79-ата минута, след като виртуозно се освободи от няколко съперникови защитници и разстреля стража на “червените дяволи”. В 72-ата минута обаче съдията изгони за втори жълт картон Венсан Компани от Белгия, с което до голяма степен предреши изхода на двубоя. В 88-ата минута реферът даде втори червен картон за играч на Белгия – Фелайни и така белгийците останаха с девет души. Голямата звезда на Бразилия Роналдиньо изигра изключително слаб мач. Голяма заслуга за успеха имаше звездата на Вердер Диего, който през цялото време създаваше работа на противниковите състезатели. Другата среща от групата е между домакина Китай и Нова Зеландия./БЛИЦ